Albumy muzyczne
Cracker Island

Gorillaz Cracker Island Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Cracker Island" (Gorillaz). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Gorillaz.

O albumie

"Cracker Island", czyli ósmy studyjny album Gorillaz. To energetyczny, żywiołowy, przekraczający granice gatunków zbiór 10 utworów, w których gościnnie pojawiają się współpracownicy z najwyższej półki: Stevie NicksAdeleye OmotayoThundercatTame ImpalaBad Bunny i Bootie Brownoraz Beck. Nagrywany w Londynie i Los Angeles na początku tego roku materiał został wyprodukowany przez ośmiokrotnie nagrodzonego Grammy producenta / multiinstrumentalistę / autora piosenek, niezwykłego Grega Kurstina, a także Gorillaz i Remiego Kabakę Jr.

Oryginalnie działająca w Kong Studios w zachodnim Londynie grupa wyrzutków - MurdocNoodleRussel i 2D - przeniosła się do Silverlake w Kalifornii i zwerbowała nowych członków, by dołączyli do "The Last Cult"("Ostatniej sekty") w poszukiwaniu prawdy, która naprawi świat. Według doniesień z Kalifornii, Murdoc jest zakochany w sąsiadce, Russel cały czas ogląda telewizję, Noodle opracowuje podręcznik mądrości i wiedzy, a 2D jest zajęty byciem 2D.

Gorillaz zainaugurowali wakacje psychodelicznym klipem do singla "Cracker Island" feat. Thundercat, który ukazał się w lipcu. Za reżyserię teledysku odpowiadają współtwórca Gorillaz Jamie Hewlett oraz nominowany do Grammy Fx Gob z Nexus Studios. Wideo "Cracker Island", które zabiera widzów w nocną podróż po Mieście Aniołów, dotarło do top 10 zestawienia Music Video na YouTube w  Irlandii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Australii i Kanadzie. Obecnie klip ma 12,5 milionów odsłon po tym, jak w 10 dni zgromadził 10 milionów. Teledysk spopularyzował konto Gorillaz na TikToku, gdzie zespół ma obecnie 2 miliony followersów.

 ip

Inne wydania tego albumu

Album "Cracker Island" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Cracker Island".
Gorillaz
Gorillaz - Wybrane albumy
Popularne
Mery Spolsky zapowiada wydanie albumu "EROTIK ERA"! [WIDEO]
Mery Spolsky "EROTIK ERA" - recenzja płyty

Jak prezentuje się najnowszy krążek artystki?

LemON "Piątka" - recenzja płyty

Przeczytaj recenzje najnowszego albumu LemON.