Albumy muzyczne
Cracker Island

Gorillaz Cracker Island Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Cracker Island" (Gorillaz). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Gorillaz.

O albumie

"Cracker Island", czyli ósmy studyjny album Gorillaz. To energetyczny, żywiołowy, przekraczający granice gatunków zbiór 10 utworów, w których gościnnie pojawiają się współpracownicy z najwyższej półki: Stevie NicksAdeleye OmotayoThundercatTame ImpalaBad Bunny i Bootie Brownoraz Beck. Nagrywany w Londynie i Los Angeles na początku tego roku materiał został wyprodukowany przez ośmiokrotnie nagrodzonego Grammy producenta / multiinstrumentalistę / autora piosenek, niezwykłego Grega Kurstina, a także Gorillaz i Remiego Kabakę Jr.

Oryginalnie działająca w Kong Studios w zachodnim Londynie grupa wyrzutków - MurdocNoodleRussel i 2D - przeniosła się do Silverlake w Kalifornii i zwerbowała nowych członków, by dołączyli do "The Last Cult"("Ostatniej sekty") w poszukiwaniu prawdy, która naprawi świat. Według doniesień z Kalifornii, Murdoc jest zakochany w sąsiadce, Russel cały czas ogląda telewizję, Noodle opracowuje podręcznik mądrości i wiedzy, a 2D jest zajęty byciem 2D.

Gorillaz zainaugurowali wakacje psychodelicznym klipem do singla "Cracker Island" feat. Thundercat, który ukazał się w lipcu. Za reżyserię teledysku odpowiadają współtwórca Gorillaz Jamie Hewlett oraz nominowany do Grammy Fx Gob z Nexus Studios. Wideo "Cracker Island", które zabiera widzów w nocną podróż po Mieście Aniołów, dotarło do top 10 zestawienia Music Video na YouTube w  Irlandii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Australii i Kanadzie. Obecnie klip ma 12,5 milionów odsłon po tym, jak w 10 dni zgromadził 10 milionów. Teledysk spopularyzował konto Gorillaz na TikToku, gdzie zespół ma obecnie 2 miliony followersów.

 ip

Inne wydania tego albumu

Album "Cracker Island" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Cracker Island".
Polecamy
Gorillaz
Gorillaz - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!