Zespoły muzyczne

Biografia Guns N' Roses historia, o zespole

Ocena:

Nie o każdym zespole można powiedzieć, że był "kamieniem milowym" w historii rocka. Niewiele grup może również pochwalić się tak charakterystycznym brzmieniem, niesamowitymi duetami gitarowymi oraz dużą liczbą nastrojowych ballad. Taką markę wyrobiła sobie przez ponad 25 lat obecności na scenie grupa Guns N` Roses, która uważana jest za jeden z największych zespołów w historii muzyki rockowej.

Przez Guns N` Roses w sumie przewinęło się już 22 muzyków. Nie przeszkodziło to jednak grupie z Axlem Rosem na czele w zrobieniu międzynarodowej kariery. Wszystko zaczęło się w 1985 roku w Stanach Zjednoczonych. Wtedy z połączenia L.A. Guns i Hollywood Rose powstała grupa Guns N` Roses. Początkowo miała olbrzymie problemy z przebiciem się na rynku, jednak mozolna praca, konsekwentne granie koncertów sprawiły, że zespół w końcu stał się bardzo rozpoznawalną marką w USA.

Niestety, na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, doszło do konfliktów wewnątrz zespołu, które doprowadziły do zawieszania działalności Guns N' Roses. Później nastąpiła zmiana składu grupy, który zresztą utrzymał się najdłużej i zapewnił jej wiele sukcesów. Do wokalisty Axla Rose`a i Izzy Stradlina dołączyli Duff McKagan (gitara basowa), Steven Adler oraz gitarzysta, będący ikoną zespołu, najbardziej znany pod pseudonimem Slash (Saul Hudson), który w 2004 roku został sklasyfikowany na 15. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów heavymetalowych wszech czasów według magazynu „Guitar Word”.

W 1987 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu „Appetite for Destruction”, która stała się jedną z najważniejszych pozycji w historii muzyki rockowej. Kompozycje Stradlina, solówki Slasha i niesamowity głos Axla Rose`a do dziś zyskują nowych fanów na całym świecie. Ten album w dużej mierze zapewnił Guns N` Roses miano legendy rocka. Grupa, choć sprawiała wiele problemów natury wychowawczej, nie cieszyła się najlepszą opinią właścicieli światowych hoteli, a jej członkowie nie stronili od narkotyków, zajęła miejsce na szczycie światowego rocka. Tak zresztą jest to dnia dzisiejszego.

Na przestrzeni lat, pomimo wielu zawirowań, Guns N` Roses nagrali wiele hitów, które czynią grupę jedną z najbardziej rozpoznawalnych w branży rocka i hardrocka. Guns N` Roses to nie tylko ostre i dynamiczne gitarowe duety, ale także wspaniałe ballady. Do największych przebojów grupy należą takie utwory jak: „Welcome to the Jungle”, „Sweet Child of Mine”, „November Rain”, „Patience” czy „Don`t Cry”.

Ostatnia płyta zespołu „Chinese Democracy” ukazała się w 2008 roku. Najnowsze doniesienia mówią jednak, że Axl Rose jest gotowy podjąć pracę nad kolejnym albumem.

Płyty, albumy

Płyty zespołu Guns N' Roses. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Chinese Democracy
Chinese Democracy Guns N' Roses
Premiera: 2008-11-21
Ocena:
Live Era '87–'93
Live Era '87–'93 Guns N' Roses
Premiera: 1999-11-23
Ocena:
The Spaghetti Incident?
The Spaghetti Incident? Guns N' Roses
Premiera: 1993-11-23
Ocena:
Use Your Illusion
Use Your Illusion Guns N' Roses
Premiera: 1991-09-17
Ocena:
Zobacz również
Konkurs Ziaja