Koncert
Rock Reggae Festival 2023

Rock Reggae Festival 2023

  • 2023-08-26
  • Brzeszcze - KS Górnik Brzeszcze

Wystąpią

Opis

Rock Reggae Festival 2023: będzie czadowo!

Dwunasta już edycja Rock Reggae Festival odbędzie się 26 sierpnia br. Tam gdzie zwykle, czyli na stadionie KS Górnik Brzeszcze. Wystąpią m.in.: Ørganek, WaluśKraksaKryzys, Zdechły Osa, Tabu oraz Skankan.

Rock Reggae Festival wrócił na festiwalową mapę Polski w ub. roku po ośmiu latach przerwy. Wrócił i ma się dobrze! Fani muzyki nie zapomnieli, dlaczego tak lubili przyjeżdżać do Brzeszcz. Na stadionie KS Górnik znów stawiła się publiczność z całej Polski. Jak za dawnych lat przyciągnęła ich kameralna i bezpieczna atmosfera oraz oczywiście solidna dawka dobrej muzyki.

Nie inaczej będzie w tym roku! Znamy już komplet artystów, którzy 26 sierpnia 2023 r. zagrają na dwóch festiwalowych scenach. Będą nimi: Ørganek, WaluśKraksaKryzys, Zdechły Osa, Tabu, SKA Petarda, The Djangos, Skankan, Besides, Pozyton Sound, Bucer/Tun Up Sound, Splendind Sound oraz 27 Pablo.

A wszystko zaczęło się 18 lat temu. Pierwsza edycja Rock Reggae Festival odbyła się w 2005 r., a gwiazdą imprezy był zespół Indios Bravos. Już rok później na brzeszczańskiej scenie zagrała legendarna Armia, a także m.in. Alians, Jamal czy Tabu. W kolejnych latach festiwal zyskiwał coraz większą renomę oraz sympatię publiczności, która zaczęła nazywać Rock Reggae Festival „Małym Jarocinem”.

W minionych latach w Brzeszczach wystąpiły największe gwiazdy polskiej muzyki rockowej, reggae, ska, punk-rockowej czy alternatywnej: Hey, Brygada Kryzys, Dezerter, Armia, Strachy na Lachy, Lao Che, Coma, Abradab, Izrael, Daab, Vavamuffin, Pablopavo i Ludziki, Farben Lehre, Happysad,  Ścianka, Dr Misio, Maleo Reggae Rockers, Natural Dread Killaz, Mesajah. To w Brzeszczach do wielkiej kariery startowali Enej, Kamil Bednarek czy Dawid Podsiadło.

Organizatorami Rock Reggae Festival 2023 są Gmina Brzeszcze oraz Ośrodek Kultury w Brzeszczach.

Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Lulu x Uaziuk powracają z nowym singlem "S3X EDUCATION" [WIDEO]

To hołd dla kobiet które doświadczyły jakiejś formy molestowania seksualnego.

Matchbox Twenty wraca z singlem "Wild Dogs (Running In A Slow Dream)"

Multiplatynowa, pop-rockowa formacja Matchbox Twenty wróciła z pierwszym od ponad 10 lat nowym wydawnictwem.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!