Artyści, piosenkarze
Parov Stelar Band (Markus Füreder "Parov Stelar") Parov Stelar Band

Życiorys Parov Stelar Band (Markus Füreder "Parov Stelar") biografia

Ocena:

Parov Stelar to austriacki producent i muzyk Marcus Füreder. Uwagę świata przyciągnął świetnym debiutanckim albumem „Rough Cuts” (2004). Jego muzyka jest doskonałym przykładem kontynuacji trip-hopu, dziś ewoluującego w stronę lounge i downtempo, pełnego ciepłych, stylowych elektronicznych brzmień. Muzyka Parova w znacznej mierze opiera się jednak na naturalnych brzmieniach m.in. trąbki, kontrabasu czy fortepianu. Artysta ma na swoim koncie trzy solowe albumy oraz wspólny projekt z The Wolf Mayer Orchestra. Jego nagrania znane są z takich kompilacji jak „Hotel Costes”, „Many Ray” czy „Stress Free”, a Polsce chociażby ze składanek z cyklu „Pinacolada”.

Ostatni dwupłytowy album "Coco" wydany został w 2009 roku, a inspirowany był jazzem lat 20. XX wieku oraz swingiem. Pierwsza płyta to klimaty nu jazzowe, zaś druga CD to zebranie house’owych kawałków tego austriackiego DJ-a, do tej pory dostępnych jedynie na singlach. Nowe wydawnictwo zespołu - „The Princess” - zapowiadane jest na 19 kwietnia.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Parov Stelar (Markus Füreder). Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
The Princess
The Princess Parov Stelar Band
Premiera: 2012-04-24
Ocena: 5
The Princess Two
The Princess Two Parov Stelar Band
Premiera: 2012
Ocena:
The Paris Swing Box
The Paris Swing Box Parov Stelar Band
Premiera: 2010-11-19
Ocena:
Coco
Coco Parov Stelar Band
Premiera: 2009-09-14
Ocena:
Zobacz również