Artyści, piosenkarze

Życiorys Natalia Kukulska biografia

  • Data urodzenia: 1976-03-03
  • Miejsce urodzenia: Warszawa
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Warszawa
  • Gatunek: Pop
  • Rola: Wokalista
Ocena: 5
Nic więc dziwnego, że Natalia zadebiutowała bardzo wcześnie - już jako siedmioletnia dziewczynka. Jej dziecięcy dorobek fonograficzny to trzy albumy, o łącznym nakładzie ponad 2 000 000 płyt, a każdy z nich uzyskał status platynowej płyty.

Oprócz kariery scenicznej Natalia może się pochwalić gruntownym wykształceniem - do pierwszej klasy szkoły podstawowej chodziła w Chicago (stąd biegle zna język angielski), ukończyła podstawową szkołę muzyczną i Menadżersko - Artystyczne Liceum Ogólnokształcące w Warszawie. Studiowała na Wydziale Filozofii UW.

"Dorosły" debiut Natalii to płyta "Światło" nagrana w 1996 roku. W 1997 r. artystka wyśpiewała trzecią nagrodę oraz nagrodę trzynastotysięcznej publiczności na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn, zdobywała też nagrody na rodzimym Festiwalu w Sopocie, w 1997 roku przyznano jej Złoty Mikrofon i wyróżnienie Muzyczna Indywidualność.

Potem były albumy: "Puls", "Autoportret", "Tobie", a także piosenki nagrane z holenderską grupą R'N'G i do filmów: "Zakochani" Piotra Wereśniaka i "Camelot - magiczny miecz" wytwórni Walta Disneya, wreszcie duet z Jose Carrerasem.

Natalia bardzo dużo koncertuje ze swoim zespołem, w skład którego wchodzą: Wojtek Olszak, Wojtek Pilichowski, Michał Grymuza, Michał Dąbrówka i Marcin Nowakowski. Prywatnie Michał Dąbrówka jest także mężem Natalii - ich ślub odbył się w lutym 2000 roku.

W roku 2003 Natalia przez 3 miesiące studiowała na wydziale wokalnym w prestiżowej szkole Musican Institute w Los Angeles. A we wrześniu ukazał się singiel "Kamienie" promujący album, zatytułowany po prostu "Natalia Kukulska".

Po dwuletniej przerwie Natalia w czerwcu 2005 roku zaprezentowała dwupłytowe wydawnictwo - "Po tamtej stronie", zawierające w sumie 25 kompozycji. Album to hołd Natalii Kukulskiej dla jej matki, popularnej w latach 70. piosenkarki Anny Jantar, która zginęła w katastrofie lotniczej w 1980 roku. Tytułowa piosenka to jedyna premiera w tym zestawie.

W kolejnym roku pojawiła się w koncercie poświęconym Markowi Grechucie, który odbył się na festiwalu w Opolu.

Kolejny studyjny album wokalistki, zatytułowany "Sexi flexi", premierę miał w listopadzie 2007 roku. Przy płycie artystce pomagali między innymi muzycy Planu B, znani również z Sistars Bartek Królik i Marek Piotrowski.

Znana ze swej działalności charytatywnej – w kwietniu 2007 roku przyjęła tytuł Ambasadora Dobrej Woli UNICEF i zajęła się promocją akcji Szkoły dla Afryki.

W połowie maja 2010 rok artystka wydala swoją najnowszą płytę - "Comix".

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Natalia Kukulska. Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Czułe struny
Czułe struny Kukulska Natalia
Premiera: 2020-08-28
Ocena:
Halo tu Ziemia
Halo tu Ziemia Kukulska Natalia
Premiera: 2017-09-29
Ocena:
Ósmy plan
Ósmy plan Kukulska Natalia
Premiera: 2015-02-24
Ocena:
CoMix
CoMix Kukulska Natalia
Premiera: 2010-05-18
Ocena:
Polecamy
Zobacz również