Artyści, piosenkarze

Życiorys DKA (Daniel Kaczmarczyk "Dka") biografia

  • Data urodzenia: 1981-06-21
  • Miejsce urodzenia: Knurów
  • Kraj: -
  • Gatunek: Hip-Hop
  • Rola: Raper
Ocena: 5

Daniel Kaczmarczyk, pseudonim artystyczny DKA (ur. 28 czerwca 1981 w Knurowie) - polski muzyk i kompozytor, absolwent nauk politycznych i germanistyki oraz podyplomowych studiów w zakresie comparative politics na Iowa State University w Stanach Zjednoczonych.

Wychowywał się w Leszczynach. DKA zaczął nagrywać już w szkole podstawowej. Pozwoliło mu na to wykształcenie muzyczne jakie uzyskał po ukończeniu ogniska muzycznego i szkoły muzycznej I stopnia w Żorach. Po szkole I stopnia kontynuował naukę przez rok w szkole muzycznej II stopnia w Rybniku. Głównym instrumentem Daniela Kaczmarczyka był klarnet i fortepian. Pierwszą płytę Debiut wydał w 2003 roku w wytwórni S.P. Records.

W 2004 DKA wydał swój drugi album pod tytułem Król aniołów. Singlem z płyty był utwór o tym samym tytule. Trzecia płyta DKA która miała nazywać się Exegi Monumentum z przyczyn niezależnych od muzyka nie zostanie wydana, za to pracuje on nad czwartą płytą, która będzie wydana przez nową wytwórnię My Music.

W 2006 został wydany singel Wybacz promujący nową płytę Stawiam sobie pomnik. Premiera albumu już się odbyła.

Czternastego września 2007 roku pojawił się czwarty album Daniela - Nowy sen. Promuje go singel Jak mam ufać sobie, który od czerwca gościł w rozgłośniach radiowych. Produkcją klipu zajęła się Grupa 13 a muzyką Paw.4 płyta DKA została wyprodukowana przez 17-letniego producenta, kryjącego się pod pseudonimem Paw, amerykańskiego producenta - Smittiego, DNA, oraz Pita.

Mój Dzień to już jego 5 płyta w jego dorobku. „Wszystko jest perfekcyjnie dopracowane tekstowo jak zawsze porusza serca i pozwala przed chwilę zastanowić się nad życiem".

Obecnie DKA pracuje nad nowym, zaskakująco „rapowym" projektem, którego światkami będziemy niedługo. Entuzjazm Daniela jest przy tym ogromny...stąd jesteśmy pewni, że powstaje coś perfekcyjnego.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Dka (Daniel Kaczmarczyk). Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Dekada
Dekada DKA
Premiera: 2011-06-04
Ocena: 0.31
Mój Dzień
Premiera: 2008-10-24
Ocena:
Nowy Sen
Nowy Sen DKA
Premiera: 2007-09-14
Ocena:
Król aniołów
Premiera: 2006-09-25
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!