Aktualności - Ostróda Reggae Festival

Vavamuffin, Dubska i Etna Kontrabande zagrają na Ostróda Reggae Festival 2018

2018-03-19 14:43:46 | Ostróda

Ogłoszono kolejne gwiazdy Ostróda Reggae Festival 2018. Na tegorocznej edycji pojawią się m.in. Vavamuffin, Dubska i Etna Kontrabande.

Vavamuffin
15 lat temu nasze uszy zaczęła cieszyć ich muzyka. Dokładnie tyle samo razy dali się przy niej bawić na ORF. Na pewno nie zawiodą na specjalnym koncercie 15/15, gdzie poza klasyką usłyszycie nowe piosenki z nadchodzącego albumu.
Historia jednego z najważniejszych zespołów reggae w Polsce ma swój początek w 2003 w Warszawie. Vavamuffin to połączenie dwóch słów: jamajskiego "raggamuffin" oznaczającego styl śpiewania, nawijania i "Vava" czyli Warszawy. W skład zespołu weszli zarówno debiutanci, jak i utytułowani już zawodnicy polskiej sceny reggae. Wiosną 2005 ukazała się debiutancka płyta "Vabang!", o której dziś śmiało można powiedzieć że rozpoczęła kolejną rewolucję w historii polskiego reggae. Potem wydali wersję remixerską "Dubang!" (2006) oraz kolejne albumy "Inadibusu" (2007), "Mo' Better Rootz" (2010), "Solresol" (2013) oraz "V" (2016) . Od początku są okrętem flagowym wytwórni Karrot Kommando. Ukazało się również koncertowe DVD z ich koncertu na Przystanku Woodstock. Vavamuffin mają na swoim koncie niemal tysiąc koncertów, od małych salek klubowych po występy przed ponad stutysięczną publicznością na Przystanku Woodstock. Koncertują w kraju i zagranicą (m.in. USA, Etiopia, Egipt, Białoruś, Włochy, Niemcy, Finlandia, Chorwacja, Słowenia, Węgry, Czechy, Słowacja, Irlandia, Wielka Brytania). To właśnie pełne energii koncerty są żywiołem tego zespołu. Jako pierwszy w historii polski wykonawca, Vavamuffin zostali laureatem prestiżowej nagrody British Reggae Industry Awards w kategorii Best International Group 2012. Tegoroczny koncert w Ostródzie będzie jednocześnie świętowaniem 15-lecia zespołu oraz 15-tym z rzędu występem tej warszawskiej załogi na festiwalu. Będziecie mogli usłyszeć wiele znanych przebojów grupy oraz kilka piosenek z nadchodzącej, szóstej już płyty studyjnej.
Red Stage, 7 VII

Dubska
Jeden z najbardziej charakterystycznych zespołów polskiej sceny reggae, chętnie sięgający po inne muzyczne wpływy. Zawsze z piękną melodią, od serca, dla ciała i dla duszy.
Dubska to ośmiooosobowa orkiestra reggae działająca od 1999 roku. Muzyków zespołu ukształtowało jamajskie roots reggae i dub oraz polskie "punky reggae" lat 80-tych. Mają na swoim koncie 6 albumów studyjnych, w tym jeden będący kolaboracją z Gerbertem Moralesem, liderem legendarnej rosyjskiej grupy Jah Division. Muzycy lubią eksperymentować z brzmieniem, więc w ich muzyce oprócz reggae, dub i ska można usłyszeć wpływy elektroniki, jazzu i popu. Ma to duży wpływ na dynamikę ich koncertów. Bezpretensjonalne, energetyczne piosenki przeplatają się z dźwiękami, które zabierają słuchacza w eteryczną dubową podróż. Zespół dał się poznać szerokiej publiczności dzięki przebojom takim jak "Mama", "Avokado", "Johnny" czy "Wiatr". W 2014 roku skomponowali oficjalny hymn festiwalu w Ostródzie, a w tym roku wystąpią tam po raz dziewiąty. Wracają, by zagrać swój przekrojowy materiał i zaprezentować premierowe kompozycje.
Amfiteatr, 5 VII

Etna Kontrabande
Nie bez powodu w swojej nazwie mają nazwę znanego wulkanu, choć na Pomorzu, skąd pochodzą, nie ma żadnych wulkanów.
Na wiosnę 2018 zaplanowano premierę kolejnego albumu. Koncertują na festiwalach w Polsce i mają na swym koncie występy na międzynarodowych scenach, głównie w Czechach (m.in. Colours of Ostrava, United Island of Prague, SazavaFest, Besada u Big Bitu). Powstali w 1999 roku. To niezwykle energetyczny, typowo koncertowy zespół grający modern reggae. W dotychczasowym dorobku grupy znajdują się 4 albumy. W 2016 roku trafili do finałowej piątki konkursu World Reggae Contest na ORF. W ciągu 19 lat działalności wydali 4 albumy. W grudniu ub. roku ukazał się nowy singiel "Ogień płonie", aktualnie promowany przez stacje radiowe. Utwór został nominowany w kategorii  "Piosenka roku"  w plebiscycie słuchaczy audycji Strefa Dread w Czwórce.
Red Stage, 8 VII

Koncerty:

Data: 5-8 lipca 2018
Miejsce: Ostróda

Bilety:
Karnet czterodniowy:
do 31 III 2018 - 190 zł
do 30 IV 2018 - 200 zł
do 31 V 2018 - 210 zł
do 30 VI 2018 - 220 zł
do 4 VII 2018 - 250 zł
od 5 VII 2018 w kasach festiwalowych - 250 zł

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: letnie festiwale, koncerty
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Future Islands wystąpi w warszawskim klubie Palladium [WIDEO]

Future Islands promować będą swój nowy albym "As Long As You Are"

Oku Onuora
Jamajskie gwiazdy na Ostróda Reggae Festival

Sprawdźcie, kto w tym roku zagra na najgorętszym festiwalu w Polsce

Materiały prasowe
Kolejne gwiazdy na Ostróda Reggae Festival 2018

Ogłoszono, że na festiwalu zagrają: Twinkle Brothers & Trebunie Tutki oraz Gutek.

Polecamy
Future Islands wystąpi w warszawskim klubie Palladium [WIDEO]

Future Islands promować będą swój nowy albym "As Long As You Are"

Oku Onuora
Jamajskie gwiazdy na Ostróda Reggae Festival

Sprawdźcie, kto w tym roku zagra na najgorętszym festiwalu w Polsce

Polecamy
Zobacz również
Ostatnio dodane
Future Islands wystąpi w warszawskim klubie Palladium [WIDEO]

Future Islands promować będą swój nowy albym "As Long As You Are"

Oku Onuora
Jamajskie gwiazdy na Ostróda Reggae Festival

Sprawdźcie, kto w tym roku zagra na najgorętszym festiwalu w Polsce

Popularne
Mery Spolsky zapowiada wydanie albumu "EROTIK ERA"! [WIDEO]
Mery Spolsky "EROTIK ERA" - recenzja płyty

Jak prezentuje się najnowszy krążek artystki?

LemON "Piątka" - recenzja płyty

Przeczytaj recenzje najnowszego albumu LemON.