Audioriver Festival - Festiwale

Pierwszy dzień Audioriver 2013 za nami

2013-07-27 16:38:52

Koncerty tegorocznych gwiazd Audioriver ściągnęły do Płocka tłumy fanów, a pierwszy dzień festiwalu zakończył się całkowitą wyprzedażą wszystkich biletów! Dzisiaj zapowiada się równie gorąco –  przed nami są występy Paula Kalkbrennera, Rudimental i Richiego Hawtina. Dzienna część festiwalu już ruszyła!

Pierwszy dzień Audioriver 2013 zakończył się rekordem. Do Płocka zjechały dziesiątki tysięcy fanów, a kasy biletowe sprzedały ostatnie wejściówki już nieco po północy. Nie zawiodły też gwiazdy. Koncerty GusGus, Mr. Oizo, Jeffa Millsa i Netsky’a wywoływały niezwykłe emocje wśród publiczności. Jednym z odkryć festiwalu jest z kolei grupa HVOB, która zaczarowała płocką plażę. Fani dobrej muzyki mieli wielki problem, aby nie przegapić swoich ulubionych artystów. Na Audioriver, wszystkie sceny działają niezależnie od siebie, a występy trwają non stop. Ostatni set pierwszego dnia festiwalu (Dixon b2b Âme) zakończył się około 8:00.

Dzisiaj zapowiada się równie emocjonująco, bo to właśnie na sobotę w pierwszej kolejności wyprzedane zostały wszystkie bilety jednodniowe. Fani elektroniki czekają na Paula Kalkrennera – ikonę elektroniki, który zaprezentuje m.in. materiał ze świeżo wydanej płyty „Guten Tag”.  Niewiele mniejszym zainteresowaniem cieszy się też występ londyńskiego zespołu Rudimental – ich płyta „Home” znalazła się w czołówce brytyjskich i europejskich list przebojów. Oprócz nich, dzisiaj na Audioriver wystąpią także Richie Hawtin, Karin Park, Dirtyphonics, Submotion Orchestra i Gesaffelstein.

Od rana odwiedzane są także stoiska Targów Muzycznych na Starym Mieście, gdzie wystawiło się wiele organizacji, firm i instytucji związanych z kulturą i muzyką alternatywną. Tutaj zlokalizowana jest również jedna ze scen – Independent Market Stage. Wszystkie występy (od 10:30 do 20:00) i wstęp na Targi są bezpłatne. Sobota na Audioriver to także Kino Festiwalowe. Cztery niezależne produkcje wyświetlane są o 12:00, 14:00, 16:30 i 18:45 w sali 2. NoveKino Przedwiośnie. W tym roku odbędzie się międzynarodowa premiera filmu “Girl” w reżyserii Kandeyce Jorden (o 16:30), po której zaplanowano spotkanie z reżyserką. Już wiadomo, że do kina festiwalowego zostało niewiele wejściówek.

ip

Słowa kluczowe: audioriver festival 2013 rozpiska godzinowa pole namiotowe bilety kup bilet konkurs
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
fot. Anna Niewolińska
Zobacz, jak bawiliśmy się na Audioriver Festival 2018 [ZDJĘCIA]

Sprawdź, co działo się podczas festiwalu w Płocku.

Audioriver 2018 - rozpiska koncertÃłw oraz wydarzeń
Audioriver 2018 - rozpiska koncertów oraz wydarzeń

Od kilku dni Audioriver buduje kolejne sceny i pieczołowicie przygotowuje wszystko na Wasz przyjazd.

fot. materiały prasowe
Audioriver Festival 2018: Znamy wszystkich artystów

32 polskich wykonawców zamyka lineup tegorocznej edycji.

Polecamy
Zobacz również
Ostatnio dodane
fot. Anna Niewolińska
Zobacz, jak bawiliśmy się na Audioriver Festival 2018 [ZDJĘCIA]

Sprawdź, co działo się podczas festiwalu w Płocku.

Audioriver 2018 - rozpiska koncertÃłw oraz wydarzeń
Audioriver 2018 - rozpiska koncertów oraz wydarzeń

Od kilku dni Audioriver buduje kolejne sceny i pieczołowicie przygotowuje wszystko na Wasz przyjazd.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!