Colours Of Ostrava - Festiwale

Morcheeba i Stereo MC’s w Ostravie

2009-05-19 10:35:55
 Z tygodnia na tydzień powiększa się lista gwiazd zaproszonych na tegoroczną edycję czeskiego festiwalu Colours of Ostrava. Swoją obecność w dniach 9-12 lipca potwierdziły dwie doskonałe brytyjskie formacje: Morcheeba i Stereo MC’s oraz amerykański dreampopowy skład Mercury Rev.

Morcheeba to zespół, który wypłynął na fali popularności gatunku zwanego potocznie triphopem. W przeciwieństwie do innych artystów tego nurtu, takich jak Portishead, czy Tricky, trio składające się z braci Godfrey i wokalistki Skye z upływem lat zwracało się ku co raz radośniejszym i lżejszym brzmieniowo kompozycjom. Zespół zasłynął takimi przebojami, jak „Blindfold”, "Rome Wasn't Built In A Day" czy "The Sea”. W Ostrawie będzie okazja sprawdzić jak Brytyjczycy wypadają w towarzystwie nowej wokalistki – Mandy, która wspiera braci wokalnie zaledwie od roku.

Muzyka obecnego na scenach od ponad dwudziestu lat składu Nicka Halama (The Head) i Roba Bircha (Rob B.) wymyka się nachalnym próbom skategoryzowania. W twórczości Stereo MC’s słychać bowiem i hip-hop i funk i brzmienia, dzięki którym bliżej temu zespołowi do dokonań wyżej wymienionych kolegów z Morcheeby. Świat pokochał ich za bezlitośnie zaraźliwe numery „Step It Up” i „Connected” z początku lat 90. Po zeszłorocznej wizycie Happy Mondays, dyrektor artystyczny festiwalu Zlata Holousova po raz kolejny daje powody do radości fanom złotych lat brytyjskiego acid house’u.

Mercury Rev zyskali szerokie grono wyznawców dzięki albumowi „Deserter’s Songs”. Jak pisze o tym krążku w jednej ze swoich recenzji Przemek Skoczyński z serwisu Screenagers.pl „(…)to ścieżka dźwiękowa do najpiękniejszego snu, jaki można sobie wymarzyć.” Rockowe korzenie zespołu zmieszały się tu z elementami folku, jazzu, popu, i psychodelicznego rocka. Amerykańscy mistrzowie psychodeli z Buffalo zyskali dzięki niemu status kapeli kultowej i choć nigdy nie stali się częścią tzw. „pierwszej ligi”, będą bez wątpienia jedną z najmocniejszych propozycji w tegorocznym programie Colours of Ostrava.

Pełen program festiwalu znajdziecie pod adresem: www.colours.cz
Jedynym oficjalnym dystrybutorem karnetów festiwalowych jest www.ticketpro.pl
 Przypominamy, że tylko do końca maja bilety kosztować będą jedynie 165PLN za 4 dni muzycznego ucztowania.

Słowa kluczowe: Colours Of Ostrava 2009, koncerty
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Colory30
30 dni do Colours of Ostrava 2017!

Odwiedź jeden z najpiękniejszych festiwali w Europie

Jamiroquai wystąpi podczas Colours of Ostrava 2017!

Charakterystyczna wielka indiańska czapa Jay'a, wesoły wokal i pozytywne dźwięki w stylu funk, połączone z klasycznym acid jazzem i aborygeńskim brzmieniem didgeridoo.

Colours of Ostrava 2017 przedstawia line-up Drive Stage
Colours of Ostrava 2017 przedstawia line-up Drive Stage

Przedstawiamy pełny line-up Drive Stage - sceny dzikiej, roztańczonej i wolnej z rozbrajającymi zespołami z różnych zakątków świata!

Polecamy
Gwiazdy Colours Of Ostrava 2012
Gwiazdy Colours Of Ostrava 2012

Już w czwartek w czeskiej Ostrawie zaczyna się czterodniowe święto muzyki - Colours Of Ostrava 2012! Zobaczcie, jakie gwiazdy zagrają na festiwalu!

Colours of Ostrava 2015. Kto zagra na Electronic Stage? [WIDEO]
Colours of Ostrava 2015. Kto zagra na Electronic Stage? [WIDEO] Wrocław

Tegoroczna edycja potrwa od 16 do 19 lipca.

Zobacz również
Ostatnio dodane
Colory30
30 dni do Colours of Ostrava 2017!

Odwiedź jeden z najpiękniejszych festiwali w Europie

Jamiroquai wystąpi podczas Colours of Ostrava 2017!

Charakterystyczna wielka indiańska czapa Jay'a, wesoły wokal i pozytywne dźwięki w stylu funk, połączone z klasycznym acid jazzem i aborygeńskim brzmieniem didgeridoo.

Konkurs Ziaja