Exclusive - Muzyka

Modlitwą w koncert Madonny!

2009-07-07 12:04:54
Nie milknie protest środowisk katolickich przeciwko występowi w Polsce gwiazdy popu – Madonny. Przypomnijmy, że piosenkarka ma wystąpić w Warszawie 15 sierpnia, czyli m.in. w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Według radnego sejmiku mazowieckiego, przewodniczącego Komitetu Obrony Wiary i Tradycji Narodowych "Pro Polonia" – Mariana Brudzyńskiego piosenkarka swoimi występami obraża uczucia religijne. Brudzyński w specjalnym „Liście do Kapłanów” artystkę nazwał nie tylko „(anty)Madonną” ale również „bluźnierczą prowokatorką i skandalizującą gwiazdą muzyki pop”. Radny poprosił kapłanów o solidarne wsparcie modlitwą, dlatego też od 1 sierpnia odbędą się ‘krucjaty” pod stołeczny Ratusz w celu wpłynięcia na władze stolicy, aby koncert odwołały.

Przewodniczący Komitetu Obrony Wiary i Tradycji Narodowych "Pro Polonia” wystosował także petycje do prezydenta Lecha Kaczyńskiego i prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, ale zarówno Kaczyński, jak i Waltz nie wsparli tego projektu. Inicjatywę radnego Brudzyńskiego nieoficjalnie poparł natomiast Lech Wałęsa…

Komentarz:

O proteście środowisk katolickich mogę powiedzieć tyle, że większej głupoty w życiu nie widziałem, a trochę lat już w tym kraju żyję. Z drugiej strony można było się tego spodziewać, bo Polska to dość dziwny kraj, pełen absurdów, znieczulicy i wszechobecnej głupoty. Każdy tylko patrzy jak drugiemu podłożyć nogę. Problemem jest fakt, że nie patrzymy na swoje podwórko, tylko „dziur” szukamy u innych. Paranoja! Ostatnio, pewnie nie tylko mój śmiech wzbudził protest środowisk katolickich przeciwko koncertowi zespołu Kult w Kłodzku. Sensownych argumentów, dlaczego niby występ Kazika i spółki miałby się nie odbyć, niestety nie podano.

Przypomnę także, że od kilku lat bezzasadne, obelżywe i obraźliwe protesty pojawiają się jeżeli chodzi o Przystanek Woodstock. Moim okiem to najbardziej bezpieczna impreza propagująca kulturę muzyczną w Polsce, a do tego najlepiej zorganizowana.

Koncert Madonny odbędzie się i tyle. Miłośnikom muzyki nie przeszkadza, czy jest to święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny czy jakiekolwiek inne. Czy katolicy nie mogą słuchać Madonny? Każdy może, jeżeli ma tylko ochotę i jest w stanie zapłacić za bilet.

Radosław Ząb
Słowa kluczowe: Madonna, Protest, koncert Warszawa
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
 • Re: koncert-burda [0]
  Odpowiedź na: koncert-burda
  Bandaż
  2010-07-20 13:41:52
  Ja nie lubie Madonny ogólnie ale w tym przypadku stoje po jej stronie. Polskim chrześcijanom niedaleko już do terroryzmu
 • Re: Dokąd zmierzasz? [0]
  Odpowiedź na: Dokąd zmierzasz?
  Bandaż
  2010-07-20 13:38:14
  Kultura bywa różna. Nie każdy musi chodzić ubrany w garnitur i jeść bułkę przez bibułkę żeby być kulturalnym. Kultura muzyczna też nie polega tylko na muzyce klasycznej (swoją drogą ci muzycy bywali w równym stopniu skandaliczni). Kultura to całokształt materialnego i duchowego dorobku ludzkości, a także ogół wartości, zasad i norm współżycia przyjętych przez dane zbiorowości; wszystko to, co powstaje dzięki pracy człowieka, co jest wytworem jego myśli i działalności. Poza tym zgadzam się z Wojem w 100%.
 • Re: Nasz Kraj [0]
  Odpowiedź na: Nasz Kraj
  Lukasz
  2010-07-20 13:28:28
  Spoko, spoko, ale my to nie Niemcy, a Niemcy to nie fanatycy religijni w odróżnieniu od dużej części Polaków. Poza tym branie wszystkich młodych dziennikarzy za gówniarzy jest dużo bardziej ograniczonym spojżeniem na świat niż Pan tu opisuje.
 • Nasz Kraj [1]
  peterewsa
  2010-04-25 23:58:04
  Szanowny Panie Radosławie, jednak za krótko Pan żyje w kraju, o którym pisze Pan tak pogardliwie. Dokładnie wpisuje się Pan w tą egzotykę protestu, ale po przeciwnej stronie biegunowości. Często jeżdżę do Niemiec. Tam na porządku dziennym jest np. przywiązanie i duma ze swojego kraju. Tam Niemiec powie mój kraj a nie TEN KRAJ jak Pan to uczynił z pogardą. Tam nikt nie wstydzi się w swoim przydomowym ogródku czy altance wywiesić flagi. Zapewniam Pana, że tam sąsiad na sąsiada pierwszy doniesie gdy ten posegreguje źle śmieci. Trochę przykro, iż przy okazji tej dziwnej inicjatywy próbuje Pan wszystko zmierzyć swoją nie do końca jeszcze skalibrowaną i przykrótką miareczką. Radzę Panu jako młodemu człowiekowi o większą powściągliwość w wygłaszaniu opinii i skupianiu się na tym co dobre. Ja też nie zawsze zgadzam się postawą naszych rodaków w życiu codziennym. Myślę iż musi Pan trochę pożyć i jeszcze dużo zrozumieć....i proszę zamienić "ten kraj" na "NASZ KRAJ". Będzie Pan bardziej wiarygodny. pozdrawiam PŁ
 • Re: Re: Dokąd zmierzasz? [0]
  Odpowiedź na: Re: Dokąd zmierzasz?
  mRKO
  2009-11-03 17:05:33
  Zgadzam sie w 100% z :WOJ: Mam skojarzenia z FMR Jarocin. Wówczas równiez najwięcej mieli do powiedzenia ci, których tam nie było. Myuzyka nie ma łatwego życia . Najpierw atakują ja komuniści potem katolicy. Czekamy na pałowania , aresztowania i represje!
 • Re: Re: Madonna świętsza od protestujących. [0]
  Odpowiedź na: Re: Madonna świętsza od protestujących.
  Marko
  2009-11-03 17:02:05
  NA PEWNO KOLEJNY CIEC Z OTWARTA KIESZENIĄ, jak każdy szanujący sięWMYDB katolik z Radia Maryja
 • Re: Popieram [0]
  Odpowiedź na: Popieram
  Marko
  2009-11-03 16:54:29
  Skoro "wychowałeś się" na punk rocku, tzn że nic z tego nie zrozumiałeś!! Sam nie słucham Madonny, ale nie jem też kminku. Czy to znaczy że mam "robić" protesty?
 • Re: PROTESTUJ.pl [0]
  Odpowiedź na: PROTESTUJ.pl
  marko
  2009-11-03 16:51:26
  Boże miej w opiece katolików , bo nie wiedza co czynią!
 • Re: Madonna świętsza od protestujących. [1]
  Odpowiedź na: Madonna świętsza od protestujących.
  czapman
  2009-09-17 21:01:21
  Tendencyjna hipokryzja! Można pisać wiele ? Szczególnie łatwo pluć na katolików i mówić , że pada na nich deszcz A TAKŻE w ogóle nic nie robią. Jednego czego może być pewien każdy na tym świecie to śmierć każdego z nas . I ciekawe ,kto będzie czekał na kogo : czy pseudokasiastaimitacja , czy Orginał ? To Najświętsza Maryja wyprasza życie wieczne dla dusz. Pamiętaj o tym puki jest jeszcze czas!
 • Re: Dokąd zmierzasz? [1]
  Odpowiedź na: Dokąd zmierzasz?
  woj
  2009-08-29 14:43:48
  Co według Ciebie oznacza deptanie tradycji?! Polska nigdy nie była w pełni katolicka i tolerowała inne wyznania. Nie można innym narzucać swego światopoglądu, tym bardziej religii. I zaznaczam tu, że w tym sporze chodzi przecież o protest niektórych tylko instytucji religijnych, natomiast koncert Madonny nie był żadnym zamachem na wiarę człowieka. Nauczmy się odróżniać te dwie kwestie. Jeśli zaś chodzi o przystanek woodstock, to prócz nietolerancyjnej krytyki nie podałaś żadnego argumentu przemawiającego za rzekomym brakiem kultury na tym festiwalu. Ja tam byłem już 9 razy, więc mam pewne doświadczenie. Wiem, że zawsze tam mogę liczyć na pomoc najbliżej przechodzącej osoby, że "Miłość, Przyjaźń, Muzyka" to nie są puste hasła. I smuci mnie tylko gdy po powrocie zachowuję się w miejscu publicznym tak jak na Woodstocku, ponieważ ludzie są zdziwieni moją życzliwością i bezinteresowną pomocą. Jeśli zaś chodzi o kulturę muzyczną, to również nie podałaś konkretu - przecież pod względem muzycznym tam można usłyszeć wszytko - od muzyki klasycznej, poprzez etniczną, rockową do metalowej. Każdy więc znajdzie coś dla siebie. I informacja na koniec: nasza współćzesna "kultura" wypowiedzi (zwłaszcza w internecie) nastawiona jest na złośliwości, krytykę, wyśmiewanie, bądź prowokowanie. Jednak racjonalnie nie podaje żadnych alternatyw (nie chodzi mi tu o jakieś wulgarne wypowiedzi bo te są poza moją krytyką). Odpisz mi, chciej mnie przekonać, że masz rację, traktuj innych forumowiczów na równi ze sobą, a nie z góry. Potrafisz?
 • Re: koncert-burda [0]
  Odpowiedź na: koncert-burda
  pawel
  2009-08-21 13:00:56
  ja na koncercie byłem i swietnie sie bawilem i nie jestem zdemoralizowany ;)
 • Re: PROTESTUJ.pl [0]
  Odpowiedź na: PROTESTUJ.pl
  muzyk
  2009-08-21 12:57:52
  te protesty wolaja o pomste do nieba ;p
 • Re: Spoken word... [0]
  Odpowiedź na: Spoken word...
  Justynka
  2009-08-15 21:25:42
  Otóż to. Prawo do wolności mają mieć geje, lesbijki, ateiści i anty-ludzie. A zdrowo myślący młodzi ludzie? Zasypujcie nas dalej syfem, zobaczymy, dokąd to zaprowadzi. Będziemy coraz głupszym narodem, jak Amerykanie, czy - nie szukając daleko - Belgowie, gdzie "wyzwoleni" ludzie w naszym wieku szlajają się po ulicach zaćpani, bo lajtowe narkotyki są dozwolone. Viel Spass...
 • Re: koncert-burda [0]
  Odpowiedź na: koncert-burda
  J.A.
  2009-08-15 21:22:19
  no właśnie...
 • Re: Popieram [0]
  Odpowiedź na: Popieram
  Justyna
  2009-08-15 21:20:19
  Popieram, Adam
 • Dokąd zmierzasz? [2]
  studentka
  2009-08-15 21:18:51
  Widać jeszcze za krótko żyjesz w ogóle, nie tylko na tym świecie, jeśli przystanek Woodstock nazywasz miejscem "kultury" muzycznej (świadczy o zresztą tylko o dość niewysublimowanym poczuciu twojej kultury w sensie nie tylko muzycznym , ale już ogólnym). Dziwi mnie też fakt, że w tym kraju absurdów dopuszcza się największe idiotyzmy i prowokacje, czy nawet zboczenia, a to co wartościowe i moralne wystawia się na pośmiewisko. Czym jest naród, który pluje na własne wartości i depcze tradycje?
 • Madonna świętsza od protestujących. [1]
  Bartek
  2009-08-13 11:47:06
  Madonna to oczywiście maszynka do robienia kasy, ale jeśli chodzi o jej zasługi dla głodujących i umierających w Afryce na AIDS, to żaden wojujący katolik w Polsce nie powie ani słowa. Niech ci, co rzucają kamieniem najpierw odpowiedzą na pytanie, co oni robią dobrego dla bliźnich, bo z tego co widać to potrafią tylko wynajdywać grzechy u innych. Dzięki fundacjom, które działają z inicjatywy Madonny uratowano tysiące głodujących dzieci. Wprowadzono profilaktykę AIDS w kilku krajach Afryki. Niech protestujący przeciwko koncertowi swą niespożytą energię skierują w stronę czynienia dobra, to będzie się nam wszystkim żyło lepiej.
 • PROTESTUJ.pl [2]
  Katolik
  2009-08-10 19:52:12
  Przejrzyj na oczy! Zobacz jak wielki to skandal! WEJDŹ NA WWW.PROTESTUJ.PL
 • ANTYKATOLICKI TERRORYZM ANTYKATOLICKIE FOBIE [0]
  terra
  2009-08-05 23:53:35
  Czy ci wszyscy, którzy tutaj tak emocjonalnie odnoszą się do sprzeciwu katolików, dopuszczają możliwość odbycia się tego koncertu np. w dniu przemarszu żywych na obrzeżach obozu niemieckiego w Oświęcimiu i gdyby ta śpiewająca pani miała taki kaprys i nazwała się np. rabinem, robiąc przy tym prowokacyjne aluzje do symboli żydowskich? Bo ja nie. A to dlatego, że należy uszanować czyjeś uczucia, szczególne miejsca i daty. To jest właśnie tzw. tolerancja i kultura współżycia. Oddzielną sprawą jest, że do takich napięć i zamieszania doprowadza urzędnik państwowy, jakim jest Prezydent Miasta Warszawy. I to jest bardzo zastanawiające.
 • Spoken word... [1]
  anonymous
  2009-07-30 01:29:52
  Każdy może mieć własne zdanie. Uważam, że istnieje zbieżność pomiędzy pseudonimem artysty i datą święta jednej z największych religii kultywowanych na terenie RP. Jeśli akcja promocyjna ma mieć większe znaczenie niż wola dużej części społeczeństwa, to znaczy, że nie mogę liczyć na wolność wyznania w tym kraju.
 • bez komentarza [0]
  Ewa
  2009-07-21 01:59:58
  http://www.youtube.com/watch?v=x4n9vK0_mdk&feature=related
 • Popieram [2]
  Adam
  2009-07-21 01:05:54
  wychowalem sie na muzyce poczawszy od Metalicy, doors, u2 itd czy naszych kapelach od punck rocka po rok pop itd powiem jedno historia Narodu Polskiego powtarza sie znowu patrz okres 1923-39. Popieram protest !!! tylko niewiedza moze usprawiedliwiac to ze czesc moich rodakow idzie na ten koncert. Serce boli ze tak komuna a teraz TVN i podobne media nas oglupiaja.
 • Re: koncert-burda [0]
  Odpowiedź na: koncert-burda
  joix
  2009-07-16 17:07:53
  Madonna często uderza w symbole chrześcijańskie, ma najwyraźniej na tym punkcie jakiś problem. Tylko dlaczego my mamy na to się godzić?
 • koncert-burda [4]
  Anna
  2009-07-10 10:41:14
  Biedny jesteś w tym swoim myśleniu, jak zmądrzejesz to porozmawiamy,ale na to musi jeszcze trochę wody upłynąć w Wiśle.Ta kobieta czy w ogóle tak ją można nazwać..., mam wątpliwości, to stwór do zbijania kasy i demoralizacji.
Zobacz także
Organek wystąpił w A2 [RELACJA] Wrocław

Ogień na scenie, czyli jak formacja Organek rozpaliła wrocławską publiczność

fot. materiały prasowe
Za nami energetyczne show Natalii Nykiel we Wrocławiu [RELACJA] Wrocław

Koncert odbył się 20 października 2018 w Centrum Koncertowym A2.

fot. materiały prasowe
Najlepsze single: TOP 8 piosenek Michaela Jacksona [WIDEO]

Zobacz zestawienie najwspanialszych utworów "Króla Muzyki Pop".

Polecamy
fot. materiały prasowe
Najlepsze single: TOP 8 piosenek Michaela Jacksona [WIDEO]

Zobacz zestawienie najwspanialszych utworów "Króla Muzyki Pop".

fot. screen/YouTube
Najlepsze single: TOP 8 piosenek Madonny [WIDEO]

Sprawdź zestawienie najlepszych utworów "Królowej Popu".

Zobacz również
Ostatnio dodane
Organek wystąpił w A2 [RELACJA] Wrocław

Ogień na scenie, czyli jak formacja Organek rozpaliła wrocławską publiczność

fot. materiały prasowe
Za nami energetyczne show Natalii Nykiel we Wrocławiu [RELACJA] Wrocław

Koncert odbył się 20 października 2018 w Centrum Koncertowym A2.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!