Aktualności - Muzyka

Krzysztof Iwaneczko i Kayah w muzycznym manifeście "Nie dzielcie nas" [WIDEO]

2021-05-14 14:18:07

Wspólny singiel Krzysztofa Iwaneczko i Kayah można interpretować na wiele sposobów - w kontekście tego, co było historycznie, tego co jest teraz, a także w kontekście przyszłości, czyli tego, w którą stronę zmierzają świat i ludzie. Zobaczcie i posłuchajcie apelu Nie dzielcie nas.

Krzysztof Iwaneczko i Kayah

„Nie dzielcie nas” to przede wszystkim opowieść o potrzebie bliskości, miłości i zrozumienia. Bierze się z chęci zwrócenia uwagi na to, że podziały nigdy nie prowadzą do dobrych i pozytywnych rezultatów. To historia, którą każdy z nas przeżył i może się z nią utożsamić. Przekazuje ona, że warto dzielić się sercem, miłością i dobrocią, bo gdy dzielimy się tymi wartościami z innymi, mnożymy je dla świata...

Utwór może być odbierany zarówno jako bardzo osobisty, dotyczący personalnych przeżyć, ale niesie także uniwersalne, globalne przesłanie międzyludzkie. Powstał dwa lata temu, w kontekście historycznym, a z upływem czasu jeszcze mocniej zyskał na znaczeniu...

Kayah mówi o utworze: Jestem obserwatorką rzeczywistości. Boli mnie, gdy ludzie stają się wobec siebie wrodzy, często z lęku i braku zrozumienia, do tego jeszcze mocniej podsycanych wokół. Nie chcemy żyć w rzeczywistości pełnej podziałów, ponieważ mamy świadomość, że siła tkwi w jedności. Zarówno tej lokalnej, ale i ogólnoludzkiej. Kiedy pierwszy raz wykonywałam ten utwór ponad dwa lata temu z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości, już wtedy mocno się z nim utożsamiałam. Kiedy ostatnio Krzysztof zaproponował mi nagranie go w duecie, zgodziłam się bez wahania. Tym bardziej, że podziały niestety jeszcze bardziej się wzmocniły.

Krzysztof Iwaneczko dodaje: Od wielu lat chciałem stworzyć utwór, który w bardzo prostej formie odda moje lęki, zwątpienie, które niekiedy mi towarzyszy oraz swoisty niepokój o losy świata, a co za tym idzie - losy drugiego człowieka. Tym bardziej wzruszył mnie tekst Bożeny Kraczkowskiej, bo odkryłem w nim prostotę, której poszukuję, szczerość wyrazu, ale także, co wydaje się najważniejsze - nadzieję. Tą właśnie nadzieją chciałbym się podzielić ze wszystkimi, którzy sięgną po nasz utwór. Jestem niezwykle wzruszony, że po stronie tej idei, a przede wszystkim tych dźwięków i emocji, stanęła Kayah - artystka, która inspiruje mnie od najmłodszych lat. Mam nadzieję, że „Nie dzielcie nas” zainspiruje także wszystkich zwaśnionych ze sobą ludzi choćby do najmniejszego, dobrego gestu.

Kompozytorem utworu jest Krzysztof Iwaneczko. Za produkcję muzyczną odpowiadają Adam Lemańczyk i Krzysztof Iwaneczko. Autorką tekstu jest Bożena Kraczkowska. Za reżyserię i produkcję teledysku odpowiedzialna jest ekipa Sorocki Studio.

Teledysk Krzysztof Iwaneczko i Kayah "Nie dzielcie nas"

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: piosenka, wsparcie muzyków, singiel, 2021, protest muzyków
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Doda - Don't wanna hide
Seksowna Doda śpiewa po angielsku w klipie "Don't Wanna Hide" [WIDEO]

Singiel promuje film "Dziewczyny z Dubaju", którego Doda jest producentką.

Koro Red Bull KontroWersy
Koro znów zwycięża w bitwie Red Bull KontroWersy [WIDEO]

Koro został mistrzem freestyle'u już trzeci raz!

The Cassino - "Delta"
"Delta", czyli nowa pisoenka zespołu The Cassino [WIDEO]

Poznaj zespól The Cassino, który już w 2021 roku wyda nowa płytę!

Polecamy
Roksana Węgiel
Roksana Węgiel prezentuje nowy album

Debiutancki zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018 oraz pierwszej edycji The Voice Kids ukaże się już 7 czerwca 2019 roku.

Marysia Starosta
Marysia Starosta prezentuje singiel "Nie". Posłuchajcie!

Artystka zapowiada też więcej muzyki z Sampler Orchestra.

Ostatnio dodane
Doda - Don't wanna hide
Seksowna Doda śpiewa po angielsku w klipie "Don't Wanna Hide" [WIDEO]

Singiel promuje film "Dziewczyny z Dubaju", którego Doda jest producentką.

Koro Red Bull KontroWersy
Koro znów zwycięża w bitwie Red Bull KontroWersy [WIDEO]

Koro został mistrzem freestyle'u już trzeci raz!

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!