Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Rock Niepodległości wybrzmi po raz trzeci

2012-10-12

Rock Niepodległości na stałe zagościł już w kalendarzu stołecznych wydarzeń kulturalnych. Podobnie, jak w ciągu dwóch ostatnich lat, również w tym roku warszawiacy będą mogli 11 listopada bawić się i świętować niepodległość w sposób spontaniczny, młodzieżowy, nowoczesny i pokojowy – na rockowo! Podczas koncertu Rock Niepodległości zagrają m.in. Luxtorpeda (na zdjęciu), Kasia Kowalska czy Oddział Zamknięty.

Koncert Rock Niepodległości tradycyjnie odbędzie się 11 listopada w Palladium. W tym roku zagrają: Luxtorpeda, Kasia Kowalska, Oddział Zamknięty, Ramona Rey oraz Magnetar. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny – aby uzyskać wejściówkę należy zarejestrować się na stronie www.rockniepodleglosci.pl. Rejestracja wystartuje 22 października.

O Niepodległości na rockowo…

W poprzednich latach podczas koncertów Rock Niepodległości fani szczelnie wypełniali Palladium. W 2010 roku grało m.in. Cree i Rock & Chopin, rok temu – Lombard, Night Rider oraz Sandaless. Jak co roku, i tym razem powstanie specjalna edycja gitary Rock Niepodległości, która trafi do organizatorów oraz sponsorów wydarzenia, zaś 11 listopada będzie można posłuchać jej niepowtarzalnego, rockowego brzmienia na żywo.

Zanim jednak wybrzmią pierwsze dźwięki gitar, rockowe świętowanie zaczną harleyowcy. Chrom, skóry i głośny dźwięk silników – trudno o symbole bardziej charakterystyczne dla muzyki rockowej. Nie zabraknie ich także podczas tegorocznej edycji Rock Niepodległości. Przed koncertem odbędzie się parada motocykli, w której może wziąć udział wszyscy miłośnicy jednośladów. Parada wyruszy 11 listopada o godzinie 16:00 z Sulejówka, z wyjątkowego miejsca – spod willi Milusin, domu Józefa Piłsudskiego. Ulicami Warszawy dotrze pod Palladium, obwieszczając początek koncertu.

Rock Niepodległości to inicjatywa promująca przede wszystkim dobrą zabawę w patriotycznym duchu. Godną uwagi kampanię społeczną poparło wielu artystów, m.in. Kasia Kowalska, Bracia, Coma, Maryla Rodowicz, Oddział Zamknięty, Lombard, Tomasz „Titus” Pukacki, Sebastian Riedel i Cree, Ramona Ray czy Magda Femme – ich zdjęcia z gitarą Rock Niepodległości utworzą specjalna galerię, którą będzie można obejrzeć na Skwerze Hoovera.

…i na poważnie

Rock Niepodległości to nie tylko zabawa, ale też merytoryczna dyskusja na tematy związane z patriotyzmem – zarówno tym tradycyjnym, jak i nowoczesnym, w wykonaniu młodych ludzi. Temu będzie służyć konferencja Oblicza patriotyzmu: historia a współczesność, która odbędzie się 8 listopada na terenie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Podczas tego wydarzenia odbędzie się dyskusja m.in. na temat różnych form patriotyzmu, w tym jego  nowoczesnych przejawów, a także zwrócenie uwagi na akcenty patriotyczne w kontekście np. działalności społecznej, kulturalnej, wspierania polskich naukowców czy sportowców, a także wszelkich działań na rzecz kształtowania pozytywnego wizerunku kraju.

Podobne konferencje towarzyszyły również poprzednim edycjom Rock Niepodległości. Prelegentami i gośćmi konferencji byli m.in. Tadeusz Mazowiecki, Marek Goliszewski, reprezentant Szefa Sztabu Generalnego WP gen. dyw. pil. dr Leszek Cwojdziński czy Dyrektor Centrum Nauki Kopernik Robert Firmhofer. W tym roku organizatorzy zapowiadają również znakomitych gości, ale ich lista jeszcze nie jest znana.

Rock Niepodległości to młodzieżowa kampania społeczna, której celem jest upamiętnienie Dnia Niepodległości i promowanie obchodów tego dnia wśród młodych ludzi. Stąd pomysł, aby świętować ten dzień na sposób bliski młodym ludziom. 11 listopada w warszawskim klubie Palladium odbędzie się koncert Rock Niepodległości. Wystąpią Luxtorpeda, Kasia Kowalska, Oddział Zamknięty, Ramona Rey, Magnetar oraz Poland First to ROCK. Przed koncertem odbędzie się parada motocykli, która wyruszy spod domu Józefa Piłsudskiego w Sulejówku (Milusin). Ponadto 8 listopada na terenie WAT odbędzie się konferencja naukowa: Oblicza patriotyzmu: historia a współczesność, poświęcona dyskusji na temat współczesnego patriotyzmu. 

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama