Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Kosmiczny duet, który porwał tłum na Audioriver - wywiad z Bass Astral x Igo [WYWIAD]

2017-08-09

Duet, o którym już niebawem usłyszą również inne kraje. Dlaczego? Ponieważ obok Bass Astral x Igo nie można przejść obojętnie. Ich muzyka magnetyzuje i wręcz zaczarowała tłum podczas tegorocznej edycji festiwalu Audioriver. Kuba Tracz i Igor Walaszek - piekielnie utalentowani i jeszcze bardziej zwariowani artyści, którzy pomimo różnic w temperamentach i charakterach, idealnie się dopełniają.

Bass Astral x Igo

Czym jest dla Was Audioriver?

Igor:Na festiwalu gramy pierwszy raz, oczywiście słyszeliśmy o nim same superlatywy, a opinie na pewno wyrobimy sobie po tym, jak go przeżyjemy przez te kilka dni. Na pewno jest to dla nas ważna sprawa, że możemy zagrać na głównej scenie i pokazać naszą muzykę tak ogromnej publiczności.

...a czy można porównać Audioriver do Opener'a?

Igor:Nie byłem nigdy na Openerze. Graliśmy sporo razy na Woodstocku, ale akurat te dwa festiwale to dla nas nowość, więc nie mamy porównania.

No tak, jesteście rockmanami, którzy bawią się w muzykę elektroniczną. Jaka muzyka jest dla Was bliższa? Rock czy elektronika?

Kuba: Elektronika zdecydowanie! Jest świeższa i można w niej eksperymentować. Od małego słuchałem rocka i już tam mocno się doszukiwałem jak to działa

A kim się inspirowałeś w muzyce rockowej?

Kuba: Zdecydowanie Red Hot Chilli Peppers.

A z polskich zespołów? Masz jakiegoś swojego guru?

Kuba: W Polsce nie.

A jeśli chodzi o elektronikę? Czy Wam również się wydaje, że muzyka elektroniczna przeżywa progres?

Kuba:Tak jest zdecydowanie. My robiąc muzykę siedzimy kilka dni razem, tworzymy i razem działamy. Jest z nami jeszcze Filip, który nas rozdziela, jak są konflikty...(śmiech).

Rozumiem, że konflikty są podstawą do stworzenia dobrej muzyki?

Igor:Właśnie muzyka jest jedyną płaszczyzną w której się zgadzamy. Świetnie się dopełniamy i wiemy dokładnie, czego chcemy w naszych utworach.

Kuba:Zdarzają się momenty, kiedy ja chcę zrobić coś dziwnego, a Igor coś bardziej melodyjnego, słuchalnego. Często jest tak, że Igor się nagina w moim kierunku, ale zawsze tworzymy coś, co wychodzi od nas obydwu.

Kogo chcielibyście zaprosić do współpracy?

Zdecydowanie Hania Piosik. Świetny talent i rewelacyjny głos.

...a którego z artystów zaprosilibyście na bezludną wyspę?

Igor:Beatę Kozidrak!

Kuba: John Frusciante.

Dzięki za rozmowę i oczywiście dużo dobrych koncertów oraz inspiracji!

Rozmawiała: Małgorzata Leśniarek

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Więcej o zespole

Bass Astral x Igo
Bass Astral x Igo Data założenia: 2015
Kraj: Polska
Gatunek: Electronic
FB dlaMaturzysty.pl reklama