Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Justice zagra na Colours of Ostrava 2017

2017-02-24

Jeden z najbardziej oryginalnych zespołów, nie tylko w gatunku muzyki tanecznej. Po raz pierwszy w Czechach.

Okrzyknięci następcami Duft Punk, jeśli chodzi o francuską scenę electo. Świat poznał ich dzięki świetnemu debiutowi z krążkiem "†" w 2007 roku. Tym albumem Justice wyraźnie zarysowali muzyczną ścieżkę, którą będą podążać, a ona okazała się słabo przetartym szlakiem w gąszczu electro brzmień. Mimo tego, ich twórczość i wizerunek poszły w stronę ciężkiego rocka, a nawet metalu.

Istnieje bardzo niewiele zespołów, których debiutancki album robi światową furrorę, niemal natychmiast przemieniając zespół w stadionowe gwiazdy. Justice podobny sukces osiągnęli w 2007. Ich pierwszy krążek "†" przyniósł nominację do MTV Video Music Awards, dwie nominacje do Grammy, czołowe miejsca w line-upach największych festiwali na świecie, a także przemienił duet w jedną z największych formacji tanecznych na świecie. Tajemnica sukcesu krążka tkwi częściowo w genialnych klubowych hitach, dzięki czemu ich muzyka rozbrzmiewa na parkietach całego świata aż do dziś. Drugim ważnym elementem jest ich mroczna strona - nikt wcześniej nie stworzył tak spójnego wizerunkowo i brzmieniowo materiału. Wplątanie w dance rocka, metalu czy funku brzmi dziwnie? Tak, ale to działa! Do tego ich niesamowita energia podczas występów na żywo, która podrywa do tańca absolutnie wszystkich słuchaczy.

Zespół powstał w 2003 roku, gdy Panowie Augé i Rosnay stworzyli remix utworu „Never Be Alone” grupy Simian. Projekt zawiązał się na potrzeby radiowego konkursu, ale utwór niemal natychmiast zdobył popularność w klubach i internecie. Dzięki temu zostali zauważeni przez wytwórnię Ed Banger Records. Obecnie są najsłynniejszą grupą działającą pod skrzydłami labelu.

Drugą płytą "Audio,Video, Disco", wydaną w 2011 roku, zaatakowali publiczność dźwiękami łączącymi zimne electro z gitarowymi wariacjami. I tak na płycie znajdziemy rockowe zapożyczenia rodem ze stadionowych hymnów czy klasyczne riffy z solidną dawką psychodeli jak u Led Zeppelin. Generalnym brzmieniem muzycy oddali hołd legendarnym zespołom z gatunku classic rocka jak Queen, Yes czy Prince. Po dobrze przyjętym albumie zespół został zaproszony do występów podczas megafestiwali jak m.in. Coachella i Lollapalooza.

Po pięciu latach Justice powracają w chwale z trzecim studyjnym albumem. Krążek zatytułowany "Woman" został podsumowany jako "Niemal idealne nagrania do tańca" (NME). Justice za sprawą unikalnych i ponadczasowych dźwięków zaostrzyli brzmienie jeszcze bardziej. Obecnie z pewnością można stwierdzić, że mamy do czynienia z jednym z najbardziej oryginalnych zespołów, nie tylko w gatunku muzyki tanecznej. Zespół po raz pierwszy wystąpi w Republice Czeskiej.

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo

Więcej o zespole

Justice
Justice Data założenia: 2003
Kraj: Francja
Gatunek: Electronic
FB dlaMaturzysty.pl reklama