Colours Of Ostrava - Festiwale

Justice zagra na Colours of Ostrava 2017

2017-02-24 09:04:04

Jeden z najbardziej oryginalnych zespołów, nie tylko w gatunku muzyki tanecznej. Po raz pierwszy w Czechach.

Okrzyknięci następcami Duft Punk, jeśli chodzi o francuską scenę electo. Świat poznał ich dzięki świetnemu debiutowi z krążkiem "†" w 2007 roku. Tym albumem Justice wyraźnie zarysowali muzyczną ścieżkę, którą będą podążać, a ona okazała się słabo przetartym szlakiem w gąszczu electro brzmień. Mimo tego, ich twórczość i wizerunek poszły w stronę ciężkiego rocka, a nawet metalu.

Istnieje bardzo niewiele zespołów, których debiutancki album robi światową furrorę, niemal natychmiast przemieniając zespół w stadionowe gwiazdy. Justice podobny sukces osiągnęli w 2007. Ich pierwszy krążek "†" przyniósł nominację do MTV Video Music Awards, dwie nominacje do Grammy, czołowe miejsca w line-upach największych festiwali na świecie, a także przemienił duet w jedną z największych formacji tanecznych na świecie. Tajemnica sukcesu krążka tkwi częściowo w genialnych klubowych hitach, dzięki czemu ich muzyka rozbrzmiewa na parkietach całego świata aż do dziś. Drugim ważnym elementem jest ich mroczna strona - nikt wcześniej nie stworzył tak spójnego wizerunkowo i brzmieniowo materiału. Wplątanie w dance rocka, metalu czy funku brzmi dziwnie? Tak, ale to działa! Do tego ich niesamowita energia podczas występów na żywo, która podrywa do tańca absolutnie wszystkich słuchaczy.

Zespół powstał w 2003 roku, gdy Panowie Augé i Rosnay stworzyli remix utworu „Never Be Alone” grupy Simian. Projekt zawiązał się na potrzeby radiowego konkursu, ale utwór niemal natychmiast zdobył popularność w klubach i internecie. Dzięki temu zostali zauważeni przez wytwórnię Ed Banger Records. Obecnie są najsłynniejszą grupą działającą pod skrzydłami labelu.

Drugą płytą "Audio,Video, Disco", wydaną w 2011 roku, zaatakowali publiczność dźwiękami łączącymi zimne electro z gitarowymi wariacjami. I tak na płycie znajdziemy rockowe zapożyczenia rodem ze stadionowych hymnów czy klasyczne riffy z solidną dawką psychodeli jak u Led Zeppelin. Generalnym brzmieniem muzycy oddali hołd legendarnym zespołom z gatunku classic rocka jak Queen, Yes czy Prince. Po dobrze przyjętym albumie zespół został zaproszony do występów podczas megafestiwali jak m.in. Coachella i Lollapalooza.

Po pięciu latach Justice powracają w chwale z trzecim studyjnym albumem. Krążek zatytułowany "Woman" został podsumowany jako "Niemal idealne nagrania do tańca" (NME). Justice za sprawą unikalnych i ponadczasowych dźwięków zaostrzyli brzmienie jeszcze bardziej. Obecnie z pewnością można stwierdzić, że mamy do czynienia z jednym z najbardziej oryginalnych zespołów, nie tylko w gatunku muzyki tanecznej. Zespół po raz pierwszy wystąpi w Republice Czeskiej.

ip

Słowa kluczowe: Colours of Ostrava 2017, Justice, Festiwal muzyczny
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Colory30
30 dni do Colours of Ostrava 2017!

Odwiedź jeden z najpiękniejszych festiwali w Europie

Jamiroquai wystąpi podczas Colours of Ostrava 2017!

Charakterystyczna wielka indiańska czapa Jay'a, wesoły wokal i pozytywne dźwięki w stylu funk, połączone z klasycznym acid jazzem i aborygeńskim brzmieniem didgeridoo.

Colours of Ostrava 2017 przedstawia line-up Drive Stage
Colours of Ostrava 2017 przedstawia line-up Drive Stage

Przedstawiamy pełny line-up Drive Stage - sceny dzikiej, roztańczonej i wolnej z rozbrajającymi zespołami z różnych zakątków świata!

Zobacz również
Ostatnio dodane
Colory30
30 dni do Colours of Ostrava 2017!

Odwiedź jeden z najpiękniejszych festiwali w Europie

Jamiroquai wystąpi podczas Colours of Ostrava 2017!

Charakterystyczna wielka indiańska czapa Jay'a, wesoły wokal i pozytywne dźwięki w stylu funk, połączone z klasycznym acid jazzem i aborygeńskim brzmieniem didgeridoo.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!