Festiwale - Muzyka

30 sierpnia startuje Pannonica Folk Festival 2018 [WIDEO]

2018-06-13 16:12:58

30 sierpnia 2018 rusza 6. edycja Pannonica Folk Festival. Impreza odbędzie się w Barcicach nad Popradem. Na jednym z najważniejszych festiwali muzyki etnicznej w Polsce pojawią się m.in. Fanfara Transilvania, Marko Marković Brass Band, BGKO Barcelona Gypsy BalKan Orchestra, czy zespół Kroke w premierowej odsłonie z udziałem Neli Andreevy z Bułgarii.

"Muzyka bałkańska, węgierska czy cygańska, jaką prezentujemy na naszym festiwalu to raptem nisza, ale okazuje się że nisza na tyle pokaźna, że potrafimy ściągnąć do Barcic parę tysięcy osób gotowych przyjechać do nas z drugiego końca Polski, czy nawet z zagranicy i zapłacić pewną sumę za karnet. My owszem, wymyśliliśmy ten festiwal, programujemy go w tym sensie, że decydujemy o wyborze artystów, ale tę energię, pozytywną energię ludzie przywożą do nas ze sobą i dzielą się nią z innymi napotkanymi tu ludźmi." – Wojciech Knapik, dyrektor artystyczny.

W krzakach nad Popradem

Pannonica Folk Festival to coś więcej niż tylko żywiołowy, plenerowy festiwal muzyczny. Poza występami scenicznymi polskich i zagranicznych gwiazd, mocną stroną imprezy jest tętniąca życiem wioska festiwalowa, gdzie na polu namiotowym zamieszkuje kilka tysięcy uczestników i gdzie przenikają się różnorodne formy animacji i kreacji np. warsztaty muzyczne, rękodzielnicze, taneczne, teatralne, a także pokazy filmów, spotkania z literatami, spektakle teatralne i pokazy sztuki cyrkowej. Program jest bogaty w wydarzenia przyjazne dla rodzin z dziećmi. Podczas festiwalu promowana jest także idea Slow Food i Slow Life oraz szacunek dla natury. Barcice - mała, malownicza wieś położona na lewym brzegu Popradu, od 6 lat niezmiennie gości Pannonicę i jej publiczność. Kiedyś była częścią historycznego szlaku wędrówek ludów z południa na północ Europy. Dzisiaj raz do roku zamienia się w tętniącą życiem i muzyką, kulturalną wizytówkę Sądecczyzny.

Niezwykły Festiwal

Pannonica Folk Festival przez dwa lata (2017-2018) ma prawo używać specjalnego znaku "Remarkable Festival" ("Niezwykły Festiwal"), który przyznaje się za wysoki poziom artystyczny i znaczący wkład w międzynarodowy obieg kultury. To dlatego, że festiwal przeszedł pozytywną weryfikację Międzynarodowego Jury i Zespołu Ekspertów EFA (European Festivals Association). Pannonica zbiera bardzo dobre recenzje i wysokie uznanie uczestników. Festiwal brawurowo dołączył do ścisłej elity największych i najbardziej opiniotwórczych festiwali typu etno-folk i world music w Polsce.

Festiwal:

Data: 30 sierpnia - 1 września 2018
Miejsce: Barcice nad Popradem

Bilety:
Ceny obowiązujące do 22 sierpnia 2018:
karnet - 130 zł
karnet z polem namiotowe - 150 zł
czwartek, 30 sierpnia - 50 zł
piątek, 31 sierpnia - 65 zł
sobota, 1 września - 70 zł
dopłata do pola namiotowego - 20 zł

Dzieci do 140 cm bez opłat!

ip

fot. materiały prasowe/Indygo/projekt plakatu Zofia Dziurawiec

Słowa kluczowe: festiwal 2018, letnie festiwale 2018, koncerty, folk, Barcice nad Poprawą
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Festiwal Opera Rara 2019 coraz bliżej Kraków

Krakowskie mieszkania zamienione w małe sale koncertowe? Festiwal Opera Rara zaprasza publiczność do wspólnego muzykowania.

Open'er Festival 2019
Robyn i Kodaline dołączają do lineupu Open'er Festival 2019 [WIDEO]

Sprawdź, kto jeszcze zagra podczas 17. edycji festiwalu.

Tauron Nowa Muzyka
Tauron Nowa Muzyka Katowice - kto zagra?

Wiemy, kto dołączy do tegorocznej edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice!

Polecamy
Znamy rozpiskę godzinową Jarocin Festiwalu!
Znamy rozpiskę godzinową Jarocin Festiwalu!

Znamy już rozpiskę godzinową Jarocin Festiwalu 2013! Przypominamy, że impreza odbędzie się w weekend między 19 a 21 lipca.

25 000 osób na Audioriver 2014! [ZDJĘCIA]
25 000 osób na Audioriver 2014! [ZDJĘCIA]

Na największym w Polsce festiwalu z alternatywną elektroniką każdego dnia bawiło się ponad 25 000 osób!

Zobacz również
Ostatnio dodane
Festiwal Opera Rara 2019 coraz bliżej Kraków

Krakowskie mieszkania zamienione w małe sale koncertowe? Festiwal Opera Rara zaprasza publiczność do wspólnego muzykowania.

Open'er Festival 2019
Robyn i Kodaline dołączają do lineupu Open'er Festival 2019 [WIDEO]

Sprawdź, kto jeszcze zagra podczas 17. edycji festiwalu.