Albumy muzyczne
nowość Transmisja

Misia Furtak Transmisja Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Transmisja" (Misia Furtak). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Misia Furtak.

  • Gatunek: Pop
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Singiel
  • Data premiery: 2021-09-27

Utwory, piosenki

Sprawdź listę utworów na albumie "Transmisja".

O albumie

Napisałam „Transmisję” jeszcze przed wybuchem protestów, ale świetnie się wpisuje w klimat, jaki wtedy panował - mówi Misia Furtak. - To tekst o tym, jak komunikujemy się ze sobą i światem, o tym jak ważna jest rozmowa i o tym, że jeśli tłumimy emocje, to wcześniej czy później ta „transmisja” i tak z nas wypłynie.

„Kiedy wreszcie się obudzi

Nie ma takich słów co by ją mogły zatrzymać

Transmisja płynie niezakłócona

Ja słucham jej” 

Pierwszy singiel, „Na to co mówisz zważ”, był wyrazem sprzeciwu wobec bodyshamingu i odpowiedzią na skandaliczną wypowiedź ministra edukacji Przemysława Czarnka o „problemie dziewcząt”. Teraz artystka prezentuje „Transmisję”, klimatyczny utwór z wyraźną linią gitarową. Na chwilę oddala się od polityki, jednak nie od rzeczywistości:

To nie jest album „polityczny” – mówi Misia Furtak przed premierą płyty, która ukaże się już tej jesieni. - Raczej pejzaż polskiej jesieni 2020 - stopklatki z tamtych dni, zapis mojej ówczesnej codzienności. Czułam, że osaczała mnie. sytuacja społeczna i polityczna. Bo jestem kobietą. Bo wolność jest dla mnie jedną z najważniejszych wartości. Bo od krzywdy i okrucieństwa nie można odwracać wzroku. To będzie płyta o potrzebie zajęcia stanowiska wobec niełatwej współczesności. O decyzjach małych, codziennych i osobistych, ale również politycznych i moralnych. A może to wszystko jedne i te same wybory?

ip

Inne wydania tego albumu

Album "Transmisja" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Transmisja".
Polecamy
Misia Furtak
Misia Furtak - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!