Albumy muzyczne
The Loneliest Girl In The World

Roxette The Loneliest Girl In The World Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "The Loneliest Girl In The World" (Roxette). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Roxette.

  • Gatunek: Pop-rock
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Singiel
  • Data premiery: 2022-06-03

Utwory, piosenki

Sprawdź listę utworów na albumie "The Loneliest Girl In The World".

O albumie

Podczas wieloletniej kariery Roxette stworzyli katalog niezapomnianych hymnów pop-rocka, takich jak "It Must Have Been Love""Listen To Your Heart""Fading Like A Flower""The Look""Dressed For Success" i "Joyride"Marie Fredriksson i Per Gessle sprzedali ponad 80 milionów albumów i pięć razy z rzędu umieścili płytę w top 5 listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Piosenki duetu, które wywarły znaczący wpływ na scenę pop lat 80. i 90., są odkrywane i podziwiane do dziś, czego dowodem 8,5 miliona słuchaczy miesięcznie na Spotify.

Niestety Roxette zakończyło działalność w 2019 roku wraz z tragicznym odejściem Marie. Przez lata Per był rozdarty między tym, co robić dalej: wiedział, że Marie jest niezastąpiona, ale chciał też wraz z fanami uczcić jej życie i dorobek. W końcu ponownie zebrał klasyczny koncertowy skład Roxette(Jona IsacssonClarence ÖfwermanMagnus BörjesonChristoffer Lundquist) i zwrócił się do wieloletnich chórzystek Heleny Josefsson i Dea Norberg, wiedząc, że będą w stanie na swój sposób przekazać wielki talent i ducha Marie.

Nowa era rozpoczyna się od premiery singla i klipu "The Loneliest Girl In The World" zrealizowanego pod szyldem PG Roxette. Piosenka jest pierwszą zapowiadającą nadchodzący albumu "Pop-Up Dynamo!", który ukaże się we wrześniu tego roku.

"The Loneliest Girl In The World" to naturalny kolejny krok dla Pera Gessle. Z nieodpartą energią, słodką melodią i charakterystycznym dla zespołu mocnym refrenem, to piosenka, która pasuje do każdego rozdziału w bogatym katalogu Roxette. Nieważne, czy nazwiemy to popowym rockiem czy też popem z rockową otoczką, od razu wiadomo, że to Roxette.

Przy tworzeniu tych nagrań świetnie się bawiłem. Naprawdę starałem się wrócić do stylu pisania, z wczesnego okresu działalności Roxette i to była wielka frajda. Niektóre z tych piosenek są najlepszymi, jakie kiedykolwiek nagrałem, a ponowna współpraca z moimi przyjaciółmi z Roxette była niesamowita. Trzymamy się razem jak klej - tłumaczy Per.

Tak oto powstało PG Roxette. Ale o tym, dlaczego Per poczuł potrzebę powrotu, najlepiej opowie on sam.

Od lat 80. całe moje życie kręciło się wokół Roxette i do dziś to coś, co najbardziej mnie ekscytuje. Są miliony ludzi, którzy wciąż kochają ten zespół, więc oczywiście chcę, by ta muzyka wciąż żyła. Na początku nie byłem pewien, w którą stronę pójść, ale z biegiem czasu stało się jasne, że chcę kontynuować tę fantastyczną przejażdżkę, naszą joyride. Chcę utrzymać dziedzictwo Roxette przy życiu.

Napisałem prawie każdą piosenkę, którą Roxette nagrało na przestrzeni lat i znaczą one dla mnie bardzo dużo. Kiedy wróciłem do pisania, chciałem stworzyć piosenkę, która będzie rodzeństwem "Look Sharp!" i "Joyride" - i dokładnie tak brzmi nasz nowy singiel. Miała to być nowoczesna produkcja, ale jednocześnie charakterystyczna dla Roxette.

Nie da się zastąpić Marie i nigdy nie miałem takiego zamiaru. Nasz czas w Roxette był spełnieniem marzeń, które mogliśmy dzielić razem. Jestem podekscytowany, że będę mógł kontynuować tę podróż, ale w inny sposób. Nie trzeba dodawać, że gdyby Marie wciąż tu była, robilibyśmy to razem.

Uważam, że to słuszna decyzja. Jestem bardzo dumny z naszego dorobku i uwielbiam współpracować z tymi ludźmi - opowiada artysta.

Niezwykły katalog piosenek Roxette zostanie również uczczony musicalem, którego premiera zaplanowana jest na jesień 2024 roku w szwedzkiej Operze w Malmö. Produkcja jest oparta na bestsellerowej powieści Jane Fallon"Got You Back".

ip

Inne wydania tego albumu

Album "The Loneliest Girl In The World" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "The Loneliest Girl In The World".
Polecamy
Roxette
Roxette - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!