Albumy muzyczne
nowość Tato kup mi dżinsy

Kasia Moś Tato kup mi dżinsy Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena: 5

Album "Tato kup mi dżinsy" (Kasia Moś). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Kasia Moś.

  • Gatunek: Pop
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Singiel
  • Data premiery: 2022-05-05

Utwory, piosenki

Sprawdź listę utworów na albumie "Tato kup mi dżinsy".

O albumie

„Tato kup mi dżinsy” to już drugi (po piosence „Autostop”) singiel zapowiadający premierę płyty „Kasia Moś - Karin Stanek”zaplanowaną na 27 maja 2022

Kasia Moś i jej starszy brat Mateusz Moś pochodzą z Bytomia. Z Bytomiem związany jest też Mateusz Kołakowski. Nic dziwnego, że ta trójka, pracująca razem twórczo już od jakiegoś czasu, została zainspirowana repertuarem Karin Stanek, skoro są krajanami. „Robienie coverów, szczególnie jeśli ktoś kiedyś uczynił już taką piosenkę hitem, wymaga odwagi i ma sens tylko wtedy, jeśli ma się pomysł, jak to zrobić, żeby nasza wersja nie była ani lepsza, ani gorsza od oryginału, ale inna i też została zapamiętana” - ta myśl przyświecała Kasi Moś, jej bratu Mateuszowi i Mateuszowi Kołakowskiemu, kiedy rozpoczynali pracę nad nowymi wersjami jedenastu utworów, które prawie pół wieku wcześniej wykonywała z powodzeniem Karin Stanek. Efekt tej pracy w całości poznamy już 27.05.2022 roku.

Dzisiaj dżins wrócił do łask, jako materiał modowo prawie szlachetny. W siermiężnie PRL-owskich czasach Karin Stanek dżinsowe spodnie, dostępne tylko za dolary w sklepach Pewexu, były synonimem wolności, były jak powiew zachodniego świata.

ip

Inne wydania tego albumu

Album "Tato kup mi dżinsy" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Tato kup mi dżinsy".

Więcej

Kasia Moś
Kasia Moś - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!