Albumy muzyczne
(Subtract)

Ed Sheeran (Subtract) Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "(Subtract)" (Ed Sheeran). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Ed Sheeran.

O albumie

Pracowałem nad "Subtract" przez dekadę, starając się stworzyć idealny akustyczny album. Pisałem i nagrywałem setki piosenek mając klarowną wizję tego dzieła – kontynuuje artysta. Później, na początku 2022 roku, seria wydarzeń zmieniła moje życie, moje zdrowie psychiczne a ostatecznie moje spojrzenie na muzykę i sztukę – opowiada Sheeran. Pisanie piosenek jest dla mnie terapią. Pomaga nadać znacznie moim uczuciom. Pisałem więc bez zastanawiania się, jaka to będzie za piosenka. Po prostu pisałem co popadnie. W ten sposób, w nieco ponad tydzień, dekada pracy ustąpiła miejsca moimi najgłębszym myślom. W ciągu miesiąca moja ciężarna żona dowiedziała się, że ma guza, a operacja może odbyć się dopiero po porodzie. Nagle zmarł też mój najlepszy przyjaciel, Jamal, a ja znalazłem się w sądzie broniąc swojej uczciwości i kariery jako autora piosenek. Wpadłem w spiralę strachu, rozpaczy i niepokoju. Czułem się jakbym tonął. Głowa ledwo utrzymywała się nad powierzchnią, ale nie mogłem złapać powietrza.

Jako artysta wiedziałem, że nie mogę stworzyć wiarygodnego materiału, który nie reprezentowałaby tego, co czułem, w jakim miejscu swojego życia się znalazłem – dodaje Ed. I właśnie to ten album odzwierciedla. To drzwi do mojej duszy. Pierwszy raz nie próbowałem nagrać płyty, by spodobała się ludziom. Po prostu wydaję coś szczerego i prawdziwego o moim dorosłym życiu. To wpis z pamiętnika z lutego ubiegłego roku i mój sposób, by nadać wszystkiemu sens. Oto "Subtract".

Na albumie "-" Ed przesuwa granice swego rzemiosła przedstawiając najgłębsze słowa piosenek w swojej karierze. Zarówno w zakresie tekstów jak i produkcji nad nowymi utworami Ed współpracował z Aaronem Dessnerem (The National), którego poznał przez ich wspólną przyjaciółkę Taylor Swift. Zaczynając w lutym 2023 roku, podczas miesięcznego pobytu w studiu, artyści napisali ponad 30 piosenek. Czternaście utworów, które wypełnia płytę – od skłaniających się ku folkowi do odważniejszych, pełnych orkiestrowych aranżacji - jest płynnie powiązanych ze sobą przez znakomitą produkcję.

Ed Sheeran pojawił się na brytyjskiej scenie muzycznej w 2011 roku za sprawą swojego debiutanckiego albumu "+".  Szybko zapisał się na kartach historii wydając kolejne płyty "x", "÷", "No.6 Collaborations Project" i "=". Wydawnictwa te sprawiły, że Sheeran stał się jednym z największych muzycznych artystów na świecie w XXI wieku.

Inne wydania tego albumu

Album "(Subtract)" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "(Subtract)".
Ed Sheeran
Ed Sheeran - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!