Albumy muzyczne
polecamy Shadows In the Night

Bob Dylan Shadows In the Night Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Shadows In the Night" (Bob Dylan). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Bob Dylan.

  • Gatunek: Rock
  • Wytwórnia: Sony Music
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2015-02-03

O albumie

Należąca do Sony Music wytwórnia Columbia Records z duma ogłasza premierę nowej studyjnej płyty Boba Dylana - Shadows In The Night. Krążek ukaże się 3 lutego 2015 roku i zawierać będzie 10 nowych utworów wyprodukowanych przed Jacka Frosta. To pierwsze nowe nagrania barda od czasu płyty Tempest z 2012 roku. Album ukaże się na płycie CD, winylu (z dołączonym całym materiałem na CD) oraz w formie cyfrowej.

Dylan: „Nagrywanie tej płyty było dla mnie zaszczytem. Od dawna miałem w głowie pomysł nagrania znanych utworów ze skomplikowanymi aranżacjami na 30 instrumentów przez mały, maksymalnie 5-osobowy zespół.  Za pierwszym, drugim podejściem. Bez poprawek, nagrywania osobno poszczególnych instrumentów. Czyli tak jak były nagrywane oryginalnie. Dzięki takiemu sposobowi pracy nie czuję, jakbym nagrywał kolejne covery. Te kawałki nagrywano już wystarczającą ilość razy. Ja i mój zespół odkrywamy je na nowo. Wyciągamy z trumien i wystawiamy w blasku dnia.” Jak wyjaśnia szef Columbia Records Rob Stringer: „Nie usłyszycie tu smyków, trąbek czy chórków zwykle kojarzonych z typowymi standardami. Bob tchnął w nie nowe życie i nadał im współczesnego znaczenia. Szykuje się wspaniała płyta i cieszymy się z możliwości zaprezentowania jej całemu światu”.

Ostatnie pięć albumów studyjnych Dylana uznawanych jest już oficjalnie za jedne z najlepszych w jego karierze. Osiągnęły także sukces komercyjny, jakiego pozazdrościć Dylanowi może wiele współczesnych gwiazd. Modern Times z 2006 roku sprzedał się w ilości 2,5 miliona egzemplarzy, Together Through Life okazał się pierwszą płytą Dylana która zadebiutowała jednocześnie na 1. miejscu list sprzedaży w USA i Wielkiej Brytanii. Krążek Tempest przyniósł mu uznanie krytyków i fanów na całym świecie, dzięki czemu zadebiutował w TOP5 w 14 krajach. W ciągu ostatnich 15 lat artysta zdobył też Oscara i Złoty Glob (za piosenkę "Things Have Changed" (2001) z filmu Wonder Boys), doczekał się poświęconego sobie filmu dokumentalnego No Direction Home (2005),  jego biografia Chronicles Vol. 1 spędziła aż 19 tyg. na liście książkowych bestsellerów New York Timesa a także wydał pierwszą w historii płytę ze standardami świątecznymi Christmas In The Heart, z której całkowity dochód przekazany został na cele charytatywne. W ostatnich latach odznaczono go Prezydenckim Medalem Wolności  - najwyższym cywilnym odznaczeniem w Stanach Zjednoczonych, nagrodą Pulitzera za ‘trwały w muzykę i kulturę Amerykańską’, orderem Oficera Legii Honorowej a także otrzymał m.in. honorowy doktorat na uniwersytetach St. Andrews i Princeton. Ma na koncie 125 milionów sprzedanych płyt.

Inne wydania tego albumu

Album "Shadows In the Night" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Shadows In the Night".
Polecamy
Bob Dylan
Bob Dylan - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!