Albumy muzyczne
Piękny koniec

Mikromusic Piękny koniec Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Piękny koniec" (Mikromusic). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Mikromusic.

O albumie

Zespół od 10 lat czynnie koncertuje. Zagrał na większości dużych festiwali w Polsce, między innymi  Open'er, Opolskie Debiuty, Top Trendy. Koncertował także za granicą, we Francji, Hiszpanii, Niemczech oraz Czechach (prestiżowe United Islands w Pradze Bohemia Jazz Festival w Prachaticach). Przez ten czas grupa współpracowała, między innymi, z takimi artystami jak Leszek Możdżer, Piotr Dziubek, Sambor Dudziński, Natalia Lubrano, Marcelina, Joao Teixeira de Sousa.

W 2012 roku zespół skomponował i nagrał muzykę do słowacko-czesko-polskiego filmu pod tytułem "Konfident" z Maciejem Stuhrem w jednej z ról. Napisał także musical "Trzy wesołe krasnoludki" dla wrocławskiego teatru muzycznego Capitol (premiera w 2013 roku).

Mikromusic było wielokrotnie nagradzane, między innymi na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, na Top Trendach, gdzie rekomendował ich sam Marek Niedźwiecki. Za płytę "Sova" grupa otrzymała nagrodę Warto, przyznawaną co roku przez Gazetę Wyborczą. Doceniono ich także nominacją do Yacha za teledyski do utworów "Sennik" i "Oczko" oraz nominacją do Camerimage za teledysk do piosenki "Thank God I'm a Woman", obok takich wykonawców jak Depeche Mode i Coldplay.

Inne wydania tego albumu

Album "Piękny koniec" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Piękny koniec".
Mikromusic
Mikromusic - Wybrane albumy