Albumy muzyczne
nowość Ocean

Solomun Ocean Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Ocean" (Solomun). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Solomun.

  • Gatunek: Electronic
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Singiel
  • Data premiery: 2021-05-07

Utwory, piosenki

Sprawdź listę utworów na albumie "Ocean".

Płyta nr 1

  1. 1. Ocean - Solomun

O albumie

„Ocean” to wspólny utwór Solomuna i Jamiego Foxxa. Głęboki i spokojny beat buduje fundament tej znakomitej piosenki, a głos Jamiego doskonale go dopełnia.

Solomun i Foxx poznali się w Los Angeles. Taneczny producent wysłał amerykańskiemu artyście instrumentalną wersję kompozycji, nad którą pracował od jakiegoś czasu. Jamie nagrał znakomite wokale, a po ostatnim szlifie w studio piosenka zyskała ostateczny kształt. Później twórcy spotkali się w Los Angeles ponownie, by nakręcić video do utworu „Ocean”. W teledysku Foxx spacerując po pustych ulicach napotyka jedynie morskie stworzenia, a historia niesie proste przesłanie: tak jak woda, esencja życia, jest niezbędna dla ciała, tak muzyka potrzebna jest duszy. Film nakręcił Jakob Grunert, wieloletni przyjaciel Solomuna. 

Choć spotkanie Solomuna z Jamie Foxxem może wydawać się nieoczekiwane, potwierdza ono ideę, która łączy wszystkie teledyski, promujące album "Nobody Is Not Loved": gdy całkowicie poddajemy się muzyce, pozwala ona przekraczać granice, odkrywać życie na nowo i łączyć ludzi. Solomun o tych wyczekiwanych, wytęsknionych, chwilach mówi: „Momentum”.

W ostatnim animowanym filmie studa Pixar „Co w duszy gra” („Soul”) pojawia się „Strefa": miejsce, do którego udają się ci, którzy chcą się całkowicie oddać swojej pasji i muzyce. Brzmi znajomo? Przypomnijmy, że głosu głównemu bohaterowi w oryginalnej wersji „Soul” użycza Jamie Foxx.

Nie tylko Jamie właściwe zrozumiał intencje Solomuna. Utwór „Ocean” został też zremiksowany przez legendarnego Moodymana, który tak dobrze bawił się przy tym projekcie, że zaprosił do współpracy Amp Fiddlera i razem stworzyli eklektyczną reinterpretację piosenki, która trwa prawie 8 minut.

ip

Inne wydania tego albumu

Album "Ocean" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Ocean".
Polecamy
Solomun
Solomun - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!