Albumy muzyczne
nowość Neowise

Sara Neowise Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Neowise" (Sara). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Sara.

  • Gatunek: Pop
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2021-10-15

O albumie

Bohaterką mojej płyty uczyniłam nieskrępowaną kobiecość –  jej różne odcienie, kontrasty, niesamowitą siłę i delikatność zarazem. Wszelkie jej barwy rezonują w tekstach dotyczących ludzkich relacji, ale także tej najważniejszej, relacji z samą sobą. Jest to więc historia miłości i konfliktu, przemiany i nowych początków, pisana w czasach gdy nasza rzeczywistość tak nagle się zmieniła, ulice po raz pierwszy opustoszały, a nad Ziemią przelatywała kometa Neowise – mówi artystka.

Płyta powstała podczas pierwszego lockdownu, krótko po tym jak Sara nawiązała współpracę z producentami AWGS-em i Kxllage-m. Zmysłowy i szczery materiał powstał spontanicznie, w krótkim czasie. W całości polskojęzyczne piosenki utrzymane są w klimacie R&B, hip hop i soul, a naturalna intymność tekstów i płynne brzmienie produkcji oferują świeżą perspektywę na gatunek R&B śpiewany po polsku.  Sara udowadnia, że na polskim rynku jest miejsce dla kobiet odważnie poruszających się w tym gatunku.

Utwór “Spójrz” jest trzecim po „Po Co” i „Ciemności” singlem, który promuje płytę “NEOWISE” i zostaje pokazany światu w dniu jej premiery. Jest to już druga bardzo udana kooperacja artystki z innym wokalistą. Tym razem Sara połączyła siły z Jareckim – czołowym przedstawicielem soulowych brzmień w Polsce, tworząc ciepły i bujający singiel “Spójrz”. Lekkość, uwodzicielskość i soulowe współbrzmienie wokali Sary i Jareckiego to znak markowy tego utworu. “Spójrz” przypomina o ciepłych letnich nocach, tańcach do rana i dobrej zabawie w najlepszym towarzystwie.

Do piosenki powstał teledysk, który wyreżyserował Sebastian Juszczyk. To już kolejna współpraca Sary z reżyserem, wcześniej zrobili również teledysk do singla “Ciemność” i “DNC”.

Sara  młoda, charyzmatyczna wokalistka, autorka muzyki i tekstów, tancerka, która na scenie muzycznej działa z sukcesami od wielu lat, występując u boku znakomitych artystów i zespołów. W przeciągu ostatnich kilku lat zagrała na wszystkich najważniejszych festiwalach, będąc częścią składów koncertowych zespołów Rasmentalism, Mięthy, Rosalie, a także jako członkini zespołu P.Unity. Swoim najnowszym wydawnictwem, płytą „NEOWISE” otwiera kolejny rozdział w swojej karierze, próbując swoich sił solo.

Związana z muzyką od najmłodszych lat nagrała trzy płyty z piosenkami dla dzieci z programu „Jedyneczka”. Jest absolwentką szkoły muzycznej pierwszego stopnia im. Grażyny Bacewicz w klasie fortepianu.

W 2018 roku Sara wydała autorską płytę pt. „Światłocienie” pod swoim nazwiskiem (Sara Jaroszyk), we współpracy producenckiej z Bartkiem Mielczarkiem (prod. Brodka). Jej singiel „DNC” utrzymywał się na listach przebojów wielu stacji radiowych, a Sara po raz pierwszy zajęła się opracowaniem choreografii do klipu.

Sarę można usłyszeć na płycie legendy polskiego jazzu Michała Urbaniaka „Beats & Pieces”, a wraz z P.Unity w 2018 roku wydała płytę pt. “PULP” wyróżnioną, między innymi, nominacją do Fryderyka. W 2020 roku Sara udzieliła się również w dwóch utworach na płycie „Geniusz” zespołu Rasmentalism. Wokalistka pojawiła się też gościnnie na płycie „36,6 zespołu Miętha.

ip

Inne wydania tego albumu

Album "Neowise" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Neowise".
Sara
Sara - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!