Albumy muzyczne
nowość Kortyzol

Onar Kortyzol Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Kortyzol" (Onar). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Onar.

  • Gatunek: Hip-Hop
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Singiel
  • Data premiery: 2021-06-07

Utwory, piosenki

Sprawdź listę utworów na albumie "Kortyzol".

Płyta nr 1

  1. 1. Kortyzol - Onar

O albumie

Onar prezentuje singiel „Kortyzol” z gościnnym udziałem Kabe oraz Kizo. Po trzech latach od premiery swojego ostatniego albumu, raper wraca do solowych działań. „Kortyzol” zapowiada wydawnictwo zatytułowane „Achtung”, które ukaże się we wrześniu.

„Kortyzol pisałem w bardzo dziwnym czasie, który nastał dla nas wszystkich. Osobiście źle znosiłem ograniczenia, brak normalnego kontaktu z ludźmi i zakazy robienia czynności, które były dla mnie jeszcze przed chwilą zwykłą codziennością. Izolacje, depresje, straty - to wszystko było wokół mnie, ale nie chciałem o tym opowiadać w dołujący sposób, na smutnym bicie. Wręcz przeciwnie, chciałem dać sobie i innym pozytywną energię” - tak o swoim najnowszym singlu mówi Onar. 

„Kortyzol” to mocny, bangerowy utwór, który mimo pozytywnego brzmienia, nie traktuje o sprawach prostych i przyziemnych. Jak mówi Onar - inspiracją do jego stworzenia była otaczająca naszą rzeczywistość pandemia, która zamknęła ludzi w domach i wywołała smutki, depresje oraz wszelkie głęboko schowane demony. Na albumie „Achtung” nie zabraknie utworów w innym klimacie. Raper postawił przy jej tworzeniu na zróżnicowane brzmienia.

Onar w ubiegłym roku w duecie z Pezetem jako Płomień 81 wydał płytę „Szkoła 81”. Album uzyskał status złotej płyty za sprzedaż ponad 15 tys. fizycznych egzemplarzy. Jego ostatnie solowe wydawnictwo - „Czyste buty, brudne serce”, ukazało się 3 lata temu. Nadchodzący album będzie mocnym odświeżeniem jego twórczości i z pewnością pod wieloma względami bardzo zaskoczy słuchaczy.

ip

Inne wydania tego albumu

Album "Kortyzol" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Kortyzol".
Polecamy
Onar
Onar - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!