Zespoły muzyczne

Biografia Tiamat historia, o zespole

  • Data założenia: 1988
  • Kraj: Szwecja
  • Miasto: Täby
  • Gatunek: Metal
Ocena:

Szwedzki zespół muzyczny. Powstał w 1988 pod nazwą Treblinka. W swej twórczości grupa nawiązuje do takich zagadnień jak miłość, poezja, używki czy mitologia sumeryjska. W 1990 zmienił nazwę na Tiamat. Zaczynał grając rodzaj muzyki określanej jako black metal jednak muzyka już na pierwszym albumie określana jest jako death metal. Drugi album zawiera muzykę z pogranicza death metalu i thrash metalu. Kolejne dwie płyty (uważane za najważniejsze w dyskografii zespołu) Clouds i Wildhoney to melodyjny doom metal z elementami death metalu. Na kolejnych płytach Tiamat zmienił styl na bardziej rockowy, nie zapominając jednak o swoich korzeniach.
Najnowsza płyta, Amanethes, jest powrotem do dawnego, dobrego stylu Clouds i Wildhoney.

Płyty, albumy

Płyty zespołu Tiamat. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
The Scarred People
Premiera: 2012-11-02
Ocena:
Amanethes
Amanethes Tiamat
Premiera: 2008-05-02
Ocena:
Prey
Prey Tiamat
Premiera: 2003-10-27
Ocena:
Judas Christ
Judas Christ Tiamat
Premiera: 2002-04-30
Ocena:
Polecamy
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!