Zespoły muzyczne

Biografia The Script historia, o zespole

  • Data założenia: 2001
  • Kraj: Irlandia
  • Miasto: Dublin
  • Gatunek: Rock
Ocena:

The Script to bez wątpienia najgorętszy hit sezonu. Grupa podbija rynek muzyczny po obu stronach Atlantyku. Liczby mówią same za siebie: miliony sprzedanych płyt, niemal 600 000 000 wyświetleń na YouTube i prawie 6 500 000 fanów na Facebooku. Zespół ma na koncie kilka najważniejszych muzycznych nagród, m.in. World Music Awards i aż trzy statuetki Meteor Music Awards. To jednak nie zaspokaja apetytu młodych muzyków! Cały czas chcą tworzyć coś większego, lepszego, jeszcze bardziej spektakularnego niż dotychczas. Każdy kolejny album odnosi większy sukces niż poprzedni.

Pierwszy album grupy, zatytułowany po prostu The Script, został wydany w sierpniu 2008 roku i od razu podbił serca mieszkańców Wysp. Promujące go single szybko stały się hitami rozgłośni radiowych oraz muzycznych stacji telewizyjnych. Podczas swojej pierwszej trasy koncertowej, grupa wystąpiła w 147 różnych częściach świata, promując płytę i inspirując się do stworzenia materiału na kolejny krążek pt. Science & Faith, który był spektakularnym sukcesem! Album zadebiutował na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się płyt w Irlandii i Wielkiej Brytanii rozchodząc się w pierwszym tygodniu w nakładzie aż 70 816 egzemplarzy. Czołowe miejsca zajął również na australijskich i europejskich listach top albumów. Kolejna płyta, o tytule #3 w samej Wielkiej Brytanii sprzedała się w nakładzie 300 000 egzemplarzy, tym samym pokrywając się platyną.

Płyty, albumy

Płyty zespołu The Script. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
#3
#3 The Script
Premiera: 2012-09-07
Ocena:
Science & Faith
Science & Faith The Script
Premiera: 2010-09-10
Ocena:
The Script
The Script The Script
Premiera: 2008-08-08
Ocena:
Zobacz również