Zespoły muzyczne

Biografia Kamp! historia, o zespole

Ocena:

To prawdziwy fenomen na polskiej scenie. Ich debiutancki album był jedną z najbardziej oczekiwanych polskich płyt ostatnich lat. Bez cienia przesady  nazywani są najlepszym zespołem grającym elektronikę. “Breaking A Ghost’s Heart”, “Heats”, “Distance Of The Modern Hearts”, to tylko część ich repertuaru i fragment twórczości wydawanej przez własny netlabel Brennnessel. Singiel “Cairo” z 2011, ukazał się nakładem portugalskiej wytwórni Discotexas, co zaowocowało  współpracą przy kolejnych wydawnictwach tego labelu, w tym remixem dla Appaloosy. Nowe interpretacje dla innych artystów są zresztą ważnym elementem muzycznej działalności Kamp!. Szerokim echem odbiły się ostatnio dwie produkcje dla polskich wykonawców – folkowego duetu Twilite i Brodki. Ta ostatnia zdecydowała, że “Dancing Shoes” w remixie chłopaków, jest kolejnym singlem promującym jej EP’kę “LAX”. To nietypowa sytuacja na polskiej scenie muzycznej, kiedy remix, a nie nagranie oryginalne, trafia do rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych. Do “Dancing Shoes” w remixie Kamp! powstał teledysk, który w ciągu tygodnia od premiery obejrzało ponad 150 tysięcy osób.

Kamp! słyną z wyjatkowych koncertów, podczas których swoja studyjną twórczość traktują wyjatkowo energetycznie, czesto radykalnie zmieniając brzmienie wyjściowych kompozycji. Do dziś zagrali ponad dwieście koncertów w Polsce i kilkanaście za granicą, m.in. w USA (SXSW i Culture Collide), Anglii (The Great Escape i Liverpool Sound City), Niemczech (C/O POP) Serbii (EXIT festival) czy Austrii (Vienna Weves).

Kamp! swój pierwszy, imienny album wydali 23 listopada 2012 nakładem Brennnessel Records, który na potrzeby płyty został przekształcony z netlabelu w realne wydawnictwo. 

Na płycie “Kamp!” znalazło się jedenaście utworów – 8 premierowych oraz 3 znane już wcześniej single: “Cairo”, “Distance Of The Modern Hearts” oraz “Heats”. Początkowy nakład już po dwóch tygodniach trzeba było powiększyć o kilka tysiące egzemplarzy. 

Pierwsza, jesienna część trasy koncertowej, na którą złożyło się jedenaście występów była całkowicie wyprzedana, a zespół zobaczyło na żywo w sumie prawie 5 tysięcy osób. Z pewnością udanej sprzedaży i frekwencji na koncertach pomogły recenzje w ogólnopolskich mediach tradycyjnych i internetowych:

Płyty, albumy

Płyty zespołu Kamp!. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
DARE
DARE Kamp!
Premiera: 2018-09-17
Ocena:
Orneta
Orneta Kamp!
Premiera: 2015-10-23
Ocena:
Kamp!
Kamp! Kamp!
Premiera: 2012-11-23
Ocena:
Zobacz również
Konkurs Ziaja