Zespoły muzyczne

Biografia Kamp! historia, o zespole

Ocena:

To prawdziwy fenomen na polskiej scenie. Ich debiutancki album był jedną z najbardziej oczekiwanych polskich płyt ostatnich lat. Bez cienia przesady  nazywani są najlepszym zespołem grającym elektronikę. “Breaking A Ghost’s Heart”, “Heats”, “Distance Of The Modern Hearts”, to tylko część ich repertuaru i fragment twórczości wydawanej przez własny netlabel Brennnessel. Singiel “Cairo” z 2011, ukazał się nakładem portugalskiej wytwórni Discotexas, co zaowocowało  współpracą przy kolejnych wydawnictwach tego labelu, w tym remixem dla Appaloosy. Nowe interpretacje dla innych artystów są zresztą ważnym elementem muzycznej działalności Kamp!. Szerokim echem odbiły się ostatnio dwie produkcje dla polskich wykonawców – folkowego duetu Twilite i Brodki. Ta ostatnia zdecydowała, że “Dancing Shoes” w remixie chłopaków, jest kolejnym singlem promującym jej EP’kę “LAX”. To nietypowa sytuacja na polskiej scenie muzycznej, kiedy remix, a nie nagranie oryginalne, trafia do rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych. Do “Dancing Shoes” w remixie Kamp! powstał teledysk, który w ciągu tygodnia od premiery obejrzało ponad 150 tysięcy osób.

Kamp! słyną z wyjatkowych koncertów, podczas których swoja studyjną twórczość traktują wyjatkowo energetycznie, czesto radykalnie zmieniając brzmienie wyjściowych kompozycji. Do dziś zagrali ponad dwieście koncertów w Polsce i kilkanaście za granicą, m.in. w USA (SXSW i Culture Collide), Anglii (The Great Escape i Liverpool Sound City), Niemczech (C/O POP) Serbii (EXIT festival) czy Austrii (Vienna Weves).

Kamp! swój pierwszy, imienny album wydali 23 listopada 2012 nakładem Brennnessel Records, który na potrzeby płyty został przekształcony z netlabelu w realne wydawnictwo. 

Na płycie “Kamp!” znalazło się jedenaście utworów – 8 premierowych oraz 3 znane już wcześniej single: “Cairo”, “Distance Of The Modern Hearts” oraz “Heats”. Początkowy nakład już po dwóch tygodniach trzeba było powiększyć o kilka tysiące egzemplarzy. 

Pierwsza, jesienna część trasy koncertowej, na którą złożyło się jedenaście występów była całkowicie wyprzedana, a zespół zobaczyło na żywo w sumie prawie 5 tysięcy osób. Z pewnością udanej sprzedaży i frekwencji na koncertach pomogły recenzje w ogólnopolskich mediach tradycyjnych i internetowych:

Płyty, albumy

Płyty zespołu Kamp!. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
DARE
DARE Kamp!
Premiera: 2018-09-17
Ocena:
Orneta
Orneta Kamp!
Premiera: 2015-10-23
Ocena:
Kamp!
Kamp! Kamp!
Premiera: 2012-11-23
Ocena:
Polecamy
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!