Zespoły muzyczne

Biografia Gus Gus historia, o zespole

Ocena:

GusGus - zespół muzyczny z Reykjavíku (Islandia). Początkowo w jego skład wchodziło 9 osób. Obecnie pozostała tylko trójka.

Islandczycy, zauważeni przez słynną angielską wytwórnię 4AD, dzięki podpisanemu z nią kontraktowi, zrobili szybką karierę, wpisując się swymi oryginalnymi utworami w modną wtedy formułę piosenkowego trip-hopu. Pięć lat wyjątkowo aktywnej działalności sprawiło jednak, że skład kolektywu się posypał – z dziewięciu osób na placu boju zostało tylko trzech producentów: Veiran, President Bongo i Herb Legowitz. Ponieważ ich upodobania muzyczne zmieniły się w tym czasie, wyjścia były dwa: zacząć nagrywać kolejne utwory pod nową nazwą lub pozostać przy starej.

Zapewne względy komercyjne zdecydowały, że GusGus będzie funkcjonał dalej. Znaczna część fanów nie zaakceptowała jednak nowego oblicza grupy – muzyka Islandczyków skręciła bowiem wyraźnie w bardziej tanecznym kierunku, wpasowując się w modę na minimalowe techno i house. Świadectwem tego była już płyta „Attention” z 2002 roku, a całkowitym potwierdzeniem – „Forever” z 2007 roku. Nie inaczej jest na najnowszym albumie formacji (uzupełnionej tym razem o wokalistę Daniela Agusta, który po ośmiu latach powrócił na stałe do grupy) – „24/7” – którą opublikował koloński Kompakt - legendarna wytwórnia sceny minimal/techno.

Płyty, albumy

Płyty zespołu Gus Gus. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Mobile Home
Mobile Home Gus Gus
Premiera: 2021-05-28
Ocena:
24/7
24/7 Gus Gus
Premiera: 2009-09-14
Ocena:
Attention
Attention Gus Gus
Premiera: 2002-09
Ocena:
This Is Normal
This Is Normal Gus Gus
Premiera: 1999-04-26
Ocena:
Polecamy
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!