Zespoły muzyczne

Biografia Biohazard historia, o zespole

Ocena:

Biohazard - zespół powstał w 1988 w dzielnicy Nowego Yorku - Brooklynie. Założony przez Evana Seinfield’a, Billy’ego Graziadei, Bobby’ego Hambel’a i Danny’ego Schullera. Ich muzyka jest określana jako hybryda takich gatunków jak hardcore, hip hop, metal, punk. Teksty opisujące twardą rzeczywistość miejskiego życia inspirują ze względu na brutalne i dosadne opisywanie otaczającego nas świata.


W 1990 roku wychodzi pierwszy krążek zatytułowany po prostu Biohazard wydany przez wytwórnię Maze Records. Krażek sprzedaje się w nakładzie 40.000 sztuk. Po powrocie z trasy koncertowej w Europie zespół znalazł dobrze znaną firmę nagraniową Roadrunner Records.

Rok 1992 to wydanie kultowego juz obecnie albumu ‘Urban Discipline’ (ponad 1 milion egzemplarzy). Zespół staje się coraz bardziej popularny na całym świecie, o czym świadczą supporty przed House Of Pain, Sick Of It Al czy Fishbone.

Po około dwóch latach koncertowania grupa wydaje swoją najbardziej znaną płytę krytykowaną za ostre teksty utworów, mowa oczywiście o ‘State Of The World Adress’ (ponad 1 milion egzemplarzy). Płytę uświetnił Sen Dog z Cypress Hill. Po zakończeniu trasy koncertowej z formacji odchodzi Bobby Hambel.

Po dwóch latach przerwy od ostatniej płyty zespół nagrywa ‘Mata Leao’(tytuł pochodzi od chwytu w brazylijskim Jiu-Jitsu), która jako jedyna została nagrana przez tylko 3 członków zespołu.
Być może ze względu na słabe przyjęcie płyty Warner Bros. nie przedłuża umowy z kapelą. Podczas trasy koncertowej z nowym gitarzystą, jakim jest Rob Echeverria została nagrana płyta rejestrująca koncert w Hamburgu - No Holds Barred.


W 1999 roku zespół podpisuje kontrakt z wytwórnią Mercury Records aby wydać kolejną studyjną płytę pt. ‘New World Disorder’. Producentem płyty po raz kolejny jest Ed Stasium. Gościnnie na płycie udzielają się członkowie nowojorskiej grupy rapowej Onyx…

Biohazard opuszcza wytwórnię Mercury Records i decyduje się na wydanie płyty z wcześniej niepublikowanymi nagraniami zatytułowanej ‘Tales From The B-Side. Do zespołu dołącza Leo Curley i mimo przewidywanego zmierzchu udaje im się samodzielnie nagrać materiał na nową płytę w nowojorskim studio ‘Rat Piss’.

Wydana zostaje płyta Uncivilization, którą uświetniają tacy goście jak Phil Anselmo (Pantera), Corey Taylor (Slipknot), Derrick Green, Andreas Kisser (Sepultura) czy Jamie Jasta (Hatebreed).
Zespół opuszcza Leo, a jego miejsce zajmuje Carmine. Współpraca z nim zostaje zwieńczona albumem ‘Kill Or Be Killed’, który stanowi najcięższą pozycję Biohazardu.


Rok 2005 to nowy giatrzysta - Scott Roberts i ostatni album grupy. ‘Means To An And’ to powrót do korzeni ze ‘State Of The World Adress’ i… rozpad formacji.

W roku 2008 dochodzi do niespodziewanego pojednania między założycielami Biohazard. Będący od ponad 10 lat w konflikcie z resztą grupy gitarzysta Bobby Hambel wraca do zespołu.
W 2008 Biohazard pojawia się na kilku letnich festiwalach w Europie (między innymi With Full Force 2008), mini trasie z Chimairą, Korn i Throwdown (Australia, Ameryka Południowa) oraz daje parę koncertów w okolicach Nowego Jorku.

We wrześniu 2008 rusza europejska trasa zespołu podczas, której kapela odwiedza kilkanaście państw na starym kontynencie (w tym Polskę). Rok 2008 Biohazard kończy koncertami w Japonii i USA. Zespół kilkakrotnie podczas trasy zapewnia o chęci nagrania kolejnego albumu.

W 2010 roku, po ponad rocznej trasie na dwudziestolecie istnienia zespołu Biohazard wchodzi do studia by nagrać pierwszy album w oryginalnym składzie od czasów State of the World Address (1994).
Długo oczekiwana przez fanów Płyta Reborn In Defiance ukazuje się 20 stycznia 2012. W lecie 2011, tuż przed ukończeniem album zespół opuszcza frontman Evan. Jego miejsce zajmuje Scott Roberts (ex-Spudmonsters), który na poprzednim albumie Biohazard, Means To An End (2005) udzielał się już na gitarze.

Mimo odejścia Evana, zaraz po wydaniu płyty na początku 2012, Biohazard rozpoczyna tournee grając koncerty na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych (z Madball, Sworn Enemy i E-Town Concrete) oraz w Europie zachodniej na trasie Persitance Tour (z Suicidal Tendencies, Sworn Enemy, Terror i Walls of Jericho).


Ostatni znany skład (2012):
Scott Roberts - bas, wokal (2003-2005) (2011 - teraz)
Billy Graziadei - gitara, wokal
Bobby Hambel - gitara (1988-1995) (2008-teraz)
Danny Schuler - perkusja, bębny

Płyty, albumy

Płyty zespołu Biohazard. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Reborn in Defiance
Reborn in Defiance Biohazard
Premiera: 2012-01-20
Ocena:
Means to an End
Means to an End Biohazard
Premiera: 2005-08-30
Ocena:
Kill or Be Killed
Kill or Be Killed Biohazard
Premiera: 2003-03-18
Ocena:
Uncivilization
Uncivilization Biohazard
Premiera: 2001-09-11
Ocena:
Polecamy
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!