Zespoły muzyczne

Biografia Beirut historia, o zespole

Ocena:

Beirut to wieloosobowa kapela założona przez multiinstrumentalistę Zacha Condona. W swojej twórczości artyści sięgają do niezwykle szerokiej palety gatunków muzycznych – począwszy od klasycznego i alternatywnego rocka, poprzez elektronikę i psychodelię, a na cygańskich i bałkańskich rytmach kończąc. Korzystają z wielu instrumentów: trąbki, organów, akordeonu, pianina, mandoliny, dzwonków, skrzypiec, wiolonczeli i tamburyna. Zach Condon gra na ukulele, gdyż uraz nadgarstka nie pozwala mu grać na gitarze.

Condon już jako nastolatek eksperymentował z muzyką, tworząc swoje pierwsze amatorskie utwory w stylistyce elektroniki lo-fi a także doo-wop. W wieku 16 lat rzucił szkołę i wyjechał w długą podróż po Europie, gdzie odkrył i zafascynował się muzyką bałkańską, a w szczególności orkiestrą Bobana Markovića i Gorana Bregovića. W 2006 roku Beirut nagrał dwa krążki – „Gulag Orkestar” i „Lon Gisland”.

Oba albumy zostały świetnie przyjęte przez krytyków i zyskały sobie dużą rzeszę fanów. „Gulag Orkestar” została nawet wybrana najlepszym albumem 2006 roku przez wytwórnię Rough Trade. Beirut nagrywał w tym czasie również wiele singli, m.in. „Venice”, który znalazł się na składance magazynu „The Believer”. W 2008 roku został wydany ich drugi album - The Flying Club Cup, który zyskał podobnie jak debiut uznanie na scenie alternatywnej.

Albumy
* Gulag Orkestar (Maj 9, 2006)
* The Flying Club Cup (Listopad 9, 2007)

EP
* Lon Gisland EP (Styczeń 30, 2007)
* Pompeii (Luty 28, 2007)
* Elephant Gun (Czerwiec 25, 2007)
* March of the Zapotec & Realpeople: Holland (Luty 17, 2009)

Płyty, albumy

Płyty zespołu Beirut. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Gallipoli
Gallipoli Beirut
Premiera: 2019-02-01
Ocena:
No No No
No No No Beirut
Premiera: 2015-08-11
Ocena:
The Rip Tide
The Rip Tide Beirut
Premiera: 2011-08-02
Ocena:
The Flying Club Cup
Premiera: 2007-10-09
Ocena:
Zobacz również
Konkurs Ziaja