Koncert
Martin Barre (Jethro Tull)

Martin Barre (Jethro Tull)

  • 2022-11-23, , godzina 20:00
  • 120 zł (Martin Barre (Jethro Tull))
  • Bielskie Centrum Kultury, Bielsko-Biała

Bilety

Opis

Martin Barre w Polsce! Gitarzysta Jethro Tull zaprezentuje się polskiej publiczności, by wykonać w całości kultowy album ,,Jethro Tull - Aqualung". Martin Barre bilety już w sprzedaży.

Martin Barre koncerty 

  • Bielsko-Biała - 23.11.2022, BCK  I przenieisony z 24.11.2021
  • Warszawa - 24.11.2022, Progresja | przeniesiony z 25.11.2021

Jubileuszowa trasa koncertowa będzie jedyną w życiu okazją, by ponownie przeżyć ten legendarny album, po raz pierwszy zagrany w całości od a do z. Podczas koncertu oprócz albumu ,,Aqualung" usłyszymy największe klasyki Jethro Tull oraz kilka muzycznych niespodzianek

Martin Barre informacje

Martin Barre był gitarzystą Jethro Tull od 1968 do 2012 roku. Brzmienie i gra Barre'a były niezaprzeczalnie głównym czynnikiem sukcesu grupy. Natomiast mistrzowski popis Martina w tytułowym utworze z albumu ,,Aqualung" sprawił, że jego solówka gitarowa została okrzykniętą jedną z najlepszych w historii muzyki rockowej, a sam Martin Barre otrzymał przepustkę to panteonu słów. Warto dodać, że w 1988 roku jego gra na albumie ,,Crest of a Knave" przyniosła mu nagrodę Grammy.

 

Oprócz Jethro Tull, Martin współpracował z wieloma innymi artystami m.in.: Paulem McCartneyem, Philem Collinsem, Garym Moore'em i dzielił sceny z legendami, takimi jak Jimi Hendrix, Led Zeppelin i Pink Floyd.

 

W 2021 roku Jethro Tull obchodzi 50. rocznicę wydania swojego przełomowego albumu ,,Aqualung". Wydawnictwo to wyprowadził Jethro Tull do czołówki mainstreamowej sceny rockowej. Martin Barre będzie świętować wydania kultowego i legendarnego albumu grupy podczas światowej trasy koncertowej w 2021 roku. Trasa koncertowa obejmie Amerykę Północną i Południową oraz Europę, gdzie zagra dwukrotnie w Polsce!

 

,,Aqualung był albumem, który zdefiniował Jethro Tull. Wspaniałe melodie, duża dynamika i mnóstwo mocy riffów. Akustyka spotkała się z elektrycznym brzmieniem... i wszystko zadziałało." - komentuje Martin Barre

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Martin Barre (Jethro Tull) "? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Bielsko-Biała, koncerty Bielsko-Biała na dziś, koncerty Bielsko-Biała jutro, koncerty Bielsko-Biała w tym tygodniu, koncerty Bielsko-Biała na weekend.
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Stratovarius zaprezentował nowe wideo "Broken" [WIDEO]

Tydzień po premierze najnowszego, pierwszego od siedmiu lat albumu, zespół zaprezentował nowy teledysk.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!