Koncert
Jarocin Festiwal 2006 - fotorelacja

Jarocin Festiwal 2006 - fotorelacja

  • 2006-08-19, , godzina 13.00
  • NA jeden dzień 15 zł, Karnet przedsprzedaż 34 zł
  • Jarocin

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 429.

Opis

 W latach 1980 - 1994 Festiwal „Młodej Generacji" w Jarocinie był najważniejszym wydarzeniem muzyki alternatywnej w Polsce. Po blisko 11- letniej przerwie legendarna impreza powraca...

W dniach od 17 do 19 sierpnia niegdyś legendarny Przegląd Muzyki Młodej Generacji po ponad dekadzie przerwy ponownie zawita do Wielkopolski. Znowu ta niewielka, licząca niespełna 30 tys. mieszkańców miejscowość, na trzy sierpniowe dni zapełni się fanami polskiego punk - rocka.
Na tegorocznej edycji reaktywowanego festiwalu wystąpią czołowe polskie zespoły. Nie zabraknie tych artystów, którzy często występowali na jarocińskiej scenie i właśnie na wielkopolskiej ziemi zaczynali swoje kariery. Wystarczy wymienić chociażby takie zespoły jak Farben Lehre, Włochaty, Lech Janerka, T.Love, Sex-Bomba, Proletariat, AYA RL i Paweł Kukiz. Dziś to właśnie te kapele m.in. wytyczają kierunki w polskiej muzyce punk - rockowej.

Jarocin „odżył" po potężnym „ciosie" w 1994 roku, kiedy to z powodu zamieszek wszystko „upadło". Po ponad 10 latach, dla wielu to co wydawało się niemożliwe stało się jak najbardziej realne. Kilkukrotne próby (Jarocin Festiwal PRL 2005) reaktywowania tej kultowej imprezy i oswajania społeczności z powrotem do miasta tzw. „oazy wolności" przyniosły w końcu sukces. Jarocin powraca co prawda w odnowionej formie, ale to co było podstawa tego przeglądu zostało nie zmienione, bowiem oprócz „gwiazd" wystąpią młode kapele, które dzięki temu będą miały szanse wypromowania się na zawiłym rynku muzycznym. Zaprezentują się także najbardziej popularne kapele punk - rockowe w Polsce, wybrane przez publiczność w plebiscycie Polskiego radia BIS m.in. Hurt czy Akurat.


Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Jarocin Festiwal 2006 - fotorelacja"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty , koncerty na dziś, koncerty jutro, koncerty w tym tygodniu, koncerty na weekend.
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Zatrzymanie muzyka zespołu Kult. Grozi mu do 10 lat więzienia [WIDEO]

Policja ujawnia proceder z wyłudzaniem odszkodowań za pozorne wypadki w USA.

Popularne
przeglad 4 min
44. Przegląd Piosenki Aktorskiej - znamy program wydarzenia Wrocław

Kolejne PPA odbędzie się w dniach 15-24 marca 2024 roku.