Koncert
Jarocin Festiwal 2006 - fotorelacja

Jarocin Festiwal 2006 - fotorelacja

  • 2006-08-19, , godzina 13.00
  • NA jeden dzień 15 zł, Karnet przedsprzedaż 34 zł
  • Jarocin

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 429.

Opis

 W latach 1980 - 1994 Festiwal „Młodej Generacji" w Jarocinie był najważniejszym wydarzeniem muzyki alternatywnej w Polsce. Po blisko 11- letniej przerwie legendarna impreza powraca...

W dniach od 17 do 19 sierpnia niegdyś legendarny Przegląd Muzyki Młodej Generacji po ponad dekadzie przerwy ponownie zawita do Wielkopolski. Znowu ta niewielka, licząca niespełna 30 tys. mieszkańców miejscowość, na trzy sierpniowe dni zapełni się fanami polskiego punk - rocka.
Na tegorocznej edycji reaktywowanego festiwalu wystąpią czołowe polskie zespoły. Nie zabraknie tych artystów, którzy często występowali na jarocińskiej scenie i właśnie na wielkopolskiej ziemi zaczynali swoje kariery. Wystarczy wymienić chociażby takie zespoły jak Farben Lehre, Włochaty, Lech Janerka, T.Love, Sex-Bomba, Proletariat, AYA RL i Paweł Kukiz. Dziś to właśnie te kapele m.in. wytyczają kierunki w polskiej muzyce punk - rockowej.

Jarocin „odżył" po potężnym „ciosie" w 1994 roku, kiedy to z powodu zamieszek wszystko „upadło". Po ponad 10 latach, dla wielu to co wydawało się niemożliwe stało się jak najbardziej realne. Kilkukrotne próby (Jarocin Festiwal PRL 2005) reaktywowania tej kultowej imprezy i oswajania społeczności z powrotem do miasta tzw. „oazy wolności" przyniosły w końcu sukces. Jarocin powraca co prawda w odnowionej formie, ale to co było podstawa tego przeglądu zostało nie zmienione, bowiem oprócz „gwiazd" wystąpią młode kapele, które dzięki temu będą miały szanse wypromowania się na zawiłym rynku muzycznym. Zaprezentują się także najbardziej popularne kapele punk - rockowe w Polsce, wybrane przez publiczność w plebiscycie Polskiego radia BIS m.in. Hurt czy Akurat.


Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Jarocin Festiwal 2006 - fotorelacja"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty , koncerty na dziś, koncerty jutro, koncerty w tym tygodniu, koncerty na weekend.
Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Filip Mizia - Myślę, czuję, decyduję
"Myślę, czuję, decyduję" - Filip Mizia nagrywa dla strajkujących kobiet [WIDEO]

Młody artysta z Wrocławia stanął po stronie kobiet i wyraził swoje zdanie na temat bieżących wydarzeń.

Piosenki na Halloween - zestawienie 15-stu upiornych kawałków

Poznajcie przerażającą playlistę na zbliżające się Halloween!

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!