Artyści, piosenkarze

Życiorys Slash (Saul Hudson) biografia

Ocena:

Slash, właśc. Saul Hudson (ur. 23 lipca 1965 w Stoke-on-Trent, w hrabstwie Staffordshire w Anglii) – muzyk rockowy, gitarzysta-wirtuoz. Zasłynął przede wszystkim z występów z grupą Guns N’ Roses, a obecnie gra w Velvet Revolver. Współpracował także z Michaelem Jacksonem, owocem ich współpracy były utwory: „Black Or White”, „Give In To Me”, „D.S.”, „Privacy” oraz „Morphine”. Jak sam przyznaje duży wpływ na jego grę na gitarze miał Jimi Hendrix.

W wieku 11 lat przeprowadził się ze swoją matką do Los Angeles, jego ojciec zaś pozostał w Anglii. W szkole był outsiderem, gdyż jego styl nie pasował do wyglądu jego rówieśników. Nosił wówczas długie włosy, luźne koszule i jeansy. W latach 70., tuż po rozstaniu się jego rodziców, Slash zamieszkał u babci. W gimnazjum dostał swoją pierwszą gitarę. Była to hiszpańska jednostrunówka, ale nawet taka wystarczyła aby młody Slash nauczył się grać. Jednym z pierwszych utworów, które zagrał, był „Smoke On The Water” zespołu Deep Purple. Duży wpływ na muzykę Slasha mieli tacy wykonawcy jak: Aerosmith, Led Zeppelin, Queen, Eric Clapton oraz The Rolling Stones. Jego ulubionym albumem stał się Aerosmith Rocks. Wkrótce zaczął poświęcać coraz więcej czasu na grę na gitarze. Grywał nawet po 12 godzin dziennie. Zaczął opuszczać lekcje w szkole, poświęcając całe dnie gitarze. Dzięki temu zyskał popularność w szkole, jednak rzucił edukację nie kończąc 11 klasy. Wkrótce dołączył do zespołu Guns N’ Roses, co przyniosło mu największą popularność.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Slash (Saul Hudson). Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
polecamy World On Fire
Premiera: 2014-09-15
Ocena:
Apocalyptic Love
Premiera: 2012-05-21
Ocena:
Slash
Slash Slash
Premiera: 2010-03-31
Ocena:
Zobacz również
Konkurs Ziaja