Artyści, piosenkarze
Dido (Florian Cloud de Bounevialle Armstrong) fot.: Materiały Organizatora Dido

Życiorys Dido (Florian Cloud de Bounevialle Armstrong) biografia

Ocena:

Dido - Florian Cloud de Bounevialle Armstrong (ur. 25 grudnia 1971 w Londynie) – brytyjska piosenkarka pop pochodzenia irlandzko-francuskiego.

Popularność zdobyła dzięki piosence „Thank You” (2001), której fragmenty zostały użyte przez rapera Eminema w utworze „Stan”. „Thank You” pochodzi z jej debiutanckiego albumu „No Angel” (1999), który był jednym z najlepiej sprzedających się w historii albumów w Wielkiej Brytanii (ponad 10 mln sprzedanych egzemplarzy). Jej drugi album Life for Rent ukazał się 30 września 2003. Pierwszy singiel z nowej płyty, „White Flag”, przez wiele tygodni nie schodził z pierwszych miejsc list przebojów w Wielkiej Brytanii i USA, jak również w innych krajach europejskich i azjatyckich. Płyta „Life for Rent” sprzedała się w nakładzie 8 mln egzemplarzy. Trzeci studyjny album zatytułowany „Safe Trip Home” ukazał się 17 listopada 2008. Singiel promujący album to „Don’t Believe in Love”, który miał premierę także jako plik do ściągnięcia.

Jej piosenka „Here With Me” została użyta jako temat muzyczny do serialu „Roswell: W kręgu tajemnic”. Pojawiła się także na ścieżce dźwiękowej filmu „To właśnie miłość” („Love Actually”) i filmu „Bridget Jones – w pogoni za rozumem”, z piosenką „I Eat Dinner” nagraną w duecie z angielskim piosenkarzem undergroundowym Rufusem Wainwrightem.

Dido wystapiła na trzech charytatywnych koncertach „Live 8” (w Londynie, Paryżu oraz w Eden Project w Kornwalii) 2 lipca 2005 roku z Youssou N’Dour.

Jej matka Claire jest poetką , a ojciec William Armstrong wydawcą książek. Dido często współpracuje ze swoim bratem Rollo Armstrongiem, który jest członkiem grupy Faithless.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Dido (Florian Cloud de Bounevialle Armstrong). Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Still on My Mind
Premiera: 2019-03-08
Ocena:
Greatest Hits
Premiera: 2013-11-26
Ocena:
Girl Who Got Away
Premiera: 2013-03-04
Ocena:
Safe Trip Home
Premiera: 2008-11-17
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!