Aktualności - Muzyka

"WOLSKA" - debiutancki album WOLSKIEJ jest już dostępny! [WIDEO]

2023-04-17 08:19:04

Jedna z najbardziej utalentowanych artystek młodego pokolenia prezentuje swoje pierwsze pełnowymiarowe wydawnictwo.

Zobacz też: "czas demona" i podniesiona głowa - nowy singiel Dominiki Płonki [WIDEO].

Debiut WOLSKIEJ

WOLSKA na debiutanckim albumie zabiera nas do świata swojej wyobraźni. I choć jak sama mówi, opowiada w nim o zwykłej codzienności, to już od pierwszych dźwięków wiemy, że w tej codzienności nie ma nic standardowego. Ten świat przesycony jest WOLSKĄ wrażliwością, barwami nadchodzącego lata i nostalgią za beztroskim czasem dzieciństwa. A to wszystko w świeżym indie popowym brzmieniu, gdzie wyraźnie wybijają się dźwięki ulubionych instrumentów WOLSKIEJ: skrzypce i ukulele. Tak o albumie mówi sama WOLSKA:

Moja debiutancka płyta to kartki z pamiętnika dziewczyny z sąsiedztwa, zbiór obserwacji dotyczących otoczenia, a także jej osobistych odczuć i przeżyć. I choć jest to zbiór o dość zróżnicowanej tematyce, to jest jeden, wspólny dla wszystkich utworów element – codzienności rzeczy i wydarzeń. W każdym z tekstów jestem w stu procentach ja, WOLSKA aka dziewczyna z sąsiedztwa, która kolekcjonuje historie ludzi i uwielbia je opowiadać, czasem jako przestrogę, czasem jako zwykłą ciekawostkę, a czasem, żeby powiedzieć jedynie słuchaczom: "ja też tak mam".

WOLSKA to wokalistka, multiinstrumentalistka, kompozytorka i autorka… ponad 200 tekstów. Pomimo młodego wieku jej artystyczne CV pęka w szwach. Tworzy głównie w języku polskim, ale w jej dorobku nie mogło zabraknąć także utworów w języku francuskim. Fascynatka Francji i kultury francuskiej, którą zgłębia studiując romanistykę na Uniwersytecie Warszawskim.

W jej muzyce w idealnych proporcjach miesza się to, co popularne z tym, co alternatywne, stając się tłem dla błyskotliwych i pozbawionych sztampy tekstów. Przedstawicielka pokolenia Z łączy niebanalny romantyzm z codziennymi, zwykłymi sprawami, nadając swojej twórczości niesamowicie świeże brzmienie.

Na swoim koncie ma już dziewięć wydanych singli, które zbierają entuzjastyczne recenzje, podbijając radiowe i streamingowe listy przebojów, a przygotowany wspólnie z Piotrkiem Lewandowskim, pt. "Dziewczyna z sąsiedztwa", dotarł do 13. miejsca ogólnopolskiego zestawienia Airplay. 14 kwietnia 2023 roku ukazał się jej debiutancki album zatytułowany po prostu "WOLSKA"

Co prezentuje na pierwszym albumie?

Na płytę "WOLSKA" składa się 14 utworów a wśród nich zupełnie nowe produkcje. Utworem promującym płytę jest "Psychofanka". W letnim, melodyjnym klimacie znanym już z "Dziewczyny z sąsiedztwa" WOLSKA ukryła dość osobistą historię. Piosenka przygotowana wspólnie z Leonem Krześniakiem z lekkim przymrużeniem oka odnosi się także do świata gwiazd i branży muzycznej.

Słucham Cię jak radia niczym Psychofanka, znasz mnie od lat więc pewnie się spodziewasz

– śpiewa WOLSKA a folkowe brzmienie gitar i zwiewna melodia sprawiają, że to idealna propozycja na nadchodzące ciepłe dni. Na pierwszej wolskiej płycie nie mogło także zabraknąć utworu wykonanego w języku francuskim. WOLSKA zaproponowała słuchaczom swoją wersję ZAZ - Les Passants.

Od tej piosenki nie tylko zaczęła się moja miłość do francuskiego, ale także cała historia spotkania i dalszej współpracy z moim menadżerem – Jackiem Jagłowskim, który usłyszał mnie po raz pierwszy właśnie w tym wykonaniu. Jako, że najbardziej na świecie kocham grać koncerty wśród żywych instrumentów, chciałam przemycić cząstkę tego również na mój debiutancki album i razem z moimi zespołu nagraliśmy live wersję, którą dotychczas można było usłyszeć jedynie na moich koncertach

– dodaje artystka. Uwielbienie WOLSKIEJ do elektronicznych dźwięków także znalazło specjalne miejsce na albumie. Utwór C1G, powstał we współpracy z ekspertami od elektronicznego brzmienia, czyli duetu Plastic. Kwintesencją retro brzmienia jest natomiast piosenka "A serce?" WOLSKA współtworzyła ją razem z Patrykiem Banachem, gdzie inspirowali się tak ponadczasowymi dźwiękami jak muzyka zespołu The Beatles a bogata produkcja została obficie uzupełniona partiami ukochanych przez WOLSKĘ skrzypiec.

WOLSKA - Psychofanka

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: WOLSKA, premiera albumu, psychofanka, ZAZ
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Wiktor Waligóra w poruszającym singlu "Ikar" [WIDEO

Artysta jest odkryciem tegorocznego Męskiego Grania

AniKa Dąbrowska stawia "Ultimatum" [WIDEO]

Singiel jest zapowiedzią trzeciego albumu wokalistki, który ukaże się już jesienią.

Polecamy
Ostatnio dodane
Wiktor Waligóra w poruszającym singlu "Ikar" [WIDEO

Artysta jest odkryciem tegorocznego Męskiego Grania

AniKa Dąbrowska stawia "Ultimatum" [WIDEO]

Singiel jest zapowiedzią trzeciego albumu wokalistki, który ukaże się już jesienią.

Popularne
Buka prezentuje album "Po drugiej stronie lustra 2023" [WIDEO]

Album ten to muzyczno-liryczna reprodukcja.

Martin Garrix łączy siły z Lloyiso [WIDEO]
Martin Garrix łączy siły z Lloyiso [WIDEO]

Niesamowity duet i ich najnowsze dzieło.