Aktualności - Muzyka

Światowa premiera nowej płyty Elvisa!

2016-10-21 13:53:57

Na półkach sklepów muzycznych znajdzie się zapowiadany od kilku miesięcy albumu „The Wonder Of You”. Płyta ta jest  kontynuacją cieszącego się niesłabnącą popularnością albumu „If I Can Dream. Elvis Presley With The Royal Philharmonic Orchestra” zrealizowanego  w zeszłym roku.

Jaka będzie płyta „The Wonder Of You”? Ciekawa, momentami zaskakująca ale i o wiele bardziej nastrojowa od poprzedniej. Ale po kolei…

Krążek otwiera doskonała wersja przeboju „A Big Hunk O’Love” do skomponowania której użyto nie oryginalnej ścieżki wokalnej Elvisa z 1958 roku lecz… nagrania koncertowego! Dzięki temu otrzymujemy bardzo dynamiczny początek płyty, w którym solowe partie Jamesa Burtona (gitara) i Glena D.Hardina (pianino) pięknie uzupełniają się z partiami Królewskiej Orkiestry Filharmonicznej.

Tuż po „A Big Hunk O’Love” otrzymujemy niezwykle zaskakujące, nowatorskie i całkowicie odbiegające od oryginału „I Got A Think About You Baby”. Brzmienie utworu zdecydowanie bardziej przypomina tutaj klimatem nagrania z krążka „Viva Elvis” niż oryginalne utwory zarejestrowane w Stax Studio w 1973 roku.

„Suspicious Minds”, to kolejna propozycja na płycie. Jest pięknie! Dodane sekcje smyczkowe w żaden sposób nie odebrały mocy i pasji zawartej w oryginalnym wykonaniu.

Album „The Wonder Of You” nie tylko zaskakuje… Buduje również (a może przede wszystkim) niezwykły nastrój. Ballady takie jak „Don’t”, „Love Letters”, „Starting Today”, „Always On My Mind czy „Memories” idealnie nadają się na długie jesienne wieczory … Może spędzane w towarzystwie ukochanej osoby, przy romantycznej kolacji i blasku migocących świec? Taka właśnie jest ta płyta …do rozmarzenia się… Do zakochania…

Na „The Wonder Of You” mamy wszystko co zawiera się w słowach ELVIS PRESLEY. Mamy rock’n'rolla, piękne ballady a nawet pieśni gospel (nowa wersja „Amazing Grace” jest fenomenalna… A klasyczne brzmienie skrzypiec tylko podkreśla piękno i potęgę tej wspaniałej pieśni.)

Cały materiał został zremasterowany i idealnie zmontowany. Nowe instrumenty zostały dołożone do oryginalnego wokalu Elvisa w sposób bardzo przemyślany i z dużym wyczuciem smaku. Słowem, wszystko brzmi tak jakby właśnie kilka dni temu Elvis Presley opuścił londyńskie studio przy Abbey Road…

Album zamyka piękny duet Elvisa z niemiecką wokalistką Helen Fisher, „Just Pretend”.

ip

Słowa kluczowe: elvis presley nowa płyta, elvis płyta, presley 2016
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Bush zapraszają na koncert w Warszawie [WIDEO] Warszawa

Na koncercie na pewno nie zabraknie rockowych hitów z przełomu wieków.

Polecamy
Zobacz również
Ostatnio dodane
Popularne
Buka prezentuje album "Po drugiej stronie lustra 2023" [WIDEO]

Album ten to muzyczno-liryczna reprodukcja.

Martin Garrix łączy siły z Lloyiso [WIDEO]
Martin Garrix łączy siły z Lloyiso [WIDEO]

Niesamowity duet i ich najnowsze dzieło.