Exclusive - Muzyka

Najlepsze single: TOP 8 piosenek Michaela Jacksona [WIDEO]

2018-08-29 14:24:29

Gdyby nadal żył, obchodziłby dzisiaj 60. urodziny. 29 sierpnia 1958 roku urodził się artysta, który często nazywany jest "Królem Muzyki Pop". Michael Jackson to postać, która zmieniła oblicze światowej muzyki. Artysta zrewolucjonizował podejście do koncertów, produkcji albumów, a z teledysków uczynił formę sztuki. W związku z okrągłą rocznicą urodzin 14-krotnego laureata nagrody Grammy przedstawiamy zestawienie ośmiu najwspanialszych piosenek Michaela Jacksona.

W 1958 roku przyszło na świat troje artystów, którzy zrewolucjonizowali muzykę popularną - Madonna, Prince i właśnie Michael Jackson. Szczyt popularności tych wykonawców przypada na lata 80., czyli okres, gdy wielkim zainteresowaiem cieszyła się pierwsza muzyczna telewizja, MTV. Michael Jackson był jednym z pierwszych artystów, którzy traktowali teledysk nie tylko jako element promocji, ale sposób pokazania własnej wizji artystycznej. Ponadto "Król Popu" przecierał szlaki innym czarnoskórym artystom, którzy do 1983 roku, czyli premiery teledysku "Billie Jean" byli często pomijani w mainstreamowych mediach, zdominowanych przez białą społeczność.

Artysta zdobył popularność na przełomie lat 60. i 70. jako członek rodzinnego zespołu The Jackson 5. Dość szybko młody Michael rozpoczął także karierę solową. Już w 1972 roku wydał pierwszy album sygnowany własnym imieniem i nazwiskiem. "Got to Be There", czyli debiutanckie wydawnictwo solowe Jacksona cieszył się umiarkowanym zainteresowaniem. Prawdziwy sukces komercyjny i artystyczny przyniosła artyście współpraca z producentem, Quincy Jonesem. Owocem współpracy z 27-krotnym laureatem nagrody Grammy były najwspanialsze albumy w dyskografii Michaela Jacksona, czyli "Off the Wall", "Thriller" i "Bad".

Wybór ośmiu najlepszych singli w dyskografii "Króla Popu" to zadanie karkołomne. Podczas selekcji odpadły tak znakomite utwory, jak "Wanna Be Startin' Somethin'", "The Girl Is Mine", "The Way You Make Me Feel", czy "Liberian Girl". Oto nasza lista 8 najlepszych piosenek Michaela Jacksona!

Don't Stop 'Til You Get Enough (1979)

6-minutowe funkowe cudo! "Don't Stop 'Til You Get Enough" otwiera pierwszy "dorosły" album Michaela Jacksona. Utwór zdobył nagrodę Grammy w kategorii "Best R&B Vocal Performance".

Rock with You (1979)

Kompozycja Roda Tempertona z grupy Heatwave to kolejny wielki hit z albumu "Off the Wall". Piosenka spędziła 4 tygodnie na 1. miejscu listy przebojów magazynu Billboard.

Billie Jean (1983)

Kolejnym przełomowym momentem w twórczości Michaela Jacksona była premiera singla i teledysku do utworu "Billie Jean". Piosenka zdobyła dwie statuetki Grammy, a także jest uważana za jeden z najważniejszych utworów w historii muzyki pop.

Beat It (1983)

Od czasu do czasu w utworach Jacksona zagościła mocniejsza, przesterowana gitara. Jednym z takich kawałków jest "Beat It", w którym gościnnie zagrał Eddie Van Halen.

Say Say Say (feat. Paul McCartney) (1983)

"Say Say Say" to jeden z trzech owoców muzycznej przyjaźni Michaela Jacksona i Paula McCartneya (obok "The Girl Is Mine" i "The Man"). Z pewnością jest to jeden z najmocniejszych punktów w dyskografiach obu artystów.

Thriller (1983)

"Thriller" kojarzony jest przede wszystkim ze znakomitym teledyskiem w reżyserii Johna Landisa. Fantastyczna, bujająca kompozycja to kolejny hit Jacksona skomponowany przez Roda Tempertona.

Dirty Diana (1988)

Kolejny (po "Beat It") fantastyczny rockowy numer w tym zestawieniu. Tym razem na gitarze zagrał Steve Stevens, znany ze współpracy z Billym Idolem.

Smooth Criminal (1988)

O tym jak znakomity jest to kawałek niech świadczy fakt, że nie udało się zepsuć tego utworu nawet zespołowi Alien Ant Farm (chociaż byli bardzo blisko). Do piosenki powstał klimatyczny teledysk, nawiązujący do kina gangsterskiego.

KJ

fot. screen/YouTube/teledysk do "Michael Jackson - Smooth Criminal"

Słowa kluczowe: zestawienie, ranking, przeboje, piosenki, utwory, pop, Michael Jackson
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Ostatni koncert z trasy "Omamy" Julii Wieniawy w A2 we Wrocławiu [RELACJA]
Ostatni koncert z trasy "Omamy" Julii Wieniawy w A2 we Wrocławiu [RELACJA]

Czym zaskoczyła nas artystka podczas finałowego koncertu trasy?

Organek wystąpił w A2 [RELACJA] Wrocław

Ogień na scenie, czyli jak formacja Organek rozpaliła wrocławską publiczność

Polecamy
fot. screen/YouTube
Najlepsze single: TOP 8 piosenek Madonny [WIDEO]

Sprawdź zestawienie najlepszych utworów "Królowej Popu".

fot. materiały prasowe
Najlepsze single: TOP 8 piosenek Michaela Jacksona [WIDEO]

Zobacz zestawienie najwspanialszych utworów "Króla Muzyki Pop".

Polecamy
Zobacz również
Ostatnio dodane
Ostatni koncert z trasy "Omamy" Julii Wieniawy w A2 we Wrocławiu [RELACJA]
Ostatni koncert z trasy "Omamy" Julii Wieniawy w A2 we Wrocławiu [RELACJA]

Czym zaskoczyła nas artystka podczas finałowego koncertu trasy?

Popularne
przeglad 4 min
44. Przegląd Piosenki Aktorskiej - znamy program wydarzenia Wrocław

Kolejne PPA odbędzie się w dniach 15-24 marca 2024 roku.