Aktualności - Muzyka

Mikromusic nie powalczy o Eurowizję

2009-01-29 10:07:06
 Dyskwalifikacja goni dyskwalifikacje czyli kolejna odsłona „Piosenki dla Europy”. Po Katarzynie Skrzyneckiej, Mikromusic jest kolejnym zespołem, który został wykluczony z walki o Eurowizję.

W uzasadnieniu zarówno organizator Piosenki dla Europy 2009, jak i formacja Mikromusic wydała specjalne oświadczenie.


Oświadczenie TVP:

”Organizator Krajowego Finału Konkursu Piosenki Eurowizji – Piosenka dla Europy 2009 ze względu na niezastosowanie się do Regulaminu określającego zasady wyboru utworu i wykonawcy reprezentującego Telewizję Polską S.A. w 54 Konkursie Piosenki Eurowizji skreśla z listy finalistów utwór „Kardamon i Pieprz” w wykonaniu zespołu MIKROMUSIC. Po szczegółowej analizie sprawdzono, że utwór ten został wykonany publicznie podczas koncertu zespołu w Dzierżoniowie w dniu 2.02.2007, natomiast regulamin zastrzega, iż utwory zgłoszone do konkursu nie mogą być publikowane, emitowane na antenach radiowych i telewizyjnych oraz wykonane publicznie przed dniem 1 października 2008 roku".

Oświadczenie Mikromusic (Katarzyna Przywara - management zespołu) :


„Jestem managerem zespołu od listopada 2008r., decyzja o zgłoszeniu zespołu do Konkursu zapadła bardzo późno, niestety nie zapytałam o to, czy wykonywali ten utwór przed 1 października 2008r., gdyż jasne było dla mnie, że nie. Płyta "Sennik" na której znajduje się utwór "Kardamon i pieprz" ukazała się na przełomie listopada/ grudnia 2008r., koncert premierowy odbył się 25.11.2008r. we wrocławskim Teatrze Piosenki, a trasa koncertowa była planowana na początek tego roku, nie miałam pojęcia, że utwór już wcześniej był grany. Członkowie zespołu nie czytali regulaminu, od tego mają mnie. Niestety zespół dzisiaj został wykluczony z Konkursu. Przepraszam wszystkich, którzy liczyli na występ Mikromusic w Konkursie Eurowizji.”

(RZ)
Słowa kluczowe: Eurowizja 2009, koncerty
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Abradab
Abradab będzie promował album "048" w Stodole Warszawa

Koncert został zaplanowany na 10 marca 2018.

Sławomir
Sławomir zagra w Hulakula Warszawa

Koncert twórcy rock polo odbędzie się 15 grudnia 2018.

Koncert Steve'a Hogartha w Starym Maneżu Gdańsk

Steve Hogarth zagra solowy koncert w Gdańsku. Sprawdź szczegóły koncertu.

Polecamy
Dyktator Big Cyca po białorusku
Dyktator Big Cyca po białorusku

Solidaryzując się z opozycją na Białorusi zespół BIG CYC nagrał w języku białoruskim utwór "Dyktator" protestujący przeciwko totalitarnym rządom prezydenta Łukaszenki.

Janko, Janeczko. Nowy teledysk Braci Figo Fagot
Janko, Janeczko. Nowy teledysk Braci Figo Fagot

Blisko 300 tys. wyświetleń zanotował już nowy teledysk Braci Figo Fagot. Utwór „Janko, Janeczko” promuje trzecią studyjną płytę zespołu.

Zobacz również
Ostatnio dodane
Abradab
Abradab będzie promował album "048" w Stodole Warszawa

Koncert został zaplanowany na 10 marca 2018.

Sławomir
Sławomir zagra w Hulakula Warszawa

Koncert twórcy rock polo odbędzie się 15 grudnia 2018.

Konkurs Ziaja