Gitarowy Rekord Guinessa - Wrockfest

Leszek Możdżer na Gitarowym Rekordzie Guinnessa 2019

2019-04-18 09:53:54

Światowej sławy mistrz fortepianu na gitarze? To możliwe, ale tylko we Wrocławiu. Już 1 maja 2019, na wrocławskim Rynku do tysięcy gitarzystów z całego świata dołączy Leszek Możdżer, który wraz z legendarnymi muzykami podejmie próbę pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa. Na scenie towarzyszyć mu będzie gitarzysta fingerstyle, Adam Palma. Aby znów przejść do historii, potrzebnych jest 7412 gitar wspólnie grających nieśmiertelne „Hey Joe” Jimiego Hendrixa.

Leszek Możdżer

Leszek Możdżer zagra na gitarze

Leszek Możdżer, światowej sławy pianista, kompozytor i aranżer, na co dzień wrocławianin. Członek legendarnego zespołu Miłość, improwizator, autor oper „Sen nocy letniej” i „Immanuel Kant”. Objawienie polskiego jazzu. Na fortepianie gra od piątego roku życia. Odważny eksplorator, oryginalny twórca posiadający własny język muzyczny. Współtworzy najwybitniejsze światowe projekty jazzowe.  Jest dyrektorem artystycznym festiwalu Jazz nad Odrą.

Podczaj Gitarowego Rekordu Guinnessa Leszek Możdżer zagra w duecie gitarowym z Adamem Palmą. Adam Palma ukończył Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, a w 2017 roku otrzymał tytuł doktora nauk muzycznych na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Gra głównie na gitarze akustycznej, poruszając się swobodnie między stylami fingerstyle, rock, country, blues, jazz, gypsy jazz i inne.

Hey Joe po raz siedemnasty

Tegoroczna, siedemnasta już, edycja Gitarowego Rekordu Guinnessa pod wodzą Leszka Cichońskiego zapowiada się imponująco. Po raz pierwszy w historii festiwalu 1 maja na Rynku stanie dodatkowa scena, gitarzyści na czele z Sebastianem Riedlem oddadzą specjalny hołd Ryśkowi Riedlowi, a do premierowego wykonania „Thanks Jimi”– hymnu imprezy –  na wrocławskim Rynku dołączą Sebastian Riedel i Stan Skibby.


Aby zagrać na Gitarowym Rekordzie Guinnessa, wystarczy mieć gitarę lub ukulele i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Gitarowa impreza rozpoczyna się 1 maja na Rynku o godz. 10:00. Udział w Rekordzie jest bezpłatny. Gitarowy Rekord Guinnessa połączony jest z największym wrocławskim festiwalem 3 – Majówka (1-3 maja), który od lat gromadzi gwiazdy rocka z Polski i ze świata. Na uczestników Rekordu czekają ulgowe bilety na koncerty festiwalu.

Program koncertów

1.05.19 godz.10.00 - 16.30 Rynek, Wrocław

GITAROWY REKORD GUINNESSA 2019

Zagraj z nami! Potrzebujemy 7411 gitar i Ciebie!

 

1.05.19 start godz. 17.00 Pergola, ul Wystawowa 1, Wrocław

3-Majówka 2019 - Dzień I

SLADE, THERION, NAPALM DEATH, ORGANEK, NOCNY KOCHANEK, COMA.

 

2.05.19 start godz. 15.00 Pergola, ul Wystawowa 1, Wrocław

3-Majówka 2019 - Dzień II

ALESTORM, PIDŻAMA PORNO, MELA KOTELUK, KRZYSZTOF ZALEWSKI, THE DUMPLINGS, ALBO INACZEJ, IRA, TEN TYP MES, ROSALIE., DECAPITATED, CLOCK MACHINE, FLIRTINI, HUNTER.

 

3.05.19 start godz. 15.00 Pergola, ul Wystawowa 1, Wrocław

3-Majówka 2019 - Dzień III

TARJA TURUNEN, KULT, HAPPYSAD, ANIA DĄBROWSKA, ŁĄKI ŁAN, O.S.T.R., NOSOWSKA, ILLUSION, LUXTORPEDA, BITAMINA, MERY SPOLSKY, PABLOPAVO i LUDZIKI, GOORAL.

Więcej informacji dot. Gitarowego Rekordu Guinnessa na stronie www.heyjoe.pl

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: Wrocław, koncert, gwiazdy, program
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Gitarowy Rekord Guinnessa 2019
Gitarzyści ustanowili nowy Rekord Guinnessa!

Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia!

Leszek MoÅźdÅźer
Leszek Możdżer na Gitarowym Rekordzie Guinnessa 2019

Światowej sławy mistrz fortepianu zagra na gitarze!

Gitarowy rekord Wrocław
Druga scena na Gitarowym Rekordzie Guinnessa 2019 we Wrocławiu Wrocław

Na drugiej scenie zagrane zostaną Gitarowe Przeboje Wszech Czasów wybrane w plebiscycie radiosłuchaczy i gitarzystów.

Polecamy
Rafał Dutkiewicz zaprasza na Gitarowy Rekord Guinnessa [WIDEO]
Rafał Dutkiewicz zaprasza na Gitarowy Rekord Guinnessa [WIDEO] Wrocław

Zobaczcie wideo, na którym Prezydent Wrocławia zachęca do przybycia na Gitarowy Rekord Guinnessa.

Gitarowy Rekord Guinnessa we Wrocławiu odbędzie się w nowym miejscu
Gitarowy Rekord Guinnessa we Wrocławiu odbędzie się w nowym miejscu Wrocław

1 maja, jak co roku, spotkamy się we Wrocławiu, by kolejny raz podjąć próbę pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa, który stał się już wizytówką Wrocławia w całej Europie.

Ostatnio dodane
Gitarowy Rekord Guinnessa 2019
Gitarzyści ustanowili nowy Rekord Guinnessa!

Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia!

Leszek MoÅźdÅźer
Leszek Możdżer na Gitarowym Rekordzie Guinnessa 2019

Światowej sławy mistrz fortepianu zagra na gitarze!