Aktualności - Muzyka

Koncert Helaine Vis rozpoczyna cykl One Man Act

2018-06-14 11:31:21 | Chorzów

Do Chorzowa powraca cykl One Man Act. Od 22 czerwca 2018, w co drugi piątek, odbędą się uliczne koncerty. Zaprezentuje się pięciu artystów z sześciu krajów. Wydarzenie przygotowuje Chorzowskie Centrum Kultury i Borówka Music. Wstęp na koncerty jest wolny!

Plan imprezy wygląda następująco:

22.06 - Helaine Vis (Polska)
06.07 - Postman (Ukraina)
20.07 - Zagi (Polska)
03.08 - Gus Ring (Szwecja)
17.08 - Teddy Jr (Holandia)
31 08 - András Upor (Węgry)

Helaine Vis
To 21-letnia wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Materiał który prezentuje, to zbiór osobistych, szczerych, pełnych emocji wspomnień i przemyśleń opisywanych na przestrzeni ostatnich kilku lat. Jej delikatny głos uzupełnia i kontrapunktuje gitara w pełnym spektrum brzmień – od klasycznego i oszczędnego po ambientowe stratosferyczne, czasem brudne.

Postman
To solowy, akustyczny projekt wokalisty grupy 5 VymirKostiantyna Pocztara. W dorobku muzyka jest EP, pełnowymiarowy album i ponad 50 koncertów zagranych na terenie Ukrainie, Słowacji, w Czechach, na Litwie, Łotwie i w Mołdawii. Artysta śpiewa w języku angielskim i ukraińskim. Na twórczość artysty znacznie wpłynęła muzyka lat 60-tych, głównie Bob Dylan, Donovan, Nick Drake, CSNY i Gene Clark.

Zagi
To wokalistka, instrumentalistka, autorka muzyki i tekstów. Ma na swoim koncie trzy albumy. Jej piosenki opowiadają historie z życia artystki. Biorą w nich udział ludzie, miejsca i sytuacje, które mimo, że nie raz bardzo uwierały – stały się wielką inspiracją.
Zagi jest laureatką znaczących nagród – I miejsce na Konkursie Piosenki Poetyckiej w Gnieźnie, I miejsce w XXIII Zimowej Giełdzie Piosenki w Opolu, I miejsce w Konkursie Muzyki niePOPularnej - to tylko niektóre z wyróżnień.
Artystka wystąpiła na wielu festiwalach, takich jak Orange Warsaw Festival, Spring Break, Asymmetry Festiwal, Songwriter Łódź festiwal, Czech Ukulele Festiwal, czy Emergenza.

Gus Ring
Jest młody, pisze autorskie piosenki i dużo podróżuje po Europie grając koncerty. Dał ich już ponad setkę. Pochodzi ze Szwecji, mówi, że muzyka, którą gra, to akustyczny dream pop. Gus Ring ma na koncie dwie EP i dwa albumy. Ostatnia z płyt "Hypnoseas" została wydana pod koniec 2017 roku. Artysta jest właśnie w trasie promującej ten krążek. Ze swoją gitarą w ramach tourne wystąpi w takich krajach jak Szwecja, Dania, Niemcy, Szwajcaria, Holandia i Belgia. Odwiedzi też Polskę.

Teddy Jr.
To świetny holenderski songwriter. Koncertując przemierzył pół Europy. Grał m.in. w Holandii, Francji, Belgii, Polsce i w Niemczech. Występował m.in. jako support przed New Model Army i Peterem Gabrielem. Występował też na kilku mniejszych festiwalach w naszym kraju. Teddy w muzyce łączy folkowe brzmienia z energią grunge’u lat 90-tych. Artysta sam komponuje i pisze swoje utwory inspirując się takimi wykonawcami jak Eels, Neil Young, Frank Turner, czy Tom Petty.

András Upor
To songwriter z Budapesztu. Jego styl zakorzeniony jest w starym bluesie z Delty i tradycyjnym country. Ale piosenki, które tworzy, jakimś dziwnym trafem brzmią nad wyraz współcześnie. A może to po prostu ponadczasowość? Choć sam András jest prywatnie człowiekiem sympatycznym, gdy tylko bierze do ręki gitarę i wydaje głos, wstępuje w niego jakiś demon, czort czy inny – nomen omen – upiór. Albo duch ciemny jak diabli, poruszający do głębi, przeszywający do kości i pozostający w głowie dzięki porywającym melodiom.  Jego debiutancka płyta "Let The Song Work on You" została wydana przez Lone Waltz Records w 2016 roku. Teraz pracuje nad kolejną. Grał już na Spring Breaku, więc Polski się nie boi, grał w Berlinie i Londynie, więc i świata się nie boi. Wy z kolei nie bójcie się Upora i sprawdźcie czy powyższe słowa to sama prawda i tylko prawda.

ip

fot. materiały prasowe/Borówka Music

Słowa kluczowe: koncerty 2018, koncerty uliczne
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Ira
Hity Iry zabrzmią w Stodole Warszawa

Grupa zagra już 23 listopada 2018 w warszawskim klubie.

Rod Stewart
Rod Stewart zagra w Krakowie

Artysta wystąpi 21 czerwca w Tauron Arenie Kraków.

Nowy singiel Grzegorza Hyżego w polskiej komedii romantycznej

Najnowszy singiel Grzegorza Hyżego "Pech to nie grzech" będzie promował polską komedię o tym samym tytule.

Polecamy
Ewa Farna i Sylwia Grzeszczak gwiazdami Viva Comet
Ewa Farna i Sylwia Grzeszczak gwiazdami Viva Comet

Viva Polska ogłosiła nazwiska kolejnych artystów, którzy swoim występem uświetnią galę Viva Comet 2012. Swój udział potwierdziły dwie popularne wokalistki polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna i Sylwia Grzeszczak.

Piotr Rubik jest sławny na Tajwanie [WIDEO]
Piotr Rubik jest sławny na Tajwanie [WIDEO]

Kilkudziesięciu studentów polonistyki na jednym z tajwańskich uniwersytetów przygotowało występ oparty na kompozycjach Piotra Rubika.

Ostatnio dodane
Ira
Hity Iry zabrzmią w Stodole Warszawa

Grupa zagra już 23 listopada 2018 w warszawskim klubie.

Rod Stewart
Rod Stewart zagra w Krakowie

Artysta wystąpi 21 czerwca w Tauron Arenie Kraków.

Konkurs Ziaja