Hip Hop Kemp - Festiwale

Hip Hop Kemp i Polish Hip-Hop Festival łączą siły

2018-05-29 14:11:35

Legendarny Hip Hop Kemp rozpoczyna współpracę z Polish Hip-Hop Festival, największą imprezą tego typu w Polsce. Co z tego wyniknie?

17 lat doświadczenia w organizacji ogromnego rap święta, jakim może się pochwalić ekipa stojąca za czeskim festiwalem Hip Hop Kemp, to jednocześnie kopalnia tysiąca anegdot, wspomnień, ale też masa cennych spostrzeżeń dotyczących produkcji tak potężnego wydarzenia. Wychodząc z założenia, że owocna współpraca jest zdecydowanie pożyteczniejszym rozwiązaniem dla całego środowiska, niż niezdrowa rywalizacja, HHK łączy swoje siły z największym polskim festiwalem hip-hopowym, Polish Hip-Hop Festival. Wszystko po to, aby zapewnić uczestnikom obu imprez rozrywkę na najwyższym poziomie.

Odbywający się w Płocku Polish Hip-Hop Festival w ciągu 5 lat zdołał przekonać do siebie tysiące polskich fanów rapu. Powodów, dla których to właśnie PLHHF jest uznawany nie tylko za największą, ale i najciekawszą krajową opcję festiwalową, jest kilka. Od klimatycznej, plażowej miejscówki, przez program, który co roku obładowany jest samą czołówką polskiej sceny, aż po fantastyczną organizację.

Historia HHK, "Festiwalu z Atmosferą", to materiał na naprawdę długą opowieść. Festiwal, organizowany nieprzerwanie od 2001 roku w Czechach, stał się symbolem prawdziwej zajawki, wolną od stricte komercyjnych brzmień i wszelkich podziałów mekką fascynatów kultury hip-hop z całej Europy. Lista uznanych artystów, która pojawiła się na scenach w Hradec Králové, rozmiarami przypomina już książkę telefoniczną, a w stwierdzeniu, że tuż za polską granicą wychowały się całe pokolenia słuchaczy czarnej muzyki, nie ma ani grama przesady.

Co wyniknie ze współpracy dwóch tak potężnych marek? Z pewnością kluczowy okaże się przepływ doświadczeń i informacji, którymi mogą podzielić się obydwie strony. Już w przeszłości artyści bywali wspólnym mianownikiem Kempu i Płocka, co owocowało fantastycznymi gigami. W minionych latach, zarówno na płockiej, jak i hradeckiej scenie pojawili się już między innymi Onyx i Snowgoons. Ta informacja cieszy zwłaszcza w kontekście rozwoju PLHHF, który coraz śmielej działa na rynku międzynarodowych bookingów, ale też i HHK - w końcu to najbardziej polski z zagranicznych festiwali świata!

Obie imprezy w tym roku odbędą się w sierpniu, jednak to Płock ugości nas na swoich plażach wcześniej, bo już od 2 do 4 sierpnia. Hip Hop Kemp otworzy swoje bramy 3 tygodnie później, od 23 do 25 sierpnia. Programy obu festiwali nie są jeszcze zamknięte, ale wystarczy zaznaczyć, że w Płocku zobaczymy na żywo m.in. Tego Typa Mesa z gościnnym udziałem Emila Blefa, Bedoesa, KęKęgo, O.S.T.R.-a, czy francusko-amerykański duet AllttA (przez wielu uznanych za najlepszy koncert zeszłorocznej edycji HHK). Hradec Králové kusi Chief Keefem, $uicideboy$, Evidencem i Joynerem Lucasem.

POLISH HIP-HOP FESTIVAL | 2-4 sierpnia 2018 | Plaża nad Wisłą, Płock
AllttA / Young Slash / O.S.T.R. / Paluch / PLK / KęKę / Tede / Paluch / Rasmentalism / Dwa Sławy / Ten Typ Mes / Mielzky / Bonson / Białas / Sarius / WCK / Solar / Abel i inni

HIP HOP KEMP | 23-25 sierpnia 2018 | Festival Park, Hradec Králové, Czechy
$uicideboy$ / Chief Keef / Young M.A / Hilltop Hoods / Joyner Lucas / Evidence / Devin The Dude / The Beatnuts / Jeru The Damaja / KęKę / Grubson / Bonson + Laikike1, Soulpete, KPSN i inni

ip

fot. materiały prasowe/Joytown

Słowa kluczowe: festiwal 2018, letnie festiwale 2018, informacja, wydarzenie, współpraca
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Earthgang
Nowe gwiazdy na Hip Hop Kemp 2019

Siedem gorących nazw. Sprawdźcie, kto dołączył do line-upu festiwalu!

Chcesz zagrać na Hip Hop Kempie? Zgłoś się do konkursu!
Chcesz zagrać na Hip Hop Kempie? Zgłoś się do konkursu!

Termin wysyłania zgłoszeń do pierwszego etapu mija 22 lipca, więc nie marnuj czasu!

Kolejna gwiazda zagra na Hip Hop Kemp 2018!
Kolejna gwiazda zagra na Hip Hop Kemp 2018!

GZA, jako duchowy lider Wu-Tangu tworzył kulturę hip-hopową i jest dla niej postacią naprawdę pomnikową.

Polecamy
Apollo Brown i Oddisee na Hip Hop Kempie
Apollo Brown i Oddisee na Hip Hop Kempie

Reprezentanci Mello Music Group wystąpią w sierpniu na Kempowej scenie obok okrzykniętego nowym królem west coastu Kendricka Lamara, który zasilił festiwalowy line-up tydzień temu.

Hip Hop Kemp 2009
Hip Hop Kemp 2009

W tym roku Hip Hop Kemp odbędzie się w weekend 20-22 sierpnia po raz kolejny na malowniczym terenie FestivalParku, czyli dawnego lotniska w czeskim Hradec Králové.

Ostatnio dodane
Earthgang
Nowe gwiazdy na Hip Hop Kemp 2019

Siedem gorących nazw. Sprawdźcie, kto dołączył do line-upu festiwalu!

Chcesz zagrać na Hip Hop Kempie? Zgłoś się do konkursu!
Chcesz zagrać na Hip Hop Kempie? Zgłoś się do konkursu!

Termin wysyłania zgłoszeń do pierwszego etapu mija 22 lipca, więc nie marnuj czasu!

Konkurs Ziaja