Aktualności - Muzyka

Duke Dumont wydał debiutancki album "Duality"

2020-04-21 10:31:34

Wyczekiwany debiutancki album Duke’a Dumonta pt. „Duality” jest już dostępny w serwisach cyfrowych! Płyta „Duality”, łącząc wieloletnie doświadczenia Duke’a w spójny zapis, to szczera, oczyszczająca ekspresja i chęć ucieleśnienia mentalności artysty nieskrępowanego przez ograniczenia gatunkowe; autorski ślad dźwiękowy.

Duke Dumont

Album Duality

Wydanie ma dwie części. Pierwsza jest bardziej taneczna, a druga introspektywna. Otwierający wydawnictwo singiel „Therapy” został wydany na początku roku i nadaje ton całemu „Duality”. Kolejny to klubowy hymn „The Power”, współpraca z brytyjskim songwriterem i wokalistą Zakiem Abelem. W „Obey” Dumont łączy siły z artystą pochodzącym z New Jersey, Rolandem Clarkiem. W „The Fear” usłyszymy amerykańską wokalistkę, songwriterkę i pianistkę o pseudonimie Niia, a w „Nightcrawler” australijski duet Say Lou Lou.

Wielką atrakcją części introspektywnej jest duet z How to Dress Well – „Together”. Całość wieńczy ostatni singiel „Let Me Go”, gdzie na pierwszym planie pojawiają się emocjonalne wokale australijskiego artysty Ry X.

„Duality” powstało w zamyśle, by słuchać płyty jako całości, a nie jako kolekcji przyjaznych dla radia singli. Poza samodzielną produkcją i wokalami, na albumie słyszymy żywe smyczki, gitary, perkusję oraz pianino.

Duke to siła, z którą należy się liczyć. Jego katalog ma ponad 2,5 miliarda streamów. Singiel „Ocean Drive” trafił na pierwsze miejsce list przebojów w UK i ma tam status platyny.

Duke Dumont - Duality - piosenki

1. Therapy
2. The Power (feat. Zak Abel)
3. Obey (feat. Roland Clark)
4. The Fear (feat. Niia)
5. Nightcrawler (feat. Say Lou Lou)
6. Ocean Drive
7. Together (feat. How To Dress Well)
8. Love Song
9. Overture
10. Let Me Go (feat. RY X)

Sylwetka artysty

Duke Dumont pochodzi z Rayners Lane (Londyn), ale obecnie mieszka w Layrel Canyon (Los Angeles). Muzyk urodził się głuchy. Dzięki specjalistycznej operacji odzyskał słuch, ale dźwięki interpretuje w ten sposób, że najpierw słyszy tony i barwy. Wpłynęło to znacząco na jego podejście do tworzenia muzyki.

Karierę jako DJ rozpoczynał w Londynie, talent szlifował w kultowych klubach takich jak Fabric czy Panorama Bar (Berlin). Pojawiał się na największych scenach świata: Coachella, Exit, Splendor In The Grass. Miał rezydencje na Ibizie i w Las Vegas.

– Moim celem nie są rekordy sprzedaży czy zwracanie na siebie uwagi przez marketingowe triki. Chcę produkować muzykę, która ma duszę i jest ponadczasowa. Jeśli moje kawałki mnie przeżyją, będę mógł umrzeć szczęśliwy – mówi Duke Dumont.

ip

fot. materiały prasowe Universal Music

Słowa kluczowe: premiera, piosenki, 2020, płyta
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
BLUES PILLS
Blues Pills zapowiada nowy album [WIDEO]

"Kiss My Past Goodbye" to kolejny singiel z nowego albumu artysty.

Carla Fernandes
Carla Fernandes gra z chłopakiem w tenisa w klipie "Por Qué" [WIDEO]

W klipie pojawia się hiszpański gwiazdor Maikel Delacalle.

Scooon - Wstań i bądź sobą
Scooon prezentuje klip do singla "Wstań i bądź sobą" [WIDEO]

Samodzielnie zrealizowany materiał pokazuje migawki z różnych koncertów i nie tylko.

Polecamy
Carnal przed Paradise Lost
Carnal przed Paradise Lost

Znana jest już nazwa polskiego zespołu, który otworzy występy Samael oraz Paradise Lost w Warszawie (1 grudnia Stodoła) oraz w Krakowie (2 grudnia w Klubie Studio).

Nie będzie Pearl Jam, zagra Roxette?
Nie będzie Pearl Jam, zagra Roxette? Wrocław

We Wrocławiu nie zagrają ani Metallica, ani Madonna. Miasto odrzuciło ponoć także ofertę występu Pearl Jam...

Ostatnio dodane
BLUES PILLS
Blues Pills zapowiada nowy album [WIDEO]

"Kiss My Past Goodbye" to kolejny singiel z nowego albumu artysty.

Carla Fernandes
Carla Fernandes gra z chłopakiem w tenisa w klipie "Por Qué" [WIDEO]

W klipie pojawia się hiszpański gwiazdor Maikel Delacalle.