Aktualności - Muzyka

Daddy Yankee po raz pierwszy w Polsce

2019-05-23 12:16:22

„Con Calma” – utwór, który od tygodni okupuje czołowe miejsca list przebojów w Polsce i na świecie, już za niespełna miesiąc zabrzmi na żywo w TAURON Arenie Kraków. Do Polski przyjeżdża bowiem król reggaetonu – Daddy Yankee, jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków latynoskiej sceny muzycznej na świecie.

Daddy YankeeAutor megahitów „Despacito”, „Gasolina” czy „Dura” wystąpi 13 czerwca 2019 na jedynym koncercie w Polsce. Konkurs na najlepsze wideo taneczne do „Con Calmy” oraz specjalny supportujący spektakl muzyczno-taneczny dodatkowo uświetnią to wydarzenie.

Koncert w TAURON Arenie Kraków, który odbędzie się 13 czerwca 2019 r. będzie pierwszą wizytą muzyka w Polsce. Urodzony w Portoryko Ramón Luis Ayala Rodríguez, znany jako Daddy Yankee, to jeden z najbardziej wpływowych artystów sceny latynoamerykańskiej, okrzyknięty królem reggaetonu, gatunku zyskującego w Polsce coraz większą grupę sympatyków. Połączenie hip-hopu, jamajskiego dancehallu i latynoamerykańskiego temperamentu. To będzie inwazja pozytywnej energii!

Daddy Yankee zasłynął w Polsce już w roku 2004 przebojem „Gasolina”, który do dziś jest nieodłącznym elementem niejednej imprezy. Młodsi słuchacze kojarzą go też m.in. za sprawą utworu „Despacito”, który zawojował światowymi listami przebojów w 2017 roku, bijąc wszelkie możliwe muzyczne rekordy. Jego kolejny hit, „Dura”, stał się w 2018 roku muzycznym fenomenem. 2019 jest bez wątpienia rokiem kolejnego hitu Yankee’ego – „Con Calma” od tygodni zajmuje pierwsze miejsce na liście najczęściej słuchanych utworów aż w 33 krajach.

Niedawno Daddy Yankee udostępnił nową wersję „Con Calma”, w której gościnnie słyszymy Katy Perry. Duet wykonał wspólnie singiel w finale programu „American Idol”.Organizator koncertu przygotował konkurs na najlepsze taneczne wideo, w którym będzie mógł wziąć udział każdy, kto tylko czuje się na siłach. Soliści i grupy, mali i duzi, profesjonaliści i amatorzy. Wystarczy tylko udostępnić nagranie własnego układu tanecznego do „Con Calmy” na Youtube (oznaczając je hasztagami #concalma i #plxevents). Materiały z największą liczbą polubień zostaną wyróżnione nie tylko specjalnym, podwójnym zaproszeniem na koncert do strefy Golden Circle. Tancerze będą mieli też niepowtarzalną okazję zaprezentować się publiczności na żywo w dniu koncertu, na specjalnej platformie sceniczne udostępnionej przed Areną przez partnera koncertu, Kinnie Polska.

To nie koniec atrakcji. W ramach supportu odbędzie się specjalny spektakl muzyczno-taneczny, za który odpowiadają tancerze z Reggeaton vs Dancehall (oprawa muzyczna w rękach dj GM), a artystyczną pieczę nad całością sprawuje wybitny, rozkochany w latynoskich rytmach tancerz i choreograf, Daniel Pancerz. Rozgrzewka przed występem króla zapowiada się zatem niezwykle energetycznie.

Daddy Yankee na żywo to spektakularne widowisko przepełnione tonami pozytywnej energii w reggaetonowych rytmach. Do tego przygotowujemy kilka opisanych powyżej wyjątkowych atrakcji. Wakacje 2019 roku więc mogą rozpocząć się w naprawdę wyjątkowy sposób!ip

fot. materiały prasowe Universal Music

Słowa kluczowe: koncert, Kraków, 2019, piosenki
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
TELMO PIRES
Muzyczna podróż do Lizbony we Wrocławiu: Wieczór Fado w Arsenale Wrocław

Wystąpi Telmo João Pires z zespołem.

The National
The National na jedynym koncercie w Warszawie Warszawa

25 listopada w hali COS Torwar w Warszawie wystąpi zespół The National.

Polecamy
Kaliber 44 powrócił! Zobacz fragment koncertu!
Kaliber 44 powrócił! Zobacz fragment koncertu!

Legendarna załoga zagrała wczoraj koncert w warszawskiej Stodole.

"Poczuj to" Kupichy - nowa eksplozja energii
"Poczuj to" Kupichy - nowa eksplozja energii

Utwór „Poczuj to” trafił do rozgłośni radiowych!

Ostatnio dodane
TELMO PIRES
Muzyczna podróż do Lizbony we Wrocławiu: Wieczór Fado w Arsenale Wrocław

Wystąpi Telmo João Pires z zespołem.

The National
The National na jedynym koncercie w Warszawie Warszawa

25 listopada w hali COS Torwar w Warszawie wystąpi zespół The National.