Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Zakończył się Eko Union Of Rock w Węgorzewie

2009-07-13
 Za nami trzeci i ostatni dzień XVI Festiwalu Eko Union of Rock 2009 w Węgorzewie. Mała scena w samo południe – to rozpoczęcie tzw. Dnia Wyszehradzkiego, czyli koncertu kapel z Czech (Sputnik), Węgier (Vian) i Słowacji (Metropolis).

Zespół KSU otworzył o 17 główną scenę. Grupa z Ustrzyk Dolnych, będąca legendą polskiego punk rocka rozruszała niespodziewanie bardzo już liczną publiczność ! Po zespole Eugeniusza „Siczki” Olejarczyka przyszedł czas na ostatnią odsłonę konkursu międzynarodowego, w którym zmierzyli się Abszar (Białoruś), Blackfish (Anglia) i Popecitejli (Serbia). Potem usłyszeliśmy ze sceny kolejne punkowe, polsko-norweskie brzmienie w wykonaniu zespołu De Press. Zespół łączący punka z melodiami góralskimi zagrał energetycznie i przebojowo.

Później jeszcze tylko rozdanie nagród (wyniki konkursów międzynarodowego i polskich zespołów rockowych w załączniku!) i rozpoczął się koncert laureatów – grup Transsexdisco i Brytyjczyków z Blackfish.
Sobotnią gwiazdą zagraniczną był angielski Paradise Lost. Zespół zaliczany do pionierów death doom metalu i gothic metalu nie zagrał żadnego utworu z nadchodzącej płyty (na co liczyli fani) , ale festiwalowa publiczność była zachwycona!

Po ponad rocznej przerwie zespół Myslovitz powrócił do koncertowania i po dwóch latach powrócił też na węgorzewską scenę. Artur Rojek dał fanom do zrozumienia, ze przerwa w koncertowaniu nie wpłynęła na formę zespołu.

Trzeci dzień festiwalu zakończył jubileusz trzydziestolecia Oddziału Zamkniętego. Po pokazie sztucznych ogni wraz z Wojtkiem „Łuczajem” Pogorzelskim i obecnymi muzykami grupy na scenie stanęli zaproszeni goście. Krystyna Prońko zaśpiewała ‘’Rzekę’’ i ‘’Ich Marzenia’’ , Marek Piekarczyk z TSA ‘’Odmienić los’’ i ‘’Nazajutrz’’, a na gitarze w tych utworach zagrał też jego kolega z zespołu -Andrzej Nowak! Legenda i pierwszy wokalista zespołu Krzysztof Jaryczewski był gościem w nagraniach ‘’Twój każdy krok’’ i ‘’Pokusy’’. I jeszcze jedna niespodzianka - ku zaskoczeniu wszystkich….. Urszula! Wokalistka zaśpiewała w jednym z największych hitów zespołu –‘’Party’’. Było sporo wspomnień i potężna ilość świetnie bawiących się na placu festiwalowym osób! A przecież koncert rozpoczął się o kilka minut przed drugą w nocy, a zakończył po trzeciej…

I tak oto XVI edycja Eko Union of Rock przeszła do historii…
Do zobaczenia i do usłyszenia za rok! XVII Eko Union of Rock Węgorzewo od 8 do 10 lipca 2010.1.   KONKURS GŁÓWNY MIĘDZYNARODOWY

1. Nagroda główna - 8000,00 zł brutto - BLACKFISH  z Anglii
2. Nagroda Dziennikarzy  - 2000,00 zł brutto - Metropolis  ze Słowcji
3. Nagroda Publiczności  - 2000,00 zł brutto - Kombajn do Zbierania Kur Po Wioskach - Polska

2. NAGRODA  MAŁEJ SCENY

1. Nagroda Główna  -  5000,00zł brutto - Transsexdisco
2. Nagroda STOART dla najlepszego perkusisty im. Piotra Dziemskiego - 2 500,00 zł brutto dla perkusisty Transsexdisco - Michał Gortat
3. Nagrody sprzętowe:
- perkusja dla perkusisty Transsexdisco - Michał Gortat
-  gitara dla gitarzysty zespołu Egipt - Marcin Woźniak
4. Nagroda za tekst dla zespołu  Transexdisco  - 1000,00 zł brutto
5. Nagroda dla najlepszego wokalisty Tomasz Skierczyński z zespołu Time to Express - 1000,00 brutto

PONADTO,  stwierdzamy, że :

Nagrodę  Publiczności    -  2000,00 zł brutto -  Egipt
Nagrodę Dziennikarzy - 2000,00 zł - Time to Express

3. WOJSKOWE ZESPOŁY ROCKOWE

- Nagrodę Grand Prix Ministra Obrony Narodowej w kwocie 3000 złotych zespołowi Hiroshima z Klubu Garnizonowego w Olsztynie
oraz dwa wyróżnienia dla:
- gitarzysty zespołu Redrum Piotra Wieczorka z Klubu Garnizonowego w Łasku
- efekt + tuner- gitarzysty zespołu BLOOM Łukasza Lenia z Klubu WOG w Dęblinie
- efekt +tuner Nagroda Specjalna dyrektora Domu Żołnierza Polskiego w Warszawie obraz z międzynarodowego pleneru artystycznego w Lublińcu dla zespołu eeLtown z Klubu Garnizonowego w Węgorzewie.

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
FB dlaMaturzysty.pl reklama