Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Rolling Blackouts Coastal Fever wystąpi na OFF Festival Katowice 2018

2018-06-19

15 czerwca 2018 miała miejsce premiera debiutanckiego albumu zespołu Rolling Blackouts Coastal Fever. Materiał z płyty "Hope Downs" będzie można usłyszeć 4 sierpnia podczas OFF Festival Katowice 2018. Grupa dołączyła do wcześniej ogłoszonych artystów, którzy wystąpią na tegorocznej edycji festiwalu. Oprócz australijskiej formacji w Dolinie Trzech Stawów zagrają m.in. Ariel Pink, Charlotte Gainsbourg, M.I.A. i Turbonegro.

Tytuł albumu "Hope Downs" pochodzi od nazwy kopalni odkrywkowej, która znajduje się w środkowej Australii i nawiązuje do poczucia stania na krawędzi wielkiej niewiadomej i poszukiwania czegoś, czego można się złapać. Rolling Blackouts Coastal Fever przypominają nam, aby mocno stąpać po ziemi. Wydawnictwo promowane jest przez singiel "The Hammer".

Przed założeniem grupy w 2013 roku wokaliści/gitarzyści Fran Keaney, Tom Russo i Joe White grali razem w różnych zespołach garażowych, począwszy od szkoły średniej. "Przez lata pracowaliśmy nad własnym brzmieniem i stylem, gitarowe piosenki pop z bitami punku i country", mówi Keaney. "Kiedy powołaliśmy do życia Rolling Blackouts Coastal Fever, z Joe Russo (bratem Toma) na basie, Marcelem (Tussie, ówczesnym współlokatorem Joego White'a) na perkusji, poczuliśmy od razu chemię. Utwory powstawały w sposób naturalny".

W albumie „Hope Downs” wielu upatruje największej nadziei gitarowej muzyki. "Rolling Blackouts bawią się na opustoszałym placu zabaw współczesnej muzyki rockowej. Mogą do woli wyszaleć się na tej otwartej przestrzeni i rozpisać własne reguły gry" – czytamy w serwisie Pitchfork, który przyznał płycię wysoką notę 8,1/10. Wcześniej były dwie znakomicie przyjęte EPki – "Talk Tight" i "The French Press" – oraz opinia zespołu, który jest najlepszym indierockowym zjawiskiem na Antypodach od czasów The Go-Betweens. Wystarczy posłuchać ich znakomitych piosenek, by przyznać, że może być w tym sporo racji, a ponoć dopiero koncerty odsłaniają pełnię możliwości grupy z Melbourne.

Koncerty:

Data: 3-5 sierpnia 2018
Miejsce: Dolina Trzech Stawów, Katowice

Bilety:
Trzydniowe karnety w cenie 370 zł możecie już kupić w OFF Sklepie. Cena ta obowiązuje do 2 sierpnia lub do wyczerpania biletów z trzeciej puli. W sprzedaży są również bilety na pole namiotowe, w cenie 70 zł.

ip

fot. Warwick Baker/materiały prasowe/SpontanProductions

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
FB dlaMaturzysty.pl reklama