OFF Festival - Festiwale

Rolling Blackouts Coastal Fever wystąpi na OFF Festival Katowice 2018

2018-06-19 15:13:40

15 czerwca 2018 miała miejsce premiera debiutanckiego albumu zespołu Rolling Blackouts Coastal Fever. Materiał z płyty "Hope Downs" będzie można usłyszeć 4 sierpnia podczas OFF Festival Katowice 2018. Grupa dołączyła do wcześniej ogłoszonych artystów, którzy wystąpią na tegorocznej edycji festiwalu. Oprócz australijskiej formacji w Dolinie Trzech Stawów zagrają m.in. Ariel Pink, Charlotte Gainsbourg, M.I.A. i Turbonegro.

Tytuł albumu "Hope Downs" pochodzi od nazwy kopalni odkrywkowej, która znajduje się w środkowej Australii i nawiązuje do poczucia stania na krawędzi wielkiej niewiadomej i poszukiwania czegoś, czego można się złapać. Rolling Blackouts Coastal Fever przypominają nam, aby mocno stąpać po ziemi. Wydawnictwo promowane jest przez singiel "The Hammer".

Przed założeniem grupy w 2013 roku wokaliści/gitarzyści Fran Keaney, Tom Russo i Joe White grali razem w różnych zespołach garażowych, począwszy od szkoły średniej. "Przez lata pracowaliśmy nad własnym brzmieniem i stylem, gitarowe piosenki pop z bitami punku i country", mówi Keaney. "Kiedy powołaliśmy do życia Rolling Blackouts Coastal Fever, z Joe Russo (bratem Toma) na basie, Marcelem (Tussie, ówczesnym współlokatorem Joego White'a) na perkusji, poczuliśmy od razu chemię. Utwory powstawały w sposób naturalny".

W albumie „Hope Downs” wielu upatruje największej nadziei gitarowej muzyki. "Rolling Blackouts bawią się na opustoszałym placu zabaw współczesnej muzyki rockowej. Mogą do woli wyszaleć się na tej otwartej przestrzeni i rozpisać własne reguły gry" – czytamy w serwisie Pitchfork, który przyznał płycię wysoką notę 8,1/10. Wcześniej były dwie znakomicie przyjęte EPki – "Talk Tight" i "The French Press" – oraz opinia zespołu, który jest najlepszym indierockowym zjawiskiem na Antypodach od czasów The Go-Betweens. Wystarczy posłuchać ich znakomitych piosenek, by przyznać, że może być w tym sporo racji, a ponoć dopiero koncerty odsłaniają pełnię możliwości grupy z Melbourne.

Koncerty:

Data: 3-5 sierpnia 2018
Miejsce: Dolina Trzech Stawów, Katowice

Bilety:
Trzydniowe karnety w cenie 370 zł możecie już kupić w OFF Sklepie. Cena ta obowiązuje do 2 sierpnia lub do wyczerpania biletów z trzeciej puli. W sprzedaży są również bilety na pole namiotowe, w cenie 70 zł.

ip

fot. Warwick Baker/materiały prasowe/SpontanProductions

Słowa kluczowe: festiwal 2018, letnie festiwale 2018, koncerty, Katowice
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
fot. materiały prasowe
Wiemy, kiedy odbędzie się OFF Festival 2019

Sprawdź, kiedy startuje kolejna edycja jednego z największych festiwali w Polsce.

fot. Justyna Kamińska
OFF Festival Katowice 2018 za nami [ZDJĘCIA]

Sprawdź, co działo się podczas 13. edycji festiwalu.

fot. Ania WÃłjcik
OFF Festival Katowice 2018: Znamy program Sceny Dr. Martensa

Sprawdź, kto zagra na specjalnie przygotowanej scenie.

Polecamy
OFF Festival 2011: podział na sceny
OFF Festival 2011: podział na sceny

Przedstawiamy szczegółowy podział na dni i sceny festiwalu.

OFF Festival: Znamy szczegółowy program
OFF Festival: Znamy szczegółowy program

Znamy już szczegółowy rozkład jazdy ósmej edycji festiwalu. To będzie intensywny weekend, przyjedźcie do Katowic wyspani.

Ostatnio dodane
fot. materiały prasowe
Wiemy, kiedy odbędzie się OFF Festival 2019

Sprawdź, kiedy startuje kolejna edycja jednego z największych festiwali w Polsce.

fot. Justyna Kamińska
OFF Festival Katowice 2018 za nami [ZDJĘCIA]

Sprawdź, co działo się podczas 13. edycji festiwalu.