Albumy muzyczne
Statek

Kala Szałaśny Statek Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Statek" (Kala Szałaśny). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Kala Szałaśny.

  • Gatunek: R'n'b
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Singiel
  • Data premiery: 2023-09-27

Utwory, piosenki

Sprawdź listę utworów na albumie "Statek".

O albumie

“Statek” to tytuł jej najnowszego singla, którego premiera zaplanowana jest na 28 października. Piosenka opowiada o wyruszaniu w nieznane, w poszukiwaniu prawdziwej miłości. "Statek” ma nostalgiczny wydźwięk, który doskonale oddaje atmosferę kończącego się lata. Za produkcję “Statku” odpowiada Radek Baranowski, uzdolniony producent z Wrocławia, z którym Kala pracuje na codzień w ramach projektu ARS LATRANS Orchestra.

“Od samego początku pracy nad tym utworem towarzyszyła nam wizja stworzenia przestrzennej kompozycji, bazującej na minimalizmie. Chcieliśmy, żeby warstwa muzyczna została ograniczona do faktycznie niezbędnych elementów, aby zaskakiwała w swojej formie, ale jednocześnie cechowała się prostotą i nie była męcząca dla ucha. Postawiliśmy na 12-sto strunową gitarę akustyczną otuloną w subtelne perkusjonalia i głębokie syntetyczne brzmienia. “Statek” posiada gęstą warstwę liryczną i to na niej przede wszystkim chcieliśmy skoncentrować uwagę słuchacza. W dniu kiedy rozpoczęliśmy pracę nad numerem, wpadliśmy w studiu na Szymona Paduszyńskiego znanego z projektów Jacko Brango i Zalewski. To on nagrał dla nas gitarę, która finalnie stała się bazą całego numeru. Mieliśmy też wsparcie Piotrka Bolanowskiego, który na etapie finalizacji dodał od siebie kilka syntetycznych smaczków i subtelnych brzmień klawiszowych” - komentują Kala Szałaśny i Radek Baranowski

 

Inne wydania tego albumu

Album "Statek" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Statek".
Kala Szałaśny
Kala Szałaśny - Wybrane albumy
Popularne
Mery Spolsky zapowiada wydanie albumu "EROTIK ERA"! [WIDEO]
Mery Spolsky "EROTIK ERA" - recenzja płyty

Jak prezentuje się najnowszy krążek artystki?

LemON "Piątka" - recenzja płyty

Przeczytaj recenzje najnowszego albumu LemON.