Albumy muzyczne
nowość SILVER LAKE

Esa Holopainen SILVER LAKE Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "SILVER LAKE" (Esa Holopainen). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Esa Holopainen.

  • Gatunek: Metal
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2021-05-28

O albumie

O pomyśle na album solowy tak opowiada Esa:

 „Od lat rozmyślałem dużo na temat nagrania solowego albumu i w końcu zmobilizował mnie do tego Nino Laurenne, producent i właściciel fińskiego Sonic Pump Studio. Światowa pandemia zniwelowała wówczas wszystkie plany dotyczące 2020 roku, więc wiedziałem , że mam sporo wolnego i postanowiłem, że oto nadszedł czas na album solowy. W ciągu ostatnich kilku lat pisałem dużo muzyki, a niektóre rzeczy nie pasowały zupełnie do Amorphis. Kiedy Nino zadzwonił do mnie pod koniec marca, miałem już gotowe trzy utwory Silver Lake, „Sentiment”, „Ray Of Light” i „Promising Sun”. Stanowiły one podstawę całego solowego materiału. Na początku nie zastanawiałem się nad tym, czy album będzie instrumentalny, czy też pojawią się jacyś wokaliści. Jedno było pewne: że to nie ja zarejestrowałbym partie wokalne (śmiech). Jako kompozytor zawsze rozpatruję raczej tradycyjne struktury piosenek - zwrotkę, refren i tak dalej. Z czasem postanowiłem, że zaproszę kilku wokalistów. Z reguły, kiedy ludzie myślą o solowym albumie gitarzysty, wyobrażają sobie bardzo techniczny materiał z ogromną ilością dźwięków granych w zastraszającym tempie. Cóż, ja nie jestem wielkim fanem tego rodzaju muzyki.

Zawsze, gdy piszę utwór, myślę przede wszystkim o samej piosence, o dobrej, zapadającej w pamięć melodii. Wracając do wokalistów: zacząłem pytać moich długoletnich przyjaciół i ulubionych krzykaczy, czy będą w danym momencie dostępni. Na szczęście szybko okazało się, że znakomici artyści, tacy jak Anneke van Giersbergen (ex-The Gathering, VUUR), Björn „Speed” Strid (Soilwork), Einar Solberg (Leprous) i Jonas Renkse (Katatonia) z przyjemnością dołączą do projektu. Wszyscy oni są stuprocentowymi profesjonalistami, więc poszło bardzo gładko. Niektórzy wokaliści chcieli napisać własne teksty i linie melodyczne, a dla niektórych napisałem wszystko sam. Nie piszę tekstów na albumy Amorphis, ale pisanie na mój własny album było bardzo ciekawym doświadczeniem. W tekstach poruszam poważne tematy  związane ze zdrowiem psychicznym, ale również czerpałem inspirację z natury. SILVER LAKE to także miła niespodzianka dla zagorzałych fanów Amorphis. Chciałem mieć na płycie muzyków, których bardzo szanuję. Tomi Joutsen, wokalista Amorphis, jest cudowną osobą i fenomenalnym gardłowym, więc nie musiałem się zastanawiać, czy zaprosić go na mój album.

Zgodnie z oczekiwaniami, Tomi wykonał świetną robotę w jednym z "cięższych" utworów na płycie, zatytułowanym "In Her Solitude". Płyta Silver Lake jest bardzo zróżnicowana, choć na pewno nie obejdzie się bez porównań do twórczości Amorphis. Chcę podkreślić, że kiedy pracowaliśmy nad materiałem Silver Lake, nie braliśmy pod uwagę żadnych ograniczeń. W rezultacie kilka utworów to klasyczny pop, z kolei inne są cholernie ciężkie. Jestem bardzo zadowolony z tego materiału, zatem nie wykluczam powstania drugiego solowego albumu. Nie mam jednak konkretnych planów. Jak to mówią: pożyjemy – zobaczymy”.

ip

Inne wydania tego albumu

Album "SILVER LAKE" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "SILVER LAKE".
Polecamy
Esa Holopainen
Esa Holopainen - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!