Albumy muzyczne
Show Time

Lombard Show Time Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena: 4.64

Album "Show Time" (Lombard). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Lombard.

  • Gatunek: Rock
  • Wytwórnia: Mystic Production
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2012-02-06

O albumie

Płyta ShowTime to powrót zespołu Lombard w wielkim stylu. 11 przemyślanych utworów, to 11 kart z dziennika Lombardu.  Płyta ShowTime to nowoczesny materiał, w którym zespół bawi się gatunkami muzycznymi, korzystając z możliwości współczesnej techniki. Lombard kolejny raz udowadnia, że muzyka nie ma dziś granic. Tu rock miesza się z popem, rapem, elementy ciężkiego grania z elektroniką, akustycznym brzmieniem gitary, kontrabasu czy  orkiestry smyczkowej.

Lombard to jeden z nielicznych zespołów, który powstała w latach ’80, ale nie pozostał w tamtej epoce. Niezmiennie już od 30 lat za całokształt produkcji odpowiada Grzegorz Stróżniak, założyciel, lider, wokalista, klawiszowiec i menadżer zespołu. Wraz z niezwykle charyzmatyczną wokalistką i autorka  tekstów Martą Cugier, tworzą niepowtarzalny duet w życiu i na scenie, już od 12 lat. Od 5 lat w Lombardzie na gitarze gra - Daniel „Gola” Patalas, na basie Michał „Guma” Kwapisz, na perkusji Mirek Kamiński. Nad całością nagrań i zgrań czuwał kreatywny realizator i producent młodego pokolenia Mirosław Wdowczyk.

Teksty są częściowo w języku angielskim, jednak na tyle komunikatywnym , by każdy z łatwością zrozumiał co autor miał na myśli. Lombard porusza w nich tematykę społeczną „Why? – (Dlaczego)”, śpiewa o problemach współczesnego świata - „I say stop! (Wołam stop!)” - przeciwko wojnie, przemocy i terroryzmowi,  „Roads to freedom” o drogach do wolności, nie uciekając jednak od bardzo osobistych wyznań - „Szara ulica” o przemijającym czasie, opowiadający o miłości - „Feel like angel, o  życiu na scenie,  w Lombardzie - „Musical” i o polskim szołbiznesie - „Show - made in Poland”. „Życzę Ci miłego dnia” jest lekkim ukłonem w kierunku starych fanów Lombardu, jednak na tyle przemyślany, by nie być banalnym.

 W dwóch kompozycjach pojawiają się również goście. Autor tekstów, niepełnosprawny wokalista Marek Siwek, we wzruszającym „Pod skórą”.  Od 12 lat zespół Lombard występuje z nim w integracyjnym koncercie Symbioza . Raper Kebab, którego zespół poznał podczas koncertu w Zakładzie Karnym w Nowogardzie. W utworze „It is not to late” przestrzega On przed braniem narkotyków.

Na koniec w ramach bonus traku znajduje się Football Fans hymn kibiców, który zespół nagrał na prośbę niepełnosprawnych fanów piłki nożnej.

Od premiery ostatniej płyty autorskiej zespołu Deja’vu (Pomaton EMI 2000) minęło długie 11 lat. Czy Lombard zawojuje polski rynek muzyczny i znów zagości na pierwszych miejscach list przebojów? Myślę, że  nie o to chodziło liderom i wokalistom zespołu Marcie Cugier i Grzegorzowi Stróżniakowi. Ten autentyczny przekaz jest dowodem na to, że można nie zaprzedawać swojej duszy, robić swoje i pozostać na najwyższym poziomie przez 30 lat.

Lombard SHOWTIME - wciąż „na przekór czasom i ludziom wbrew”  (Przeżyj to sam sł. Andrzej Sobczak, muz. Grzegorz Stróżniak).

LOMBARD BIO: Zespół  Lombard należy do grona najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki. Powstał w 1981 roku w Poznaniu.  Nagrał 20 płyt w tym złotą „Śmierć dyskotece”  za  400 000 sprzedanych egzemplarzy (dziś wynik nieosiągalny) i wielokrotnie nagradzane DVD „W hołdzie Solidarności – drogi do wolności. Na każdej znajdują się dobrze znane i lubiane przeboje: Przeżyj to sam, Szklana pogoda, Nasz ostatni taniec, Śmierć dyskotece, Adriatyk ocean gorący, Kto mi zapłaci za łzy, Gołębi puch, Kryształowa,  Deja’vu, Patrz! Patrz!

Zespół zagrał tysiące koncertów w Polsce i dla Polonii na całym świecie, gromadząc na nich rzesze publiczności. W swojej historii Lombard istniał w ok 30 różnych składach.  Z zespołem współpracowali m.in. niezapomniane wokalistki: Wanda Kwietniewska i Małgorzata Ostrowska, gitarzyści: Piotr Zander, Jacek Królik, Paweł Klimczak, Sławka Kosińskie, basiści: Zbigniew Foryś, Henryk Baran, Michał Burzymowski, Grzegorz Warchoł, perkusiści: Przemysław Pahl, Włodek Kempf, Artur Malik, Paweł Świca... Niezmiennym liderem zespołu jest Grzegorz Stróżniak, wokalista grający na instrumentach klawiszowych, kompozytor wszystkich hitów Lombardu. To On nadaje zespołowi charakterystyczne brzmienie łączące gitarowe rockowe granie z dźwiękami instrumentów klawiszowych. Od 1999 roku towarzyszy mu niezwykle charyzmatyczna wokalistka i autorka tekstów - Marta Cugier.

W 2011 roku Lombard obchodził  30 rocznicę powstania.

LOMBARD od 5 lat występuje w składzie: Marta Cugier - wokal, Grzegorz Stróżniak – wokal, instrumenty klawiszowe, Daniel GOLA Patalas – gitara, Michał GUMA Kwapisz – bas, Mirosław Kamiński - perkusja.

Inne wydania tego albumu

Album "Show Time" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Show Time".
Lombard
Lombard - Wybrane albumy